Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mióta lehet szoptatás alatt...

Mióta lehet szoptatás alatt fogyókúrázni?

Figyelt kérdés

Nekem még azt tanították, hogy nem szabad, mert elapad a tej, sőt, sportolni sem lehet, mert attól is.

Mi az igazság?


2011. febr. 24. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem igaz! Csupán a drasztikus módszereket tilos, a normál mozgás, egy kiegyensúlyozott étrend melletti fogyókúra nem fogja elapasztani a tejet! A tejtermelésbe a mozgás addig tudd bezavarni,míg be nem áll egy rendszer... ez. kb. az első 2-3 hónap. Utána már a kereslethez igazodik a tejtermelés. Ekkor már a nehezebb fizikai megterhelés sem befolyásolja a rendszert.

Fogyókúrázni is lehet, csak nem éhezéssel, hanem odafigyelve az étrendre. Azaz: csökkenteni a zsírok, szénhidrátok bevitelét, emelve a gyümölcs, zöldség, fehérjefogyasztást. Így nem szabadulnak fel méreganyagok az éhezés hatására, de az ember fogyni kezd.. Persze, a normál energiabevitelnek meg kell lennie, csak az összetételen kell változtatni... Ja!Sokan azt hiszik, hogy szoptatás során többet kell enni, pedig ez nem igaz, csupán napi 500 kalóriával van szükség többre... [link]

2011. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nagyon jól leírta az előző, nem is fűznék hozzá mást.
2011. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy kifogás, az elnyűtt, fáradt, önbizalomhiányos anyukáknak, hogy nem szabad se tornázni, se fogyózni. Így időt nyernek. A mozgás, az egészséges táplálkozás szülés után is fontos.

Persze ésszerű keretek között.

2011. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sportolni lehet,fogyózni is,de mondjuk úgy,hogy mellőzöd az édességet ,sok kenyeret.Azért nem ajánlott,mert több kalóriára van szükséged szoptatás alatt.Éreztél már farkaséhséget szoptatás után,hogy felfalnál mindent?

Képzeld el mi történne veled,ha nem ehetnél olyankor.

2011. febr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kell fogyózni, csak nem kell kizabálni hűtőt nap mint nap és több tábla csokit megenni.
2011. febr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsó. igen, az első baba után még így megy... majd a 2. 3 után már nem fognak leugrani maguktól a kilók... Sosem zabáltam, az édességet nem szeretem... Az első gyerekkel a kórházból kevesebb kilóval jöttem haza, mint terhesség előtt voltam... A másodiknál 49-ről indultam szépen le is ment a felszedett 7 kiló... Viszont szoptatás alatt feljött 3.... Na, a 3.-kal is csak 7 kilót híztam, viszont a szoptatás alatt feljött 5... meg utána évek során még 3... És bármit csináltam, csak nem ment le... Igaz, közben eltelt 10 év... Mozgok, odafigyelek, mit, hogyan eszem, szóval nem mindig ezen múlik...
2011. febr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Persze,hogy nem azon múlik.Nekem a doki azt mondta,hogy a prolaktin szintnek izomtömeg növelő hatása van.Én 75 kg vagyok,de 67nél többet senki nem ad,vitázni is szoktunk ezen.Szerintem mindenki maga döntse el,vagy fogyózik vagy szoptat.A kettő együtt nem megy.
2011. febr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Oda kell figyelni, és nem zabálni.

Viszont arra vigyázz, hogy a különböző mérgek zsírban raktározódnak el. Ha hirtelen sokat fogysz, ezek egy része felszabadul és belekerül a tejbe.

Szoptatós anya kerülje el a gyors fogyókúrát!

2011. febr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia én csak ezt fűzném hozzá Fogyókúra szoptatás alatt

Vida gi - Szoptatás - 2007 12 28 | 36 komment

A legtöbb szakkönyv kifejezetten tiltja a fogyókúrázást a szoptatás alatt, és sokan még a sportolást is aggályosnak látják, pedig lehetséges akár nagyobb súlytömegtől is megszabadulni a szoptatás alatt, csupán a szélsőségeket kell elkerülni.


