Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség! Még csak 3 hónapos...

Segítség! Még csak 3 hónapos a babám, de látványosan fogy a tejem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Mindent megteszek: rengeteget iszom, More Milket szedek, szoptatás után fejek, a baba igény szerint szopizik, és mivel az éjszakát átalussza, még éjszaka 3-kor is felkelek fejni. 5-6 napja azonban csak a reggeli és a délelőtti szoptatások után lakik jól, délután pedig megkezdődik a nyűglődés. Elkezdtem nézni mérlegen, hogy vajon miért sírhat evés után, és azt figyeltem meg, hogy napról napra kevesebbet tud kiszívni. És ez nem lustaság: fejni sem tudok szopi után, csak 10-20 mg-ot, pedig eddig ennél jóval többet tudtam. Nem cumisüvegezünk, lefejt anyatejes pótlást kap pohárból, de ez már a 3. napja, hogy sírva, szerintünk éhesen aludt el. Ha ma este is így lesz, adok neki tápszert, mert így is keveseket eszik, de minden erőmmel azon leszek, hogy újra több tejem legyen. Mit tanácsoltok?
2011. ápr. 13. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia, így én is jártam. Biztos olvastál már a növekedési ugrásról, hogy ilyenkor fokozottan megnő a babák étvágya, aztán minden visszaáll a régi rendbe, kell egy kis átmenet, amíg kiegyenlítődik a kereslet-kínálat egyensúly. A legfontosabb, hogy ne idegeskedj és pihenj eleget, mindent nagyon jól csinálsz. Én azt tudom tanácsolni, hogy amikor nincs ilyen időszak, fejjél minél több tejcsit és tedd el a mélyhűtőbe, hogy ilyen esetekre legyen mihez nyúlni és ne kelljen a tápszer. Minden jót!
2011. ápr. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fejlődési ugrás áll a háttérben. Ez 3 hónapos kor körül is van! Ne tápszert adj, inkább szoptasd sűrűbben, igény szerint! Nála jobb tejserkentő nincs... sem a tabletták, se a folyadék, semmi nem olyan hatékony, mint a baba :)
2011. ápr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos annyi tejem nincs, hogy lefagyasszak, eddig is csak annyi volt, amennyit aznap meg is evett. Próbálkozom, nagyon sűrűn teszem cicire délután és este, szükség is van rá, mivel nem lakik jól. Nagyon bízom benne, hogy rendeződik, csak eddig sem evett túl sokat, most pedig még annyit sem kap. Borzasztó látni, ahogy este sír, úgyhogy nem tudom, meddig bírom ezt nézni... :(
2011. ápr. 13. 10:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Fejlődési ugrás. És az is teljesen normális, hogy délután, főleg estére, mennyiségre kevesebb a tej. Minőségileg azonban gazdagabb, zsírosabb.

Ha az éjszakát átalussza, nem éhes. Ha meg éhes lesz, felébred, megszoptatod, és kész. A kínálat hamarosan igazodni fog a kereslethez. (aztán ha 5-6 hónaposan gyakrabban kel majd, az már nem okvetlenül az éhség miatt van, akkor már inkább a mozgásfejlődés miatt:)

Tápszert ne! Azzal jó esélyed van, hogy a szervezeted ne kövesse a mennyiségi ugrást, és állandósuljon a pótlás, majd ténylegesen kevés lesz a tejed.

Fiam 2 éves, még szopik

2011. ápr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Szia, nekem a babám kap tápszert is kiegészítésnek, mert sajnos nem elég a tejem. Ugyanígy csináltam mindent mint te és éhes volt, sírt. Aki nem volt ilyen helyzetben, az könnyen mondja, hogy elég a cici, sűrűbben kell odatenni, de ha nem jön, akkor kell segítség. Nálunk az égvilágon semmi problémát nem okozott a kiegészítés, délelőtt mindig bőven elég neki a cici, aztán uzsonna időben kap fele cicit, fele tápszert és még vacsoránál. Először természetesen mindig a cici van és csak utána a tápszer, de úgy nem tudom őt lerakni, hogy éhes.

