Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejmentes étrendet követő...

Tejmentes étrendet követő anyukák ti mit eszetek? Nem csökkent a tejetek a diétától?

Figyelt kérdés
Kisbabám 3 hetes korában jelentek meg először az arcán az apró piros kiütések, majd ezt követte a hasfájás. Doktornőnk szerint tejallergiás, így tejdiétára fogott. Alig ettem, hiszen alig volt mit mert mindenben van legalább egy kis tejpor. Nagyon gyorsan meglátszott ez a tejemen, gyorsan apadt. Újra ettem tejes dolgokat, de csak apránként keveset. Pöttyök ismét voltak, de hasfájás nem. Tejcim is lassanként visszajött, így már alig kell tápszert adnom. Most ismét előjött 1-2 pötty, de el is tűnik gyorsan. Doktornő ismét a tejdiétát javasolta. Nem tudom mit tegyek, mert félek, hogy ismét elapad a tejcim.
2011. nov. 15. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:

rengeteg dolgot lehet enni, és ha tejallergiás, akkor vedd komolyan, csak úgy nőheti ki, ha nem találkozik vele egy jó ideig.

[link]


a fenti linken megtalálhatod mit egyél. csak rá kell érezni, a férjem lisztérzékeny, tudom mivel jár a diéta..

és ehetsz, csak úgy vásárolj be, és úgy főzz.

húsok, zöldségek, süthetsz piskótát, ha édesre vágysz lekvárral, stb..ha valamibe nagyon kell a tej, pl. főzelék vegyél rizstejet.

2011. nov. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a gyerekeim 9-10 hónapos koráig nem fogyasztottam tejet. A tejporból a zsírszegény sem megy? Az én babáimat az már nem bántotta. (De nem volt mindegy, hogy zsíros tejpor vagy zsírszegény... :o( )


Nekem a tejem nem lett kevesebb, sőt tejadó is voltam. Jól lefogytam, de azt hiszem, ez is inkább alkati dolog, mint hogy a tejdiétához köthető.


Nagyobbik lányom 2,5 éves korára kinőtte teljesen, a pici meg még érzékeny, bár a tesztje épp most tudtam meg a napokban, negatív lett...

2011. nov. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
5 honapig dietaztunk, sok husos etelt ettem, amihez valamilyenkoret kell, segitett a durumlisztbol keszult teszta. en nem vettem eszre hogy a tejtermeles osszefuggesben lenne a tejtermekek fogyasztasaval. zoldseglevest, gulyast, amibe nem kell habaras, vagy a habaras helyett paradicsomosra csinaltam a leveseket, pl kaposzta vagy krumpli leves. nagyon finom ugy is.
2011. nov. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem most még csak 3 hétre tiltottak le, majd' elsorvadok tejtermékek nélkül. Eleinte szénhidrátot tömtem magamba, azt nehezen bírta a gyomrom, most amikor lehet, zöldséget és gyümölcsöt eszek, hogy ne kelljen nassolnom állandóan a hiányérzettől. Reszelj le almát és nyers céklát, tegyél rá mázet és fahéjat, egy étkezés kilőve. Padlizsán krém, sütőtök stb.
2011. nov. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!