Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hányszor és mennyit szopik...

Hányszor és mennyit szopik csak anyatejes 5 hónapos babád?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Napi 6-7x, de van, hogy többször is. Nappal 5x, éjjel minimum 2x.
2011. jan. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem tudod egy alkalommal mennyit szokott enni? Vagy mennyi a normális ilyen idős korban?
2011. jan. 28. 11:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Enyém naponta 5x eszik,egy alkalommal 140-180 ml-t,naponta 750-800 ml-t összesen.

Olyan nincs,hogy mennyi a normális,egyik kisebb étvágyú és attól is jól hízik,másik meg nagyobb étvágyú,nincs erre szabály,főleg anyatej esetében.

Miért,tiéd mennyit eszik?

Aggódsz valami miatt?

2011. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a doktornő mondta, hogy keveset hízott az elmúlt hónapban, adjak neki pépet :( De nagyon nem szeretnék... Úgyhogy próbálom többet szoptatni.

Eddig csak egy mellből evett, maga hagyta abba, mosolygós, vidám baba, és nagyon mozgékony. Nekem eszembe se jutott, hogy valami baja lenne. Néha gyakrabban kért mint 3 óra és éjjel is kelt vagy 4-5 x, de nem volt se sírós, se más baj.

Most elkezdtem 2 mellből szoptatni, és méregetni, kb 100-at eszik. És kevesebbet kel éjjel. Szóval szerintem ok. Csak nem tudom elég-e neki ennyi. Napközben 5x, éjjel 2-3x eszik most.

Meg mintha visszatért volna a hasfájás :(

2011. jan. 28. 12:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Ilyen korban már nem híznak olyan nagy ütemben és az éjjeli ébredés sem jelenti,hogy nincs elég tej,első fiam rengeteget evett,3500 grammal született,6 hetesen már 6 kiló volt,de még fél évesen is éjszaka is szinte 3 óránként szopizott.Aztán az 5. hónaptól lelassult a súlygyarapodása,pedig még ugyanúgy szopizott.

2011. jan. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!