Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan működik a szopik...

Hogyan működik a szopik kiváltása? Nálam nem akar sikerülni. Vagy csak türelmetlen vagyok?

Figyelt kérdés

6,5 hós babámat 4 hós kora óta kóstoltattam, szigorúan csak keveset, mert anyatejes. Majd úgy gondoltam 6 hósan itt a fordulópont, itt az ideje kiváltani a napközbeni étkezéseket, persze csak sorjában. Úgy alakult, hogy az ebédnél evett már olyan mennyiséget, ami után alig cicizett. Még az uzsi is már olyan "szilárdasnak" tűnt gyümivel és egy kis Sinlac-kal... De most vagyunk túl egy betegségen, nem nagyon volt étvágya és megint inkább a cici kell neki, mintha nem érdekelné annyira a szilárd kaja. Ez most egyfajta visszaesés? Másnál is volt ilyen? Mit kéne máshogy csinálnom?

Ja, amúgy egy nap 5-6szor eszünk, ebből egy éjszakai szopi, reggel, este szigorúan szopi, a délelőtti tízórai esetleges, néha elmarad, plusz ebéd és uzsi.

Köszönöm a válaszokat!


2010. nov. 22. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 6 hósan kezdtem hozzátáplálni. 7 hóra váltottuk ki a tízórait, 8-ra az ebédet, 9-re az uzsit. Nem kell sietned, de betegség után ez teljesen normális, hogy babád inkább szopizik.
2010. nov. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Én se siettetném a helyedben a kiváltásokat, mert akkor elég gyorsan el fogjátok hagyni a szoptatást (kivéve, ha ez az előirányzott cél).

Betegség után teljesen normális, ha csak szopni akar, mert ő maga is tudja, érzi, hogy az anyatej fogja őt igazán meggyógyítani. És valóban!

Nálunk is volt ilyen időszak nem is egyszer, még jóval 1 éves kor után is.

2010. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a babámra bíztam a tempót. Nem akartam egyetlen étkezést se kiváltani egy éves koráig, ő döntött úgy, hogy délelőtt és délután már csak kanálból fogad el ételt, ciciből nem.


Egyébként 6 hós koráig csak és kizárólag anyatejet kapott, ekkor kezdtünk kóstolgatni, most 8 hós. Nincs hova rohanni.


Ha beteg, akkor jól is teszik ha csak a cici érdekli. Az anyatej a létező legkönnyebben emészhteő táplálék, betegen pedig jó, ha a gyomor minél kevéssé van leterhelve. A babád nagyon okos! :-)

2010. nov. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!