Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hónapos babának mennyi...

1 hónapos babának mennyi étkezésenként a szopási igénye? Mármint mennyiségre?

Figyelt kérdés

Az enyém 4 óránként eszik ( védőnő szerint ez még belefér, de határeset ), éjszaka 2x is felkel, pontban 1h-kor, szóval nála pont akkor kezdődik a nap.

Nem mindig üríti ki a cicit ( egy elég neki / szoptatás ), a maradékot én utólag kifejem, ez kb.10-20 ml szokott lenni, de ezt ő már nem kéri ( amúgy is utál cumisüvegből inni ), ezt le szoktam fagyasztani.


2011. márc. 9. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én babámnál teljesen változó volt. Volt hogy 130-at evett, de olyan is hogy csak 60-at és szintén 4 óránként. Védőnő az első héten közölte, hogy a babámnak 100-at kéne ennie egy szopira, és akkoriban evett 40-et. Én nem hallgattam rá, a babám annyit evett amennyi neki kellett.

Szerintem Te is legyél így vele. Ha van legalább 4-5 pisis pelus egy nap, és hetente legalább 100 grammot hízik, akkor nincs gond.

2011. márc. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én még az első hetekben lefejtem a maradékot és kanállal (én cumi ellenes vagyok, de ez mellékes) megetettem még a kisfiamat. Mostmár nem fejek szopizás után, bár ő sem üríti ki teljesen.

Most 5 hetesen van, hogy csak 80-at eszik, de van, hogy 130-150-et is. Mi is szintén 3, de inkább 4 óránként eszünk. Mostmár ő felkel éjszaka is és kér enni. De eddig volt, hogy kihagytunk egy éjjeli szopizást, akkor aggódtam emiatt, de mostmár ő felébreszt, ha kér enni.

Szerintem, minden babának más az igénye, annyit eszik, amennyire szüksége van, emiatt ne aggódj.

2011. márc. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nekem hál' Istennek nem kötötte ki a 100ml / étkezést, ami fizikai lehetetlenség is lenne, mert elég hasfájóska, gyakran van székrekedése és van úgy, hogy az előző szopi még benne van,mikor mellre teszem 3h elteltével, és akkor érik rá az "erőlködés".Ilyenkor annyira kimerül, hogy örülök, ha utána szopik egyáltalán vmit.
2011. márc. 9. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!