Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek nehezebb volt a második babát szoptatni mint az elsőt?

Figyelt kérdés
Nekem mindenki azt mondta nem lesz gond a szoptatással.az elsővel is megszenvedtem az elején..kb 2hónapig,így nem is gondoltam,hogy gond lenne..és az elején már úgy indult,hogy rosszul,mert a második babám,nagyon erősen szív,ráadásul harapott,a mellbimbóm teljesen begyulladt-lángolt,bedagadt.először próbáltam a bimbóvédővel,az is egy szenvedés volt csak...aztán maradt a fejés,de fejni nem tudok annyit,ráadásul két kicsi mellett időm sincsen 3óránként.Így jó ha egy nap összejön kb 3-4 dl anyatej..nem tudom mennyi a normális nekik,de a többit sajnos tápszerrel pótoljuk.Máig próbálom szoptatni de borzalmasan fáj-laposra szívja a mellbimbómat,úgy ,hogy órákig csak szisszegek úgy fáj és kifehéredik..7hetes a pici
2010. okt. 19. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Én az első kicsim 18hónapig szoptattam,úgy hogy azt gondoltam nem lesz gond.

Aztán egyszer csak kevesebb lett a tejem,és nekem is kellett pótlást adnom,ami napi egy alkalomból egyre több lett.Volt hogy a cicit már el se fogadta.

Most már tápszert kap,és csak egyszer szoptatom,de akkor utána még tápszert is.

Valószinüleg azért apadt el,mert sokat idegeskedtem,meg állandóan csináltam valamit,két gyerek mellett nem igazán tudtam pihenni.

2010. okt. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem mellgyulladásom volt amikor a másodikat szoptattam,elsővel nem
2010. okt. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Első babámmal megszenvedtem rendesen a szoptatás elején, főleg a kórházban. Nagyon nagyon durván kapta be a cicit, de a technikája azért volt más, mert le volt tapadva a nyelve. Ezt csak kb. 3 hónapos korában tudtam meg, mikor alaposabban megvizsgálták. Ennek ellenére 9 hónapig kizárólag szopizott és végleg 2 évesen hagyta el a cicit. A második babám nagyon ügyes volt, gond sem volt a nyelvével, mégis csak 4 hónapos koráig sikerült a szoptatás. Folyamatosan pótolni kellett neki, aztán egy idő után maradt a tápszer. Azóta is tápszeres. 1 éves lesz hó végén.

2 gyermeknél nincs minden úgy mint az elsőnél, kevesebbet pihen az ember, rohangálni kell a nagy után is stb. Nem csoda, ha nem megy minden úgy mint a karikacsapás. Pedig azt hinné az ember, hogy 2.-al már könnyebb a tapasztalat miatt. Legalábbis én azt hittem.

2010. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!