A baba születése után első néhány hónapban még sokkal nagyobb gondjai vannak a legtöbb anyukának, mint a babavárás alatti hurkáktól megszabadulni, de az első félév elteltével már kezd zavaró lenni, hogy még mindig a terhesruhákat kell hordani. Ilyenkor az embernek eszébejut, hogy fogyózni kéne, de akárhol olvas utána, akárkitől kérdezi, a válasz mindig az, hogy a fogyókúra tilos a szoptatás alattt. De mi van, ha a baba 2 éves koráig szopizik? Addig éljünk együtt a hurkákkal?



Tévhitek a szoptatás alatti fogyással kapcsolatban


1. Ha fogyókúrázol csökken a tej mennyisége.


IGAZ! Az első 6-8 hétben ne is állj neki semmilyen fogyókúrának vagy diétának. Sport gyanánt pedig egy laza biciklizés vagy tempósabb séta is megteszi. Hagyd, hogy kialakuljon a rutinod a szoptatásban, megismerd, mitőlr van több tejed és mitől kevesebb. Igyál naponta legalább 2 liter vizet, de ha sportolgatsz, akkor az ott elvesztett folyadékmennyiséget is pótolni kell kb. fél-1 liter folyadékkal!!!

A baba 2 hónapos kora után óvatosan el lehet kezdeni megválogatni mit eszel. A drasztikus koplalásnak most nincs itt az ideje, de a süti és csokibevitelt csökkentheted, a fehérkenyérről meg átállhatsz a barnára. Igyekezz naponta többször keveset enni, sok zöldséget-gyümölcsöt fogyasztani és ügyelj a napi szénhidrát bevitelre is: a szoptatás alatt tilos az Atkins-típusú diéta, amiben szinte csak fehérjét fogyasztasz! Ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű tejed legyen, szénhidrátra is szükség van, azaz kell kenyeret, tésztát, rízst vagy burgonyát fogyasztani, persze nem mértéktelenül.


Ha már a baba féléves kora előtt nekifogsz a fogyókúrának, mindig csak apránként változtass az étrendeden, napról napra csak egy dolgot, és figyeld változik-e tőle a tej mennyisége, ha igen, akkor azt az elemet vissza kell építened az étrendedbe.


2. Ha sportolsz, kevesebb tejed lesz


NEM IGAZ! Nyugodtan lehet sportolni a szoptatás alatt is. Akár már a baba születése után 1-2 héttel el lehet kezdeni óvatosan tornászni. A nagy intenzítású és aerob edzések még kerülendőek, de egy kis átmozgatás már belefér. Ezenkívül nagyokat sétálhatsz a babával, ha jól esik és bírod, akkor tempósabb sétára is vállalkozhatsz, ha a babát hordozókendőbe (vagy, ha már nagyobb, kenguruba) teszed.

A baba 2 hónapos korában elkezdhettek baba-mama tornára vagy baba-mama jógára járni.

A nagy vízveszteséggel járó edzéseket érdemes kerülni a szoptatás alatt (pl. spinning), de egyébként szinte minden sportot űzhetsz, ami jólesik és belefér az idődbe. Fontos, hogy edzések után mindig pótold a vízveszteséget, igyál legalább fél liter vizet (de inkább egyet)!!!

2011. febr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


Egy dolgot viszont nem értek. Miért képzelik sokan, hogy ha valaki fogyni akar (általában is és szülés után is), akkor olyan egyszerű a dolog, hogy nem eszünk meg napi több tábla csokit?!


Én pl. egyáltalán nem eszem csokit, meg cukros szarságokat sem, süteményt és üdítőt csak szülinapok alkalmával meg karácsonykor, és nem egy tepsivel, elhihetitek, és kenyeret is csak mértékkel és csak jó minőségűt. Tésztát ritkán. Rengeteg zöldséget és gyümölcsöt viszont igen.

Nem vagyok elhízott disznó, de lenne néhány kg, amit le kéne adnom, de egyszerűen nincs mit lecserélni az étrendemben.


3 lehetőség van:

-a fogyókúra (effektíve kevesebbet enni, mint amennyivel jóllakom - nem degeszre, csak normálisan jól)

vagy

-baromi sokat (és megerőltetőt: kardió, nem jóga) mozogni

vagy

-az előző kettő együtt.

2011. febr. 24. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!