Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Terhesség 2. Trimeszterében...

Terhesség 2. Trimeszterében ritkán enyhe mensi görcs miatt abba kell hagyni a nagytesó szoptatását?

Figyelt kérdés

15 hónapos lesz napokon belül a tesó, én 1 hét múlva 16 hetes terhes. Eddig nem volt gond, tegnap a védőnő megkérdezte szoptatással nincs e gond. Simán rámondtam, hogy nincs. Aztán most eszembe jutott éa figyelgettem is, hogy nem minden szoptatás alatt de 1-1 alatt nagyon enyhe görcs van, ez bajt jelent? Eddig nemis figyeltem fel rá :/

Csak most, hogy mondta. Le kellene szoktatnom a nagyot??

Ha így szükséges baromi nehéz helyzetben leszek,(nyár végén egyébként is tervezem elvenni tőle, de még gondoltam ez a 2 hónap még hagyom nemi, addig is hátha magától elhagyja 😅 "hátha")

Napközben általában max 2, de inkább 1x kéri elalváshoz délután, de ha úton vagyunk akkor nemis szopizik max reggel ébredés után, ami nehezebb az az éjszaka.... cicivel alszik vissza, jobb esetben max 3x kéri, próbáltam mostanság kérdezni tőle, hogy kér e inni, de mondja hogy "nem nem, cici" 😅 ilyenkor odaadom kb 30mp, lecuppan és elfordul alszik tovább. Mostanság azt szoktam esti elalvásnál, hogy hagyom ameddig hallom hogy nyel is éa tejleadó van, utána elveszem tőle és simizem stb, ilyenkor zömében elalszik de van mikor nagy sírás követi :/

A szivem szakad meg ha csak arra gondolok, mikor épp fáj valamije, vagy megnyugtatás kell vagy csak álmos és megkérdezi hogy "cici?!" Lehet hülye vagyok :( nem vagyok egy ős anya, de ha most rögtön le kell szoktatni a szivem szakad meg :( nyiván a kistesó érdeke is fontos, hogy ne essen baja. Egyébként a héten voltunk UH-n minden rendben a picivel ❤️



jún. 22. 04:06
 1/3 anonim ***** válasza:
7%

Nem hülye vagy, hanem szorongó és nem tudsz leválni a gyerekedről, valószínűleg semmilyen önismereti munkát és traumafeldolgozást nem végeztél még életed során.

Nagyon sajnálom, hogy neked ide kell írni, az idegen térbe.

jún. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%
Amit nem értek, hogy azt írod, nyár végén amúgy is leszoktattad volna, de a kulcsszavaknal meg ott van a tandemszoptatas is...amúgy elhiszem, hogy nehéz (bár nem érzem át, mert nekem hamar leszokott a cicirol a kisfiam), de szerintem ideje elvenni tőle. Megnyugtatni máshogy is lehet, szoros osszebujassal, stb...elég nagy már. Viszont a picinek igen, árthat a szoptatás, ha már gorcsolgetsz miatta.
jún. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, ha tudod, érzed, hpgy ez nem jó a kicsinek, akkor miért csinálod?

15hónapos. Nem csecsemő. Simán le lehetne szoktatni. Nekem mind a 2 gyerekem 1éves kora elött hagytuk abba. Képzeld, máshogy is meg tudtam nyugtatni őket.



Nekem volt egy kolléganőm, 2éves volt a nagy visszajött pár hónapra dolgozni. De reggel este szoptatptt még.

Azért csak pár hónapra jött, mert 8hetes terhes volt. 18.hétig semmi baj nem is volt. Aztán egyik este szoptatás alatt begörcsölt, bement a kórházba, beindult a szülés. Nem tudták megállítani, elvesztette azt a magzatot.

jún. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!