Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire kell aggódni, ha...

Mennyire kell aggódni, ha csökkent a súlygyarapodása?

Figyelt kérdés

jövő héten lesz 4 hónapos a fiam.

a gyarapodása így alakult:

1 hó 960 g

2 hó 790 g

3 hó 690 g

de most még csak 380 g-t hízott. az utolsó hetekben megvolt a heti 150-160 g hízás, de múlt héten csak 50 g-t hízott.

amúgy van pisije, kaki már ritkábban (vagy napi 1 vagy 2 naponta 1) figyelmes, egész nap jár keze lába, már hasról hátra fordul, és sokszor szopi közben nézelődik inkább. betudható ennek ez?

nem szeretnék rágörcsölni a témára, mégis azt teszem :)

csak mert nem szeretném, ha a védőnő elkezdené a hozzátáplálás témát, mert már pedzegette...


2011. ápr. 28. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha közben jókedvű, nem nyűgös, akkor nem hiszem, hogy aggódni kell.

Kislányom súlygyarapodása 4 hónaposan megállt. Majd egy hónapig nem is hízott, kész ideg voltam. Többször tettem cicire, később tápszert is kapott. Aztán 5 hónapos elmúlt, amikor újra elkezdett hízni, de keveset, és azóta sem hízik sokat. Viszont egészséges és jókedvű.


Szerintem még ne aggódj, figyeld, hogy alakul a hízás a továbbiakban. De a babák fokozatosan kevesebbet híznak hónapról-hónapra.

2011. ápr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez így jó, nem kell aggódnod! A gyermekek súlygyarapodása 3 hónap után lelassul. Ha már mozognak, akkor lemozogják, ezért híznak kevesebbet.


A tied tökéletesen hízott!!! Átlagon felül teljesített.

2011. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, megnyugszom :)
2011. ápr. 28. 12:30
 4/4 borzas20 ***** válasza:

Kisfiammal is ugyanez a helyzet,lassan gyarapszik.4 hónapos és a hátáról fordul a hasára.Állandóan mozog,szinte már fut.:)))

A védőnőm azt mondta, hogy a sok mozgással ledolgozza az ételt.Ő nem hozta fel a tápszert,hál istennek.Mondta, ha gondolom vezessem be a gyümölcsöket.Én még várnék egy kicsit.

Úgy hogy nyugi!

2011. ápr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!