Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit esznek a 4 hós babák?...

Mennyit esznek a 4 hós babák? Hányszor ébrednek éjszaka?

Figyelt kérdés
A kisfiam eddig nagyon jó evő/alvó volt. Napközben minden rendben, de éjszaka már egy hete másfél, két óránként kel. Ilyen sűrűn nem is tud enni, szerintem "üres" a mellem. Tegnap lemértem a napközbeni evéseit is a legtöbb 100g volt, de ez csak kétszer volt egész nap, a többi 50,70,20. Összesen egész nap 510-et evett. Ez normális ebben a korban? A védőnő szerint ez kevés napközben is, ezért pótol éjszaka. Most kaptam egy Motilium nevű gyógyszert, amit hét napig kell szednem, meg igyekszem minél többször mellre tenni. Tehetek még valamit, hogy több legyen a tejem, és hogy jobbak legyenek az éjszakák? A kislányomat 14 hónapig gond nélkül szoptattam (egy mellgyulladást leszámítva), sohasem mértem, mindig biztos voltam a gyarapodásában, most meg teljesen elvesztem a számokban, mérlegelésekben. A kisfiam súlya egyébként szerintem jó, a havi egy kg-ot most is meghízta. Kérlek, írjon, akinek van tapasztalata! Köszönöm szépen!
2009. jan. 20. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a tejed kevés, hanem jön a foga, legalábbis ha a mi esetünkből indulok ki.

Az addig jól szopizó és alvó babám 4 hósan egyik napról a másikra jóval kevesebbet kezdett enni, kb 300 ml-rel kevesebbet és éjszaka is sokszor felébredt, pedig volt tejem rendesen (napi400 ml fölösleg volt lefejve).

5 hós korára 2 foga kint volt.

2009. jan. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is inkább a fogra tippelnék. Ha gyarapszik rendesen, akkor elég a tejed. ne aggódj, nem szabad. Nekünk fogzásra nagyon bevált a homeopátiás chamomilla vulgaris 9 ch, napi 1 golyócska, kanál forralt vízben feloldva. Kérdezd meg a védőnőt erről, vagy a gyógyszerészt. Van 15ch is, de nekünk a 9-est ajánlották. Azóta újra átalussza az éjszakát. 6 hónapos és 2 foga most bújt ki, mindenféle nyűgösség nélkül. Én a kamillának tudom be.
2009. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!