Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek ez jó ötlet?...

Szerintetek ez jó ötlet? Lehet így?

Figyelt kérdés
az első babám sokszor aludt a kórházban szopi helyett. Ha esetleg viszek be mellszívót, és úgy egész nap szívnám, és lenne benne, akkor azt odaadjam neki cumiból, ha másképp nem megy? Vagy hülyeség, és csak összezavarja, és egyébként is kibírja azt a pár napot tejci nélkül még?
2011. febr. 17. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nem javasolják a cumisüveget, főleg nem az elején. Állítólag "bezavar" abba, hogy megtanuljon szopizni. A lefejt tejet kiskanállal is oda lehet adni a babának.


Gyors és könnyű szülést, gondolom már nincs sok vissza!

2011. febr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha elkezded cumiztatni sose fog szopizni. Lehet, hogy még nem mérhető csak 1-2 csepp colostrumod van, de ez a leg táplálóbb a babának. A mellszívó csak úgy érdemes, hogy megindításnak, de utána ami kijött kis kávés pohárból odaadhatod neki. Nagyon szépen isznak pohárból:) Ha lehet inkább amikor látod, hogy ébren van minnél többször kínáld meg cicivel, ez is serkenti tejtermelést. A cumi, cumizavart okoz.
2011. febr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%

Szerintem jobb egy kicsit segíteni neki, ha még nem elég ügyes. Elég hamar le tudnak fogyni, nem árt a fokozott figyelem a kezdetben nem jó evő babának.


Úgyhogy jó ötlet, igen! :-) De remélhetőleg a kórházban is tudnak tanáccsal segíteni!

2011. febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
(Az utolsó szerző ffi (habár gyerekkel), úgyhogy kevésbé döntő a szava.)
2011. febr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én cumisüvegeztettem az elején (tej híján tápival), utána simán szopott. De szerintem kibírja azt a pár napot.

. Megjegyzem, nekem kanalazott és pohárból is ivott (ezeket itthon próbáltam ki).

Szerintem fölöslegesen cumisüvegeztetnéd, a mellszíót is akkor használd, ha már tényleg van tejed. Hadd szopizza ki azt a kis előtejet ő.

2011. febr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy cumizik is az én babám, előtte végigkérdeztem az ismerőseimet, mind anyatejes és a cumi (a szakmaisággal ellentétben), se nálunk, sem nálunk nem okozott gondot a szoptatásnál.
2011. febr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Még van vissza bőven... :)


Csak már úgy várom, és ezen így elgondolkodtam. :)

Lehet, hogy ezt a poharas megoldást kipróbálom majd.

2011. febr. 17. 12:55
 8/9 xStefix ***** válasza:

Az első mindig az legyen, hogy szoptatod minden egyes nyekkenésre! Így vélhetően gyorsabban és kíméletesebben fog belövellni a tejed, és ő is hozzá fog jutni a kolosztrumhoz, mégpedig közvetlenül.

A mellszívó nem kötelező, de segíthet, ha valamiért nem teljesen zökkenőmentes a start. Lehet vele gyorsítani a belövellést, lefejheted a felesleget és segíthet megelőzni/kezelni a keményedést.

De! Amit lefejsz, semmiképp se üvegből add/adják neki oda, ezt nyugodtan hozd a csecsemősök tudtára is! (Remélhetőleg nem fognak érte elhajtani.) Kiskanál, kispohár, fecskendő, bármi, csak ne üveg.

És, csak akkor pótoljanak, ha extrém muszáj és te nem vagy elérhető! Nagyon jó lenne ilyen szempontból, ha 24 órás rooming-inbe kerülhetnél, ott biztosan tudnád a kicsit igény szerint szoptatni; ami a legideálisabb kezdés.

2011. febr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elvileg olyan szobák vannak. Mikor előzőleg voltam, akkor még éjszakára elvitték, de (elvileg) úgy, hogy 9kor hozták még, aztán utána ha felébredt. Nekem mondjuk (császár után)nagy segítség volt akkor, hogy vissza lehetett vinni néha. Végülis jól beindult ám a tejem, péntek délután született, és arra emlékszem, hogy már hétfőn jól volt, kedden meg szívnom is kellett, mert nem kelt fel a drága (besárgult, és fény alatt volt.).



Ami nagyon érdekes, nem tudom ehhez tudtok-e mit fűzni, hogy sok tejcim volt utána, mindig elég volt a babának, pici ment a hűtőbe is, de aztán miután megjött, kb 1 hónap alatt elapadt. És persze 3. hónapban már megjött, pedig éjjel nappal szoptattam 2-4 óránként, éjszaka is. Persze mikor megvolt, akkor nem volt hajlandó szopni, akkor kapott tápit, én meg fejtem. Aztán utána szopizott, de már nem lett elég, váltott mellezni kellett, és 1 hónap leforgása alatt eltűnt. Mikor fél óta alatt csak 10et evett (még mindig mértem...), akkor mondtam, hogy oké, ne erőltessük.

2011. febr. 17. 19:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!