Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 11 hetes babámnak naponta 550...

11 hetes babámnak naponta 550 ml-t anyatej vajon tényleg elég?

Figyelt kérdés

Akárhogyan próbálom nem szopik többet, ezt is 7 alkalomra eszi meg. Kínálom mindig tápszerrel is, ritkán vízzel,de sosem fogadja el.

3170 gr-mal született (2930gr-mal jöttünk haza) és most 5220 gr.


2009. jún. 11. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fogadja el a tápszert, vizet, nem sír evés után, rendesen van kaki és pisis pelenkája, akkor elég neki ennyi tej! A súlya alapján aggodalomra semmi ok, nagyon jól gyarapszik az anyatejtől, én nem adnék neki mást!
2009. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha most 5220 gramm, akkor az orvosok által javasolt napi bevitel 780 ml lenne. De ettől persze el lehet térni le és fel is. Ha nem fogad el többet nem tudsz semmit tenni. Figyeljétek a súlynövekedését, és ha az rendben van, akkor minden oké. Ha nem hízik, akkor beszéld meg a dokival, hogy mi legyen. (Nekem volt tejem, de tápszert is kellett adnom az orvos utasítására szoptatás előtt, mert nem fejlődött a kicsi 2 hónap alatt szinte semmit. Azt mondta, hogy valószínüleg nem elég tápláló a tejem.) Biztos nem lesz semmi baj, mindenre van megoldás!
2009. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Átlag négy naponta van kaki, ami a védőnő szerint rendben van, pisis pelus az van, mondjuk nem őrült módon eláztatva...
2009. jún. 11. 13:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj! Gyönyörűen fejlődik a babád! Ne adj neki semmi mást, csak anyatejcit.
2009. jún. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit, hogy az én 5 és fél hónapos (most 6 és fél kiló) lányom is annyit eszik kb. egy nap... Paráztam, hogy ez nagyon kevés neki, de így is hízogat.

Szóval a lényeg, hogy ő sohasem ette meg az orvosi könyvek által előírt százalékot és mégis vígan elvan :)

2009. jún. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én majdenm 14 hetes lányom is hízogat, átlag havi 5-600 garmmot, most5,5 kiló. Nem mérem, hogy mennyit eszik.

Ha éhes lenne, akkor úgyis ordítana, amúgy skkor kap cict, amikor kér.

Ha párszor próbáltam is mérni, vagy ficergett a mérlegen, vagy sírt.

2009. jún. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!