Nem értek egyet azzal, hogyha éhes, nem alszik el. A fáradtságtól ugyanúgy elalszik korgó gyomorral is a baba. Az alultáplált gyerekek is alszanak...

2011. ápr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is így jártam három hete. 20 grammot tudott szopni két ciciből kb fél óra alatt.

More milk plus, homeós bogyó, kecskeruta tea, mentes sör. Ezeket ittam, de szerintem leginkább az segített, hogy gyakorlatilag mindig cicin volt a baba.

Fél-egy óránkánt cicizett és 4-5-ször is váltottam a cicit, így valamennyi midig jött. Három óra alatt evett 100 grammot, azzal elvolt. Éjjel is sűrűbben kelt, ott is kb 4szer váltottam cicit, mire elaludt. 4-5 nap kellett hozzá, hogy visszajöjjön a tejem.

Nem adtam tápszert, mivel nem fogad el semmit csak kiskanálból, az meg hosszabb ideig tart, mint az állandó szoptatás.

Kitartást és hidd el visszajön a tej.

Még a tejszaporító fejést is csináltam esténként. Azt a szoptanít "készülékkel" cicin adtam neki vissza.

2011. ápr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
EN is most hasonlo helyzetben vagyok, a kulonbseg az, h. nekem a jobb mellem rendesen termel, de a bal mintha leállt volna, kb. 1napja. Amikor 5hós babám megéhezik, a balt adom neki eloszor, de kevés jon, igy turelmetlenkedik, aztán átteszem a jobbra. Szopi után még mellszívózok, de alig jon pár csepp. Vkinek van jobb otlete, mit csinálhatnék, h. ne menjen el a tejem?
2011. ápr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pontosan ez az, ami nekem egy nagy dilemma. Néha úgy gondolom, hogy nem szabadna ennyire foggal-körömmel ragaszkodni ahhoz, hogy KIZÁRÓLAG anyatejes baba legyen. Higgyétek el, rajtam lóg egész délután, és nem elég... A szoptatási tanácsadó szerint is mindent kipróbáltam, elképzelhető, hogy nem lesz több, akármit csinálok. Tegnap este jutottam el arra a pontra, hogy még egy ilyen napot nem bírok ki, annyira zokogott. Mindegy, próbálkozom tovább, de ahogy a 11:41-es válaszoló is írta, én sem tudom nézni, hogy éhes. :(
2011. ápr. 13. 13:49
 9/11 anonim ***** válasza:

És TE eszel eleget? Nálam is volt ilyen időszak, hogy szinte elapadt a tejem, ami két dologra volt visszavezethető:

1)elfelejtettem enni.... (nem kell lepontozni, igény szerint szoptattam, éjjel-nappal, szopik után fejtem (tejleadás miatt is)aztán mire rendbe raktam magam, megmelegítettem az ételt, és már mehettem pelusozni, vagy épp hasfájós volt, stb.)

2)elkezdtem inni a tejserkentő teát. :((( ami kész röhej, mert "serkentés" helyett apasztotta a tejem. Amint abbahagytam két napra rá, megindultam, mint egy tejcsárda.

Amúgy 11 hónapig szoptattam és végig tejleadó is voltam.

Kitartás és nyugalom, remélem pár nap és teljesen helyre áll a rend.

2011. ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez a helyzet nálunk is. Inni rengeteget iszok, ha szomjas vagyok, ha nem, de az evés és pihenés sajnos néha eszembe sem jut. Két hónapja küzdök a tejszaporítással, eddig stagnált a mennyiség, és most kezdett el csappanni. Nem a baba enne többet, hanem nekem van kevesebb a mérleg szerint, sajnos... Drukkoljatok! Köszönök minden egyes választ!!!
2011. ápr. 13. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!