Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 17-kor evett, de már...

Babám 17-kor evett, de már csak 60 grammot tudott szopizni, két ciciből. Hogy fogom így megvacsiztatni fél 8 körül? Ma egyel többet evett valószínű ezért nem húztuk ki estig.

Figyelt kérdés
Cumis üveget nem fogadja el,ha belefolyik 2 csepp tápszer a szájába már fuldoklik,tehát kamál sem jó,már próbáltam pipettával adagolni,de azt is kikőpi. Mit csináljak? Éhes lesz,mert nem hiszem hogy 3 óra alatt termelek annyit amivel jóllakik.12 hetes a babám.
2009. nov. 9. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz tejed sajna, a babódnak nem lesz választása. Milyen tápszeretek van? És milyen cumitok. Tuti tipp: Humana Baby fit 1 és aventos cumi. az enyém csak ezt a kombinációt fogadta el, én is küszködtem a többi tápszerrel.
2009. nov. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Ezért nem kell méregetni minden evéskor , főleg nem egy már 12 hetes babát.

Etesd, és ha nem sír, nem nyűgös, akkor mindegy mennyit evett, elég neki.

2009. nov. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Beba HA-t írt a doki,de idáig nem kellett adni,most viszont szerintem igen,de ha egyszer nem fogadja el mit csináljak?már most sír hogy éhes,lefürdetem,aztán meglátjuk.
2009. nov. 9. 19:05
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Először is nyugodj meg, mert nem tesz jót a tejtermelésnek! Próbálj pihenni, az is segíthet, igyál kicsit többet a megszokottnál. A tej 2,5-3 óra alatt is termelődik. Lehet, hogy nem fogja pukkadásig enni magát, de van olyan baba, aki néha kevesebbel is beéri. Emellett az esti tej zsírosabb, sűrűbb, mint a nappali. Lehet, hogy nem fogja egész éjjel bírni ezzel a szopival, de ha ma sűrűbben szoptatod, akkor holnap már lehet, hogy több lesz. Ez a kor épp egy fejlődési ugrás közepe, ilyenkor több tejcsire van a babáknak szükségük. Ha nem nyúlsz azonnal a pótlásért, akkor a szervezet néhány nap alatt átáll az új igényekre. Addig meg szoptass kicsit sűrűbben... Ha gondolod, olvass utána itt az oldalon:"fejlődési ugrás".
2009. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a méregetés a tej rovására megy, ha keveset eszik este, max többször feklel éjjel.

Aztán mjd "veszi a cicid at adást" és többet fog termelni, lehet fejlődási ugrása van a babádnak.

Tápszer feleslege, éhenhalni nem fog.

8 hónapja szoptatok és nem méregetm mennyit eszik, soha nem is méregettem.

Hetente egyszer lemérem, hogy mennyit gyarposodott.

2009. nov. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk ugyan ez a helyzet tegnap óta, és csütörtökön leszünk 12 hetesek. Én is paráztam de talán sikerült lenyugodni. Meg fogja oldani a kicsi remélem. Nálunk egész nap köszködés volt a szopi, de szerencsére nagyon nyugodt volt és kibirta. Ird majd meg hogy sikerrel jártál e, én szoritok nagyon. Ja én nem mértem mennyit eszik csak tudom hogy kevesebbet mint szokott.

szia

2009. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is így voltam 3 hónapos korára estére nem volt tejem! Így egyik nap este tápot kapott, sima Beba 1-est Avent 1-es cumival, majd hajnalban 1-kor keltem, fejtem, és azt kapta másnap esti szopi után még pótlásnak hogy ne tápot egyen. Ezt 7 hónapos koráig csináltam, keltem hajnalban fejtem így esti szopi után hajnalig tudott termelődni két ciciből 100 mili, és reggelre ismég volt a kettőben 150.7 hós korára már napközben kiváltottuk az étkezéseket csak reggel este volt szopi, most pedit táp.

2009. nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor kisebb volt, estére alig volt tejem, és féltem, hogy éhen marad. De nem maradt, mindig pont elég volt neki, ami volt. Este már fáradtabb az ember, ezért is van kevesebb, de az a kevesebb táplálóbb. Amúgy nem éri meg anyatejest hozzátáplálni tápszerrel, hacsak nem nagyon muszáj, mert attól csökken a tejtermelés. minél gyakrabban szoptatsz, annál több tej lesz. na meg lehet szoptats teát is inni, sok folyadékot, meg a szénhidrát is fontos. Mi a szinte nulláról hoztuk vissza a ttejtermelést (a babám az elején egy hétig az intenzíven volt, nem tudtam szoptatni, egy hónapig tápszeres volt), de azóta csak cicizett (illetbve persze már hozzátáplálom, mert már 10 és fél hós), de a mai napig cicizik, nappal és éjjel is.
2009. nov. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Amúgy nem éri meg anyatejest hozzátáplálni tápszerrel, hacsak nem nagyon muszáj, mert attól csökken a tejtermelés"

Ez teljesen igaz, én a fiamnál így jártam, 6 hónaposan már csak 2x cicizett.

2009. nov. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!