Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 hetes babám este 2-3 órán...

8 hetes babám este 2-3 órán keresztül szopizik. Hogyan szoktathatnám le erről?

Figyelt kérdés
Napközben is legalább egy órát tart egy étkezés(közben többször is büfiztetnem kell,mert sok levegőt nyel),ez még elmegy,de a 2-3 óra már nagyon kényelmetlen a számomra.Tejem van bőven,biztosan nem ez a baj.Kérlek segítsetek.
2010. okt. 20. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez komoly? 2-3 óra, az nagyon sok. Nekem 2 gyermekem van, és a védőnő azt mondta, hogy egy újszülött is 40-45 perc alatt jóllakik. Én ezt meg is fogadtam, soha nem szoptattam 45 percnél tovább, utána egyszerűen letettem. Mindkét gyerekem tök egészséges, 1 éves korukig szoptak. Az egyik 8 kiló volt 6 hónaposan, a másik 9 kiló. Ja, és 8 hetes koruktól átaludták az éjszakát (este 8.30-tól reggel 6-ig).
2010. okt. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

hát úgy, hogy leveszed. max. 20 perc a szoptatás.

nem létezik, hogy ennyi ideig egyen, csak cumizik meg alszik közben. de ezt te is láthatod, hogy nem is kortyol. az 1 órahossza is rengeteg, felesleges.

2010. okt. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az nagyon sok. A cicizés egy része komfort szopizás ez tény, de nálatok a nagy része az.

A babát 10-20 percig szabad max egyszerre hagyni szopizni. Büfi és aztán mégegyszer. Ha éhes megeszi ennyi idő alatt is. A többi játék. Át kell szoktatnod, ami nem lesz az elején egyszerű, hisz ezt szokta meg. El kell venni tőle, majd következő evésnél hamarabb megeszi. Kezdd előbb a nappali etetés átszoktatását max 30 percre vedd le és utána este is tedd le max 45 perc után. Kb. 2 hét után megszokja.Nekik is szükségük van egy rendszerre valamilyen szinten hisz az ad neki később

biztonságérzetet.

2010. okt. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:
53%

Én abszolút szopipártiként írom, hogy mit tennék a helyedben:

1. Kideríteném, hogy tényleg ekkora szopiigénye van-e.

Ha általában 2-3 órákat szopik, akkor mondjuk úgy 1-1,5 óra múlva egy alkalmas pillanatban levenném a mellről, és megnézném, hogy mi történik. (Ha ennél sokkal korábban, akkor sanszos, hogy nagyon kibukna a hirtelen nagy váltástól.)

Ha úgy tűnne, hogy nem gond, akkor megpróbálnám szépen lassan leredukálni az esti szopiidőt az adott időtartamra. (Nem egyik napról a másikra, hanem napok alatt!)

Ha ennyi még kevés lenne, akkor adnék neki még időt és kicsivel később újra megpróbálnám levenni.

Közben megfigyelném, hogy mennyi az a minimális idő, ami után már viszonylag jól reagál. Ha ezt pár nap alatt kb. megtalálnám, akkor azt az időt próbálgatnám betartani, de nyilván nem percre pontosan, hanem rugalmasan. (Ha ez mondjuk újabban 1,5 óra lenne, akkor nem nagyon hagynám újra 3 órákat szopizni - kivéve, ha alapos oka lenne, mint pl. betegség vagy oltás stb.!)

2. Ha pár nap és a próbálkozások után azt látnám, hogy abszolúte hajthatatlan, akkor viszont tudomásul venném, hogy neki most ennyire van szüksége (mert a szopizás nemcsak evés, ugye...!). Ergó, a 2-3 órás szopit próbálnám meg kényelmessé tenni magamnak. Erre az én legbiztosabb tippem a fekve szoptatás, sok-sok párnával! ;) (Én egy időben hónapokon át csakis fekve szotattam, mert annyira sok időt vett igénybe, hogy csak így volt elviselhető fizikailag.)

Néhány hét múlva aztán, amikor én "idejét érzem", de még inkább, amikor a babámon is úgy látom, hogy már talán együttműködne, újra megpróbálnám az időlecsippentést.

Előbb-utóbb lassan rövidülni fog, az biztos. ;)


Szerintem ez a legkíméletesebb mód, amit javasolni lehet. Az ennél drasztikusabb megoldások valószínűleg alaposan kiborítanák a babád pelusát. :)

(Most még inkább neked a kényelmetlen és neki kényelmes, de hidd el, el fog jönni az az idő is, amikor már a te kényelmed és igényeid is azonos rangúak lesznek és jobban ki lehet azokat is elégíteni!)

2010. okt. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
A biztonságérzetet nem elsősorban a rend, rendszeresség, rendszerszerűség kell(ene), hogy adja, hanem a szeretett személy közelsége... És az az átvitt értelmű "rend", hogy a személy, akiben megbízom, mindig segíteni fog nekem, számíthatok rá, mert megért és tudja, hogy mit szeretnék tőle.
2010. okt. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!