Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki szoptatás mellé pótol...

Aki szoptatás mellé pótol tápot, hogy csinálja? Étkezésenként, mérés után, vagy egy komplett étkezést ezzel oldotok meg? 3hós

Figyelt kérdés
2009. máj. 5. 11:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%

Én nem pótoltam, de azért ha megengeded, adnék néhány tanácsot: soha ne pótolj komplett étkezést tápszerrel, mert csökkenni fog a tejmennyiség.

Ne mérj! Minden babának más az igénye, ezt méréssel nem lehet megállapítani. Ha elégedett szopi után, akkor nem kell neki tápszer, akármennyit is mutat a mérleg.

2009. máj. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
12%
Sosem értettem,h miért kell tápszert adni a babának,ha egyszer anyatejes!A melled mindig annyi tejet termel,amennyit a baba megeszik!Ha az a mennyiség nem elég neki,akkor inkább adj nagyon gyenge teát vagy limonádét!Lehet,h csak szomjas,mivel meleg van!A folyadék mindig kell a tej mellé!!!
2009. máj. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
Az enyém 8 hetes anyatejes, de nem fogad el semmilyen folyadékot, se vizet, se teát. Mecsek teát próbáltam neki többször adni, mivel hasfájós, de fintorogva kiköpi a cumisüveget.
2009. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek az elso valaszoloval.Az en babam is 3 hos es sajnos mar 3 hete nem eleg neki a rejcsi.1 kerek hetig kinoztam, gondoltam hatha tobb fog termelodni,de sajnos csak apad.En minden szopizas utan adok neki tapszert amennyit ker.

A masodik valaszolonak uzenem,hogy en sem ertettem amig nalunk be nem kovetkezett.Sajnos ezt nem lehet iranyitani.

2009. máj. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi most 2 hetesek vagyunk, és talán most kezd el jobban beindulni a tejem. Most sem ömlik, de minden étkezéskor megszopizza az adagját, vagy majdnem annyit.

Minden szopinál mérem, és ha kell pótolom, de már egyre kevésbé van rá szükség.

Néha teával is megkínálom, mert böfizés után mindig elkezd csuklani.

Szerintem se pótolj teljes étkezést, mert akkor csökkenni fog a tejmennyiség.

Mi szépen növögetünk, nincs semmi gond, ne idegeskedj hogy pótlást kap, még mindig jobb, mintha nem tudna eleget szopizni és nem gyarapodna a súlya!

Ja és a cicimet annak ellenére "imádja", hogy a pótlást cumisüvegből kapja. Ha van hozzá türelmed és időd, jobb ha pohárból adod a pótlást. (nekem nincs, örülök, hogy utolérem magam :)

Jó egészséget és sok tejcsit kívánok!

2009. máj. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem se hejettesíts etetést tápszerrel!3 hós korban van egy fejlődési ugrás.Rakd gyekrabban mellre.Ha óránként kéri akkor óránként.A 2. hétre beáll a téjcsi.Mi a kezdetekben pótóltunk csak!Fokozatosan hagytuk el.
2009. máj. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
A csuklásra először én is adtam a lányomnak pár korty tejet, de Mondta avédőnő, hogy akkor hosszabb ideig fog tartani, hogy mindig csuklik. Az elején volt, hogy szinte minden szopi urttán csuklott, most meg már (2 hós lesz), ált. naponta csak 1-2x csuklik. Úgyhogy nem adok neki rá semmi, őt űgy látom nem zavarja és pár prerc múlva el is múlik.
2009. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A másodikra a véleményem, hogy azért mert nem mindenkinek termelődik annyi teje amennyi a babának kell. Én nem ítélkeznék ilyen könnyen! Az enyém is anyatejes volt, de szépen lassan ment el a tejem és muszály volt pótolni, annak ellenére, hogy mindent megtettem.

Mi szopiztunk aztán igény szerint jött a tápi. Inkább többet csináltunk és kiöntöttük ami megmaradt.

2009. máj. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek megvan a maga története, h miért táplálja így vagy úgy a gyermekét. Ha nekem ömlene a tej a szájába, nem lenne ilyen gondom, és én sem érteném a kérdést. Viszont, ha felteszek egy kérdést, ötleteket,segítséget várok és nem kioktatást! Köszönöm a jótanácsokat!
2009. máj. 5. 12:31
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
2.vagyok én nem kioktatni akartalak és megértem azt is ha magától el megy a tejed!én csak azt mondtam,h lehet,h nem éhes hanem szomjas!üldözési mániád van,h nem lehet neked válaszolni?mikor azt írtam,h "nem értem miért kell" azt nem rosszindulatból írtam,hanem csak tényleg nem értem!nem, írtad,h elment a tejed és egyáltalán nem vetlek meg ezért!csak félreértelmezted a válaszom!de bocsánat
2009. máj. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!