Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülés után, aha megmutatják,...

Szülés után, aha megmutatják, hogyan kell mellre tenni a babát, utána sikerülni fog egyedül is? Hogyan van helyesen mellre téve a baba? Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Védőnőm azt mondta, hogy vigyek a kórházba bimbóvédőt, mert a rossz szopizástól nagyon be tud gyulladni a mell.Nektek hogyan volt ez,volt rá szükség?
2010. jún. 3. 06:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha rögtön bimbóvédővel kezded, utána sem fogsz tudni nélküle szoptatni. Szerintem nem szabad azonnal bimbóvédőzni, csak ha muszáj.

A babát fordítsd magaddal teljesen szembe, az a jó, ha a kis buksija picit hátrahajlik, akkor nyitja legnagyobbra a szájacskáját. Ha így kapja be a bimbót, akkor az egészet be fogja kapni és szépent tud szopizni anélkül, hogy fájdalmat okozna. Azért az első napokban-hetekben mindenképp számíts arra, hogy valamelyest fájni fog, hiszen ilyen kiképzésnek nem volt még a melled alávetve. :-) De hamar megszokod, ne izgulj! Két szopi között ne mosd le, a legjobb ápolószer a babanyál és az anyatej! Lassan két éve szoptatok, tapasztalatból beszélek. :-)

Amúgy ha kap elég időt a babóca, hogy felfedezze a szopizás mikéntjét, nagyon gyorsan profi lesz benne, nem lesz gondod. De ha lehet, már a szülőszobán hadd szopizzon hosszan és nyugodtan. S ha utána is igény szerint mellre teszed, sem a te melleid nem fognak begyulladni, sem a tej nem lesz kevés. A baba mindent megold magának - ez is olyan dolog, amibe, ha beleszólunk, csak árthatunk. Ő ösztönösen fogja tudni, mit hogyan csináljon.

Jó babázást neked!

2010. jún. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Első babám szültem, 1 hétig voltam kórházban. Én szülés után kb. 1 órán belül már próbáltam egyedül mellre tenni a babám, mert olvastam, hogy minél hamarabb, annál jobb. Azt nem tudom, hogy mennyit sikerült neki szopcsizni, de már nyalogatta, ez biztos. :) Kb. 2 nap alatt bedurrant a mellem. Az egyik mellemből hamar rájöttem, hogy hogyan kell, a másikkal elég sokat bénáztam. Azt mondta erre az adjunktus néni, hogy ez természetes, mint ahogy a jobb és bal kezünket sem egyformán használjuk. Sokszor kértem segítséget a csecsemős nővérektől, ők mindig jöttek, készségesen segítettek. 1 hét alatt belejöttem, mire hazajöttünk, már mindkét mellből szoptattam. Bimbóvédőt nem használtam. Az 1 hét alatt a babám vérhólyagot szívott a mellbimbómra, volt hogy úgy szoptattam, hogy potyogtak a könnyeim a fájdalomtól, nem volt kellemes, de összeszorítottam a fogam és csináltam. Mikor elkezdte szopni inkább akkor fájt, aztán néhány perc elteltével csökkent a fájdalom. A lényeg, hogy minél jobban bekapja a bimbót a baba, lehetőleg a bimbóudvar tűnjön el a szájában (nekem nagy a bimbóudvarom, ha azt mind bekapta volna, valószínűleg a torkáig megy :)). Majd meglátod, hogy ahogy a kis ajkához ér a bimbód, vagy az ujjad, ő ösztönösen nyitja majd nagyra a száját, akkor kell betenni a bimbót.


Hidd el, bele fogsz jönni, csak légy pozitív! :D Biztos lesznek kezdeti nehézségek, hiszen nem minden baba szopik egyformán, van amelyik egyből tudja hogy csinálja, van amelyik ügyetlenkedik, van amelyik sosem fog. Azt tartsd szem előtt, hogy össze kell hangolódnotok, ami időbe telik, van akinek kevesebb, van akinek több!


Könnyű, gyors szülést és boldog, hosszú szopizást kívánok!!!

2010. jún. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mendkettőtöknek, sokat segítettetek:)
2010. jún. 3. 08:52
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Amikor mellre teszed és nagyon fáj, akkor biztos, hogy rosszul van a szájában a bimbó. Ilyenkor ki kell venni és újra próbálni. Ha 38-szor, akkor 38-szor. Érezni fogod majd, ha jól van mellre téve, mert akkor csodálatosan masszírozza a nyelvével a bimbót, és nem fáj. Ha viszont rajtad hagyod, amikor rosszul kapta be, és tűröd a fájdalmat, akkor ezzel a kisebesedést és a szoptatás későbbi sikerességét kockáztatod.


Sok sikert!

2010. jún. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
www.lll.hu
2010. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Cirógasd meg a baba szája körül a mellbimbóddal, ki fogja nyitni a száját és határozottan dugd be neki, amíg csak lehet. Minél jobban bekapja, annál jobb.

Ha fáj, akkor nem jól kapta be, ha szépen van a szájában és rendesen szí is, azt rögtön érezni fogod a pocidban, mert a termelődő oxitocin egyrészt segítí a tej ürülését, másrészt viszont segít összehúzni a méhedet és az picit fájni fog.


Ne kezd rögtön bimbóvédővel és az elején ne szoptass túl sokáig, inkább többször tedd mellre. Én sajnos "okosabb" voltam a szülésznőknél és hiába mondták, hogy így az elején max 10 perc egy cici én még ráhúztam egy kicsit, annyira örültem az egésznek, így már másnap tiszta seb volt a mellem és elő is kellett venni a bimbóvédőt :(

Mondjuk nekem icipici mellbimbóm van, valószínűleg egyébként is ez lett volna belőle.

2010. jún. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
szí=szív
2010. jún. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszike mindegyikőtöknek, remélem sikerül is szopiztatni a picit, és hamar belejövünk:))
2010. jún. 3. 21:05
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Hónap végén 1 éves a fiam, még mindig szoptatom. Sosem használtam bimbóvédőt, állítólag nem jó, csak ha nagyon muszáj. Fájt eleinte amíg a bimbó kicsit megedződött, de kibírtuk, utána teljesen fájdalommentes lett. (nekem kb 2 hónap).

A mellbimbó alsó holdudvarához kell tenni a baba alsó ajkát, ha a bimbóval megcirógatod a száját, kinyitja, határozottan jó mélyre betolod a mellbimbót, hogy szinte a teljes holdudvar a szájában legyen. Így nem dörzsöli a bimbó hegyét a szájpadlása, mert az hátrébb van.


A Pampers csinált róla egy videoösszeállítást, nem tudom, le lehet-e tölteni valahonnan. Van benne egy animáció ami nagyon jól megmutatja.


Sok sikert!

2010. jún. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem sose fájt a szoptatás! Már az elejétöl kezdve jól kapta be,ezért semmilyen fájdalmam nem volt! Arra figyelj,hogy az egész bimbóudvart is bekapja. És igen,ha érzed,hogy fáj,akkor ki kell venni a szájából és ujara próbálni,addig,amig már nem fáj. Nem is értem,hogy mások miért hagyják,hogy kisebesedjen a bimbó! Normális esetben ez nem következik be,ez rossz szopási technikára utal,amit nem szabadna hagyni! 1 éve szoptatok,csak akkor szokott fájni,amikor néha ráharap a fogaival,de még most se sebes és nem fáj.
2010. jún. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!