Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S! Begyulladhatott a...

S. O. S! Begyulladhatott a cicim? Iszonyat fáj!

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos, anyatejes. Tegnap este elkezdett fájni a jobb cicim, és ma reggelre úgy fáj, hogy megőrülök tőle. Nem kemény, nem forró, csak fáj. Próbáltam masszírozni, fejni, abból szoptatok, de semmi változás.
2011. okt. 6. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
könnyen lehet, hogy csak elzáródott atejcsatoran. borogasd és szoptass, fejj belőle. ha nem változik, fordulj orvoshoz mielőtt valódi gyulladás lenne a vége
2011. okt. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hideggel vagy meleggel borogassam?
2011. okt. 6. 09:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

több dologgal segítheted, de lehet, hogy csak lassan fog javulni.


-szopi előtt langyos vizes zuhany, vagy borogatás (akár szopi alatt is), ha van segítséged, akkor megvaslat pelust is rátehetsz. ez azért kell, hogy kitáguljon a tejcsatorna, köünnyebben kijöjjön a tej (lehet, hogy már be van csomósodva, olyan túrós.)


-szopit 1 napig azzal a mellel kezdd amelyik a problémás (ha 1 mellből szoptatsz, akkor a másikat fejd le)

-ha találsz valami csomót, vagy elzáródott tejcsatornát (hosszan 1 vonalban csomós), akkor a babád úgy tedd a melledre, hogy az álla a csomó felé essen, úgy jobban ki tudja szívni

-1-2x teljesen ürítsd ki a problémás mellet (állandóan nem kell), hogy ha még pangna a tej, akkor kiürüljön. pl. 1 szopi után is langyos vízes zuhany, utána még próbáld fejni. ha nem jön, akkor remélhetőleg már kiürült. de több nap kell ahhoz, hogy elmúljon teljesen.

-ha szopik közt fáj, akkor 1 percig jegelheted, hogy a gyulladás csökkenjen. de csak rövid ideig, nehogy a tejtermelés csökkenjen.


ezen kívül ne vegyél mellterót, mást ami elnyomhatja. sokat pihenj és sokat igyál.

ha eldurvul, akkor lázad is lehet tőle, meg el is ájulhatsz. szóval sokat pihenj!!!


sok sikert!

2011. okt. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ja és gyakran szoptass, minél több ideig marad bennt a tej, annál jobban halmozódik a gyulladás.
2011. okt. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! Remélem segíteni fog!
2011. okt. 6. 09:50
 6/8 Baby-mamisitter ***** válasza:
100%
Szia! Az előttem válaszoló nagyszerű dolgokat mondott, csak annyit mondanék még, hogy nyugodtan vegyél be egy Algopyrint, vagy Panalgorynt, hogy elviselhetőbb legyen a fájdalom. A babának nem ár, az orvosok is ezt javasolják pl. megfázáskor. 3 óránként megismételheted, ha tobábbra is fáj. Üdv. Babymamisitter
2011. okt. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de még várnék a gyógyszer bevételével addig, amíg bírom.
2011. okt. 6. 10:21
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért én elmennék az orvoshoz. Mikor nekem tejlázam volt, hát az tényleg lázzal járt, szédelegtem is. Szoptatnom kellett, mindennap kaptam injekciót, és anyukámat kértem meg, hogy maszírozza, mert én nem tudtam volna magamnak, annyira fájt. De nem biztos, hogy neked az van. Szóval: orvos.
2011. okt. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!