Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik naponta mérték az elején...

Akik naponta mérték az elején az anyatej mennyiségét, meg tudnák nekem írni, újszülöttjük napról napra mennyit szopizott, azaz hogyan nőtt az anyatej mennyisége?

Figyelt kérdés
Mikortól kell hozzátáplálás, víz, cukros víz, cumisüveg adása? A természetre kell bízni, még ha két-három hét is amíg úgy látni, jól lakik a baba a tejjel?
2010. aug. 7. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak a kórházban mértem, mert ott muszáj volt. Az első napon még csak 20-30 grammokat szopott a lányom, aztán felment átlagban 430-50 grammra. 3. napon meg már 80 és 100 között is szopott, a végén már mérni se mertem. Persze, utána ordított, mert fájt a hasa. Itthon nem mértem, mert tudom, nem a mennyiség a mérvadó, különben is, a babák se ugyanolyan étvágyúak, két anya teje se egyforma. Se vizet, se mást nem kapott soha. Ha éhesnek láttam, megszoptattam akár 1,5 óra múlva is újra, csak olyankor az üresebb mellemre tettem vissza. A cumisüveget nem is ismerte, a K-vitamint is kanállal vagy pohárból kapta.
2010. aug. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40-50ésnem 430... bocsi
2010. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Mikortól kell hozzátáplálás, víz, cukros víz, cumisüveg adása?" Ha jót akarsz a babádnak és szoptatni akarsz, akkor a teát, viezt, pláne a cukros vizet, és a cumit, cumisüveget elfelejted.


Én fejtem kezdettől fogva, innen tudom, hogy mennyit evett a fiam. Az első három héten 30-60 mili között. A negyedik héttől kezdett 60-nál többet enni, a 2 hónapban kb 80-at evett, a 3. hónapban kb 110-et, a negyedik hónaptól meglódult: most már 200-akat megeszik egyszerre.


természetesen nem úgy kell érteni, hogy minden alkalommal ugyanannyit, és azonos időközönként. Igény szerint etetem, ha elég neki 40,m akkor elég. Ha óránként kér, óránként kap, ha 5 óránként, akkor meg úgy.


3 hós korától átalussza az éjszakát. Soha nem kapott se vizet, se teát, cukros vizet pláne nem, se tápszert, hogy jobban aludjon.

2010. aug. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az első szerintem két hétben mérhetetleneket evett, később se ment 60 fölé. Talán két-három hónapos koráig mértem.
2010. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


ekkor sem a tea a megoldás. A teát általában megcukrozzák, mely már alapvetően káros hatással van a baba fejletlen emésztőrendszerére, teljes mértékben összezavarja az emésztési folyamatokat. Továbbá az étvágyát is jelentősen befolyásolja, miáltal kevesebbet fog enni, ez egyenes út a tejelválasztás visszaeséséhez.

2010. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy hetesen mértünk minden evést. Leírok két napot:

1. nap: 110g, 100g, 90g, 80g, 70g, 90g, 60g, 50g.

2. nap: 100g, 100g, 120g, 80g, 80g, 110g, 70g.

2010. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kórházban 20-30 majd 40grammokat evett. De egyszer egyszer kapott (összesen kétszer talán éjjel) tápit.Első 3nap cukros vizet kapott hogy ne száradjon ki.Kis sulyú baba volt s azért. Kórház óta egyszer ivott meg másfél deci vizet cumisüvegből.Párom hugának volt a ballagása s ott nem tudtam megszoptatni.S nagyon meleg volt. Szerintem se adj neki teát meg ilyeneket. Csak cicit.) Neki az is elég:)

Ja és Manókám is kanállal kapta a K vitamint is.Ma ivott elöször pohárból kb 20ml-t.K vitaminnal együtt,de a kanál egyszerűbb.

2010. aug. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!