Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Utálok szoptatni, de nem...

Utálok szoptatni, de nem fogadja el a tápszert?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos lesz, eddig kizárólag anyatejet kapott. Születése óta utálom az egész szoptatást, de miatta csinálom, viszont úgy érzem eddig bírtam. Elkezdtem már a kóstoltatást és szeretném átszoktatni tápszerre, de nem fogadja el - anyatejbe keverve sem. Próbáltam svéd pohárból is, mert a cumisüveget se tudja értelmezni, eddig csak cici volt, még cumi sem.


Volt esetleg valaki hasonló cipőben?


jún. 28. 15:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%

9-es állítsál magadon nagyon sürgősen. Nem érdekel senkit amúgy sem.

De ha így gondolkodsz és ezt képviseled légyszíves legalább maradj mélységes csendben.


Sokan nem akarunk szoptatni, a tápszer nem méreg és a te gyereked semmivel nem lesz jobb, mint a mienk, te meg semmivel nem vagy jobb anya, mert a melledet toldat a szájába.

Szóval húzz el a erről a kérdésről.

jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%

És az allergiának a tápszerhez semmi köze!

Valamint abban is van különbség, hogy a kérdező 7 hónapig szoptatott,.sokan mint én is 5-6 hónapig és nem születésétől fogva kap tápszert, bélflórája kialakult stb.

Tehát hadd ne szoptassunk már 2 éves korig...

jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%
Annak idejen (28 eves vagyok) anya kb 3-4 honapig szoptatott engem, igy alakult. Jelentem, sem gyenge nem vagyok, sem allergias semmire, beteges sem vagyok, teljesen egeszseges 33 hetes kismama vagyok.
jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 9-es. A lányom tápszeres volt, nem az én választásom volt, egyszerűen nem volt hajlandó elfogadni a mellemet. Már a kórházban sem. Hiába segített kb mindenki (nővérek, védőnő, gyerekorvos, szoptatási tanácsadók, mert 2 is volt), akkor is ordított inkább, hacsak a szájába került a bimbóm.

Az egyik csoporttársa 1 héttel idősebb, 2 éves koráig szoptatott gyermek, sose kapott tápszert és mégis ő az aki tej, tojás, mogyorófélék és még egy rakás más dologra allergiás.

Szóval papolhatsz az anyatej megváltó hatásáról, de az sem csodaszer, ahogy a tápszer sem ördögtől való.

jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 9es

Első lányom 14 hós koráig anyatejes volt, akkor állt át az összes étkezés nála pürékre, pedig 7hóig kizárólag anyatej volt. Ha megbetegszik (sajnos elég sűrűn) mindig dupla annyi idő alatt gyógyul mint más, plusz mindig szükséges gyógyszer neki ilyenkor.

Kisebbik lányom 3 hóig tudtam anyatej jel táplálni, aztán elapadt, nem volt mit tenni, átálltunk tápszerre. 13 hóig volt, mostmár csak tejet kap este (15 hós). Ritkábban beteg, gyógyszer szinte sose kell, 3 nap alatt meggyógyul ugyanabból a betegségből mint a tesója, aki előbb lett beteg, és még utána is tart. Úgyhogy az elméleted megcáfolnám.

jún. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es!


Köszönöm szépen, én tápszeren nőttem fel, mert újszülöttként fogadtak örökbe. Semmire nem vagyok allergiás és verseny sportolok, anyukámmal nagyon szoros a kapcsolatom. Abszolút nem a táplálástól függ a kötődés.


Lehet gyengének nevezni, de fél év kialvatlanság után úgy hogy a nappali dolgok rovására megy az egész, se nekem, se a gyereknek nem éri meg ez hosszútávon.


A tippeket köszönöm, HA tápszer helyett vettem rendeset, illetve MAM-os cumiból elfogadja. Nappal még szoptatom az este viszont így sokkal könnyebb volt, mert csak 1x kelt fel a kisfiam enni, az eddigi 8 helyett. 😅

jún. 29. 10:52
 17/20 anonim ***** válasza:
16%
hogy beindul minden anyuka :-D ilyenkor. 9es vagyok. Talan mert melyen mindenki tudja a termeszet nem igy szanta? ;)
jún. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
80%

17: nem kene inkabb ✨szoptatnod✨ ?


A tapszeres anyukakat sosem olvasom, hogy beugatnanak a szoptatos anyukaknak. Forditva ez miert van? Titeket miert zavar a tapszer letezese? Nektek miert nem mindegy, ki hogy eteti a gyereket?

jún. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

17-es


Én azért vettem ezt magamra, mert konkrétan olyan vélt dolgokat hánysz ide, amik abszolút nem megalapozottak. Senki nem vitatja az anyatej előnyeit, de én például most érezzem magamat emberként kevesebbnek, mert egész babakoromban tápszert kaptam? Amit ideokádtál az egy szinten van a vallási fanatizmussal kb.


Kíváncsi lennék, ha te is olyan alvásmegvonásban lennél a szoptatás miatt, hogy már halucinációid vannak, amik a gyereket is veszélyeztetik, akkor is ilyen nagy lenne a pofád és a tápszer ellenességed.

Igen, nem így találta ki a természet, viszont a társadalmunk sem olyan volt, hogy az anya egymagára van utalva, mindenféle segítség nélkül, 0-24 minden egyes nap.

jún. 30. 10:33
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
:-D ok
jún. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!