Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem fogadja el a cicim. Mit...

Nem fogadja el a cicim. Mit csináljak szerintetek?

Figyelt kérdés

11 napos a kislányom. A bal cicimre rá tudom tenni, el is fogadja, azzal nincs semmi probléma. Azonban a jobb mellemet egyszerűen nem fogadja el, annyira vaskos. Hiába szívok rá mellszívóval, úgyse, bimbóvédőt se fogadja el. Így abból kifejem, és cumisüvegből kapja. Tudom hogy ez nem jó, de mást nem tudok kitalálni. Ha véletlen a másik se kell majd neki akkor azt is kifejem.


Szerintetek mit csináljak?


2010. dec. 9. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
próbálkozz, ne add fel. El fogja kapni egy idő után gond nélkül. Még neki is tanulnia kell a cicizést.
2010. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is próbálgasd a jobb cicit is adni neki, az én tapasztalatom, hogy a bimbóvédő zavaróbb, mintha simán adnád neki a cicit, nálunk legalábbis így volt. Sokaknál meg bejön a bimbóvédős szopiztatás.

Szintén tapasztalat, hogy az én babám nem lett cumizavaros, én azt mondom, hogy add neki a bal cicit, kínálgasd a jobb cicit, ha jól lakik a bal ciciből, akkor a jobb cicit fejd le, vagy fejjél belőle. Azt a tejet le tudod fagyasztani, ha nem akarod cumisüvegből adni neki most. Én azt mondom, hogy a legjobb az anyatej, és ha az van, akkor majdnem mindegy, hogy milyen úton-módon jut be a babádba. Persze a legideálisabb és kényelmesebb a ciciből etetés, próbálgasd, hátha csak idő kérdése, hogy arra is rákapjon.


Drukkolok!

2010. dec. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. hozzászóló vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy egyébként én is a bal ciciből etetést preferálom, mert jobb ciciből etetésnél esetlennek érzem magamat, valahogy a bal megy jobban. (És én csak fekve tudok szopiztatni, más pózokat nem találok kényelmesnek :( )
2010. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg más pozícióban szoptatni. Tarts úgy, mintha a bal cicire tennéd, csak csúsztasd a jobb oldalira.

Próbáld nyugodtabb pillanatában kínálni a problémás oldallal. Esetleg jóllakottan, egy kis komfortcicizést felkínálni neki azon az oldalon.

Valamint ha lehet, hagyd el a cumisüveget és inkább más módon add neki a tejet (pohárból, kanállal). Tudom, hogy ez macerásabbnak tűnik, de a cumisüveg további problémákat okozHAT a szoptatásban, amit esetetekben jobb lenne elkerülni.

Idővel pedig nő a babád, ügysedik is, és hátha kedvet kap a "rosszabbik" oldalira is.

2010. dec. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A jobb cicim nekem is csak hónaljtartásban fogadta el, tényleg érdemes próbálgatni a pozíciókat, mert van olyan baba, aki csak az egyik oldalán feküdve szeret szopizni.
2010. dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jók amiket írtak eddig!A pozíció váltás segíthet!Esetleg fekve is tudodo mindkét melledből szoptatni, mármint úgy hogy a babád ugyanazon az oldalán fekszik!


Vagy próbálj minden etetést a jobb cicivel kezdeni, ha nem kell add oda a balt,majd fejd le a jobbat!Csak arra figyelj hogy a kereslet kínálat elve érvényesül,szóval ha nem fejed a jobbat akkor abban nem termelődik!Viszont ha a balt használjátok többször abban pedig sokkal több!


Az egy mellből való szoptatás is sikeres, de nagy méretkülönbségek lesznek a cicijeid között!


Szóval megoldás rentgeteg van, de a lényeg az hogy ne add fel!


Azt nagyon ügyin csinlod,hoyg előfejsz, hogy a jobb ne legyen olyan feszes neki!

Azt is kipróbálhatod, hogy kifejed a jobbat,és mikor a mellszívóval már nem jön, akkor teszed rá a babád,mert ő még úgyis tud belőle szoizni (ügyesebbek mint a mellszívók), mert az is probléma lehet hogy nagyon erősen jön a tej a jobb melledből és ez nem tetszik neki!És ha így fejés után elfogadja ,akkor minden jobb melles etetés előtt egy tejleadóreflexnyit fejned kell és utána cicire tenni a kisbabád!


Nálunk mindkét mellemnél így kellett tennem 5 hós koráig!


Most 1 éves a lányom és még mindig szopizik,ahányszor csak akar, ált 3* egy nap!


Hosszú szoptatást kívánok!


Ja és ami nagyon fontos,hogy ne stresszeld magad amikor ráteszed a jobb cicidre,mert azt is érzi!Gondolj arra hogy végszügség esetén ott abal!De ne add fel, csak ne aggódj!

2010. dec. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!