Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, hogy emiatt nem tudott...

Lehet, hogy emiatt nem tudott szopizni a babám?

Figyelt kérdés

Most hat és fél hónapos a babám és eddig kb.talán 3 napot ha szopizott.De akkor sem sokat tudott kiszívni.Tejem az van bőven még most is, rendesen fejek.

De...legutoljára akkor csöpögött a melleimből tej amikor a kórházban belövellt a tej.Akkor és azóta sem.Vettem egy doboz melltartóba való párnát is az átázás elkerülésére de eddig nem kellett használnom így kozmetikai törlőkendő lett belőle:(

Azt olvastam itt valahol a neten,hogy lehet olyan, hogy valami miatt,pl. szűk tejcsatorna nehezebben jön ki a tej és ezért sokkal jobban meg kell dolgoznia a babának,ha tejhez akar jutni.Na most az én koraszülött csöppem alig cicizett a kórházban is már ott is azt mondták, hogy inkább fejem ki ami benne van a mellemben mert nagyon be fog gyulladni és egyikőnk se mehet haza.

Kézi fejővel nagyon nehezen jött a tej, de a kórházi elektromossal gyorsan megkönnyebbültem.Itthon se volt jobba helyzet mert a fiam nem szopizott a mellemen de a cumisüvegből evett.Olyan pici súllyal jöttünk haza, hogy nem játszadozhattam azzal, hogy hátha majd belejön a szopizásba ,mert a súlya lefelé ment nem fölfele. Azóta is sokat gondolok erre, hogy talán tényleg a melleimben van a gubanc, mert az azért mégsem normális hogy soha sem csöpög ki belőle a tej ha televan. Volt, hogy elaludtam és nem fejtem időben hát akkor sem folyt ki semmi hanem úgy megdagadtak a melleim,,hogy még Pamela Anderson is meg irigyelhette volna:( Nem győztem lefejni negyed órát masszíroztam óvatosan mire egyáltalán megindult belőlük valami. Szóval szerintetek lehet, benne valami, hogy tényleg a szűk tejcsatornák miatt nem szopizott a fiam?

Emellett azért minden etetést mellre tétellel kezdtem, de nem fogadta a mellem csak sírt.


2010. okt. 9. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

őszintén szólva ilyenről még nem hallottam h szűk tejcsatorna, de előfordulhat h létezik! nekem a kezdetektől fogva rengeteg volt a tejem és ahogy az egyikből szopizott a másik csak úgy spriccelt....

de sztem ne rágódj rajta így is szerencsés vagy h lett tejed és nem kell tápszert adnod a picikédnek!

sok egészséget neked és a babádnak is=)

2010. okt. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Létezik a szűk tejcsatorna. Én is így voltam. Nagyon lassú volt a tejleeresztésem, csinálhattam bármit (meleg zuhany, meleg borogatás, masszázs), akkor is feszt erőlködött a babám, és ordított. Így aztán inkább fejtem, mert már véres sebes volt a mellem, és legszívesebben én is ordítottam volna a fájdalomtól.
2010. okt. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés, majd utánanézek a szakmai anyagok között... Olyan van, hogy valakinek nehezebben ürül, ez részben lehet anyai probléma (lassabb hormonműködés, fizikális elváltozások stb.), részben babai (a "szokásosnál" is nehezebben szopó baba esetén). Én perpill nem emlékszem konkrétan ilyen megfogalmazásra.


Abból, amit leírtál, én kevésbé erre gyanakszom egyébként - sokkal inkább a cumisüveg "áldásos" hatására. :( Abszolút megértelek, hogy nyilván muszájból használtad, mert egy kissúlyú koraszülöttnél pláne nem lehet elbagatellizálni a gyarapodást. De! A korababákat is azért jó eséllyel meg lehet tanítani szopizni, viszont ez általában több energiát, türelmet és időt igényel, mint az időre születetteknél, hiszen ő még ügyetlenebbek, erőtlenebbek.

Azért is vagyok szomorú a történetedet olvasva, mert ettől függetlenül ma már vannak kifejezetten korababáknak készült, szoptatást segítő készülékek is. Ilyen a Habermann-etető és főleg a Szoptanít vagy SNS. Utóbbi azért nagyon szuper, mert szopi közben, mellen lehet vele adagolni a pótlást, így a baba nem szokik le a mellről ill. rá az üvegre.

Ha lett volna anno a közeledben valaki, aki valóban hozzáértő és jó tanácsot adott volna neked, elképzelhető, hogy sikerült volna (tovább) szoptatnod a picúrod...


