Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy veszem észre ha nem elég...

Hogy veszem észre ha nem elég az anyatej a babámnak?

Figyelt kérdés

Mikor van nagy baj?

Nem méricskélem.A viselkedésén látni?Vagy esetleg a bőrén? Mikor kell orvoshoz fordulni(tápszer bevezetése miatt)?

11hetes


2011. máj. 2. 14:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A bőrének rugalmasnak kell lenni,ne sírjon evés után..Ha eszik és utána nyugodt békés, akkor szerintem rendben. Amúgy a heti mérésnél mindig legyen több a súlya,akár picivel is.
2011. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jó, ha havonta egyszer mértem a gyerekeimet, akkor is inkább kíváncsiságból... Csak szopiztak 6 hónapig. Ha a baba evés után nem sír és ha van naponta 4-5 jó pisis pelusa, akkor tuti, hogy eleget evett.
2011. máj. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nahát ezaz,a pisis pelusok. Azt hogy lehet számolni? A mai pelenkák már olyan nedvszívóak,h akár 3adag is lehet benne,de ki tudja?!Ha nem kakil be én nem szoktam 2-3óránként cserélni.
2011. máj. 2. 15:37
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha ket orankent cserelned, akkor 12 lenne, ha 3 orankent, akkor 8. Ha ritkam csereled, csak osszejon a 4 db pelus.

Egyebkent, ha 5 grammot is, de hizik hetente, jokedvu, nincs baj.

Ha ketelkedsz, probald meregetni etetesek utan par napig.

2011. máj. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
a méregetés készített ki és csökkentette a tejem,ezért már letettem róla.Nem elég havonta nézni?
2011. máj. 2. 16:31
 6/15 xStefix ***** válasza:

Nyűgösebb lesz, napközben is és/vagy szopiidőtájt is. Szopi közben, de inkább utána sírdogál, szopizna még, de nem nagyon jön. Esetleg rosszabbul alszik, illetve újra ébred éjjel.

A bőrén elsőre nem sok változást fogsz látni; ahhoz, hogy a bőre is száradjon, már elég jól dehidráltnak kell lennie... Az elegendő folyadékot úgy tudod ellenőrizni, ha óvatosan végighúzol a kutacsán. Ha sima, akkor jó, ha beesett, akkor kevés a folyadék. De a kevés pisis pelus is jelzi ezt.


DE! A fentiek NEMCSAK tejhiányt jelezhetnek, hanem élletani változásokat is kísérnek ilyen tünetek; éspedig nem is egyszer az 1. év folyamán! Úgyhogy mielőtt azonnal orvoshoz mennél, pláne tápszerért, gondold végig, hogy mi lehet az ok! Mert ha egyszer kiejted a tanácsadóban, hogy szerinted kevés a tejed, recept nélkül nem fognak kiengedni - pedig lehet, hogy nem is kellene pótolni...

2011. máj. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy baj van -e a bébivel, ezért nem is lehet konkrétumokat írni, én is csak ugyanazokat mondanám amiket az előttem szólóak.

Ha gondot érzel,inkább menj orvoshoz, akár magán gyermekorvoshoz, hogy megnyugodj minden rendben,akkor még mindig eldöntheted adsz -e mondjuk tápszert vagy sem.


utolsónak: Én azért nem adnék ilyen tanácsokat, hogy előbb gondold végig, aztán az orvos.Nem tudhatod így látatlanban, hogy náluk mi a helyzet. Ez felelőtlenség.Még ha egymillió cikket, könyvet stb is olvastál,akkor is egy személyre szabott diagnózis nem érhet fel a tudásoddal.

2011. máj. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
....úgy akartam írni, hogy a személyre szabott diagnózissal nem érhet fel a tudásod
2011. máj. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 xStefix ***** válasza:
Én pedig nem elsősorban gyerekorvost javasolnék szoptatási nehézség esetén.
2011. máj. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A gyermekorvost természetesen én sem a szoptatási nehézségnél javasolnám, csak ha a babánál van valami gond,ami lehet hogy az előző következménye, de persze nem tudom a konkrétumokat,de lehet, hogy nem véletlenül kérdezte a kérdező a bőr és egyéb dolgokat. Inkább előbb az orvos, és ha nincs gond lehet kisérletezgetni.
2011. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!