Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit ehetek szoptatás alatt,...

Mit ehetek szoptatás alatt, amitől nem fáj a babám pocija?

Figyelt kérdés
Ti miket esztek? Mennyit kell ahoz enni hogy megfelelő mennyiségű tejem legyen, de ne hízzak el, vagyis foggyak.
2009. márc. 6. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaz minden nap van ilyen jellegű kérdés, de leirom neked is.

Kerülni kell a puffasztó ételekt, a k betüsöket, babot, szénsavas üditőket.

Nem kell zabálni ahhoz, hogy legyen tejed, a tej nem az elfogyasztott ételtől van, hanem a folyadéktól. Tehát igyál sok folyadékot. Érdemes rendesen étkezni, reggeli, 10-órai, ebéd, uzsonna, vacsora, és gyümölcsök.

Az, hogy hizol, vagy fogysz szoptatás alatt, alkati kérdés. Lehet tornázni is, csak nem kell tulzásba vinni.

A lényeg: saját magad tudod kitapasztalni, mit ehetsz, ami nem bántja apici pocakját, mennyit ehetsz, amitől mnég nem hizol.

Magamról: én a kislányom 4 hetes kora óta MINDENT eszek és iszok, nekünk semmi sem okoz gondot.

2009. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta a védőnő,hogy bármit lehet enni,nem attól fáj a baba hasa,hanem attól,hogy anyuka ideges és magába szívja az anyatejjel az idegeskedést.

Én mindent eszek,babot,káposztát,borsót.... tényleg mindent és semmi baja a babának!!!!!!

2009. márc. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt, hogy mit ehetsz, neked kell kitapasztalnod. Figyeld, hogy mit ettél és ha kb 8-10 óra múlva a babád görcsöl, fáj a pocija, akkor az ételt egy időre hagyd el. Nagy általánosságban valóban azok az ételek kerülendők, amit az első írt, de nem minden baba érzékeny ezekre. Saját tapasztalatom szerint általában az első babák hasfájósabbak, mint a később született testvéreik, sajnos az okot nem tudom:)) Az én első babám 3 hónapos korági rettenetesen hasfájós volt, pedig nagyon odafigyeltem, hogy mit eszek. A másik 2 gyerekemnél már szinte bármit ehettem, sohqa sem fájt a hasuk. Most a picivel is először óvatosan kipróbáltam a "tiltólistán" lévő ételeket, aztán mivel ő se hasfájós, mindent ettem, amit megkívántam. A hízással kapcsolatban: szerintem ne a mennyiségre, hanem a minőségre kell odafigyelni. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, fehérjét (húst, tejterméket), rosttartalmú ételeket (barna kenyér), de a fölös kalóriákat adó szénhidrátbombákat inkább kerüld. Persze ezt is ehetsz (tészták, süti, csoki), de mértékkel:)) Én is igyekszem így enni és a 6 hónap szoptatás alatt sikerült nem hízni.
2009. márc. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. márc. 8. 18:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!