(Na ezért lenne szükség még-még-még több tanácsadóra..!)

2010. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Nagyon köszönöm mindenkinek a választ.

látom másnak is van ilyen tejcsatorna problémája.Lehet, hogy nem így nevezik hivatalosan, de azért ezek szerint létező probléma.Azt nem is említettem, hogy eddig négyszer gyulladt be a mellem és a doki szerint is a tejcsatornák miatt lehet, mert nem tudnak kiürülni.

Elképedve olvasom, hogy szopi közben spriccel a másik ciciből a tej:)Ezt soha nem tapasztalhattam meg. Mint ahogy igazából a szoptatást sem. Az öt kórházban töltött nap alatt egyszer "szopizott" a fiam.Vagyis húzott két kis kortyot és ennyi volt.Utána csak aludt rajtam.

Emlékszem, hogy amikor jött a szopis nővér megdícsért, hogy milyen szépen tettem mellre a fiam.Csak éppen nem csinált semmit a bimbóval.Még csak nem is cumizott vele.

Itthon is ez volt.Fordultam én szoptatási tanácsadóhoz, szoptatást segítő eszközökkel is felszerelkeztem(kaptam kölcsön koraszülötteknek való etetőt és szoptanítot is) de csak nem akarta elfogadni a drágám, csak a cumisüveget.

Persze abból könnyen jött a hami,a mellemből meg alig tudta kiszívni, szegénykémnek tiszta vörös volt a kis arca az erőlködéstől(utána meg a sírástól amikor egy két perc után feladta a szopit)

Hónapokon keresztül próbálkoztam, de már attól is rögtön ficánkolni és hisztizni kezdett, hogy a csupasz bimbóm a szájához ért.Pedig az állandó fejés poklától nagyon megszerettem volna szabadulni.Most már nem próbálkozom, beletörődtem,hogy nem tudtam szoptatni.Jövő héten lesz hét hónapos a kicsim tudom, hogy már esélyem sincs, így marad a fejés addig amíg van tejem. De legbelül azért még most is fáj, hogy nem jött össze.

Kedves Stefix, remélem találsz valamit a szakirodalomban az én problémámról,előre is köszi, hogy utána nézel :)

2010. okt. 13. 15:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, van ilyen! Én is ilyen nehezen folyó tejjel vagyok "megáldva". Nekem mindkét gyerekem időre született, ügyesen szopiztak, de a fiamat emiatta szűk tejcsatorna dolog miatt 1 hós korától csak egy mellből tudtam szoptatni ( a balból, mert az jobban "működött") a másikból csak fejtem. Így is 5 hóig csak anyatejet kapott és végül 1 éves koráig szopott.

A lányom nagysúlyú nagy baba volt, és másodjára sokkal jobban sikerült a szoptatás, mindkét ciciből szopott-szopik rendesen.

Én se tapasztaltam meg sose ezt az érzést hogy folyna, pláne spriccelne a tejem...

Nekem a lll ligások (mikor az első babám szoptatásakor tanácsot kértem) is azt mondták hogy van ilyen akinek sokkal lassabban indul be a tejleadó reflexe és a türelmetlenebb, éhesebb vagy gyengébb babák (mint a te picikéd is) nem bírják ezt kivárni, aztán egyre éhesebbek lesznek, egyre jobban ordítanak és úgy még kevésbé lesz türelmük kiszívni a tejet.

Nem tudom mit kellett volna máshogy csinálni esetleg, cumisüveg helyett pohárból vagy nem tudom...:(

De csak azért írtam hogy ha most nem is sikerült úgy a szoptatás (azért az anyatejes táplálás az sikerült :)) a következő babádnál simán lehet hogy működni fog! :)

2010. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is ilyen problémám volt hogy a balból szinte ömlik neki a szájába.Jobbból meg alig eszik vmit. Fejő hatására se jön,balból meg jön ugyanannyi idő alatt 100ml..De azon jól bealszik.Kicsim is 2600gr volt s 50cm,időre!

Kiderült utsó nap a kórházban hogy ferde tartása volt,eezért a jobb cicimből csak és kizárólag fekve hajlandó szopizni.Ő is már fél éves lesz a jövő héten.S a kicsim már megszokta h a balból jól lakik,jobbból meg alszik utána 2 órát akár.Próbáld meg fekve megszoptatni.. De tényleg nagyon jó hogy legalább igy eszik:)


Párom se szopizott állitólag SOHA,mig a huga nagyon ügyes volt.Párom is csak a lefejt tejet ette meg üvegből..

2010. okt. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!