Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy válasszam le a kislányoma...

Hogy válasszam le a kislányomat a ciciről, hogy ne legyek nagyon drasztikus?

Figyelt kérdés
2 éves a kislányom és rengeteg a tejem.
2010. nov. 24. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Szépen lassan csökkentsd a gyakoriságot. Ha eddig napi 5x kapott, akkor holnaptól kapjon napi 4x, két hét múlva napi 3x és így tovább... A tejed fokozatosan csökkeni fog, de elapadni csak a teljes leállás után hónapokkal fog.


Az én kisfiam is 26 hónapos koráig szopizott. De még utána vagy egy évig hagytam, hogy éjszakánként a kiskezét rátegye a mellemre...

2010. nov. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hogy ne légy drasztikus, az nehéz lesz. 21 hós a kisfiam, tejem nem sok van már.reggel-este, nappal elalvás előtt és éjjel is cicin aludt vissza ha felébredt. Most kezdi az éjszakákat átaludni. Eldöntöttem, hogy elkezdem leválasztani, kezd már kellemetlen lenni. A nappalival kezdtem. Első nap szinte 1 órán keresztül üvöltött, míg végül a mellkasomon aludt el. 2. nap(tegnap) séta közbe aludt el. Így féltem a mai naptól. De kellemesen csalódtam.20-30 perc alatt elaludt, minimális nyekergéssel, nem igazán kérte a cicit. Igyekszem az estit is csökkenteni, kicsit hagyom, aztán mondom neki, hogy most már adja ide, mert már anyának fáj,stb, és ki is köpi. Elfordul és alszik. Ha már a nappalit egyáltalán nem kéri, akkor jön majd a reggeli cici elvétele, és utoljára az esti. Nagyon nehéz, de ki kell bírnod, ha sír. Mint írtam is nálunk csak az első nap volt rázós. Ne csináld azt, hogy egyszer adsz neki, aztán meg nem. Ha elhatározod magad, akkor csináld végig. Hányszor szopizik még?
2010. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!