Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi anyatejet fagyasztotok...

Mennyi anyatejet fagyasztotok le és mibe? Az összeset lefagyasztjátok, amit lefejtek?

Figyelt kérdés

Még csak 3 hetes a babám, de már alig férek a fagyasztóban. Minden nap összegyűlik plusszban 1 aventes pohárnyi. Egyáltalán érdemes ezt a tejet elrakni? Hiszen ez úgyis az újszülöttnek való én meg később főzelékbe keverve szeretném adni. Addig meg lesz még frissebb is.

És minden szoptatás után kell fejni? Éjszaka is?


2010. nov. 4. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én már az elejétől kezdve úgy csinálom, h kaptuk az aventes kis fejős poharakat, abba beleteszem a lefejt tejet, egy nap alatt összejön egy adag (60-70 körül) és azt beteszem a fagyóba, ha teljesen megfagyott ,akkor átrakom a fagyazstott kis korongot egy zacsiba amire alkoholos tollal ráírtam a dátumot amikor lefejtem, és vissza a fagyóba.
2010. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én csak annyit fejtem le amennyi ahoz kellett hogy ne feszüljön a cicim, azt sem raktam el mindet, amikor a fagyó egyik fiókja teljesen megtelt abbahagytam az elrakást. Mire ennyi "vésztartalék" összegyűlik jó esetben úgy is feláll a helyes kereset-kínálat arány és már nem kell fejned, mert pont annyi tejed lesz amennyire a babádnak szüksége van. Én fél évig csak szoptattam a babám, most egy éves és az elalváshoz még mindig szopizik. Mivel még mindig van bőven tejem így az eltett zacsikat már rég kidobtam, mivel csak fél évig lehet tárolni; de megnyugtató volt a tudat hogy ha bármi miatt nem tudtam volna tovább szoptatni lett volna egy kis tartalék.
2010. nov. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18:32-es vagyok, én a TESCO-s anyatejtároló zacsikat használtam, jó is volt és olcsó is:)
2010. nov. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
első vagyok, mi sokat felhasználtunk, és újratöltöttem a fagyót. estére még ma is van, h nincs elég tejem, és pótolok a fagyóból.
2010. nov. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én kezdetben zárható zacskóba tettem. (az a piros csíkos felül, s összezárható a teteje) Kiválóan tartotta a tejet, sosem folyt ki.

Ha ennyi tejed van, akkor lehetnél tejleadó, amiért persze fizetnek! Nekem pl a védőnő segített kismamát keresni, aki naponta vitte el tőlem a tejet.


Fejni sokféleképpen lehet. Alapvetően azt a célt szolgálja, hogy a mellet üríts, s ezzel még több tej termelődjön. Ha minden szoptatás után fejsz, akkor a test azt az információt kapja, hogy termeljen annyit, amennyit fejsz, mert annyira van szükség. Ha egyre kevesebbet fejsz, kevesebb termelődik, s ha nem fejsz, akkor áll be a tejtermelésed a baba igényeihez. Döntsd el, hogy mit szeretnél, s annak mérten fejj, vagy ne fejj!

Én éjjel mindig fejtem, s reggel is, mert a pihenéssel sok tej termelődött, s nagyon feszített.

2010. nov. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ha komplett étkezésnek szánod, akkor jól jön majd az 1-1 dl, visont ha higítani a kaját akkor az rengeteg. Én átöntögettem jégkocka tartóba és úgy fagyasztottam le. Igy elég 1-2 kockát kiolvasztani egy adag főzelékhez
2010. nov. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10-ből 9 anyuka később kiönti a lefagyasztott tejet, mert mindig van friss. Ráadásul az sem biztos, hogy a lefagyasztott tejet felengedve elfogadja a baba. Ez a szomorú igazság. Többre mennél, ha inkább anyatejleadónak jelentkeznél.
2010. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én nem öntöttem ki soha, ma is odaadtam egy pohárral neki, kikevertem 7 gabonás péppel, pedig szoptatok még.

Vagy ha kiengedtük de nem kellett a kicsinek, megissza a 2 évesem kakaónak, mert tehéntej allergiás, jól jön neki egy kis tej.

2010. nov. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
nem kell egyébként ilyen sokat fejni, csak amig úgy érzed nem elég a tejed a babának. mert igy sosem tud beállni az egyensúly. Másrészt, ha feltételezzük hogy fél évig áll el a tej a fagy.-ban, akkor mire kell a főzelékbe, már nem is lesz jó. Harmadrészt a mostani tejed egész más összetételű, zsírtartalmú, mint amilyen lesz mondjuk 7 hós korban, szóval szerintem lazíts nyugodtan ((:
2010. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, lazítani fogok.
2010. nov. 5. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!