Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a 7 hetes babám bukott, s...

Ha a 7 hetes babám bukott, s valószínű belement a hányás az orrába, mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Sajna após, míg én kint főztem a konyhába, bejött hozzá mikor sírt, s hanyatt fordította. Etetés után úgy megyek ki főzni, hogy előtte hasra fordítom, s mivel minden sírására bejött após a szájába nyomni a cumit. Így nem nagyon néztem rá. S úgy jöttem be a szobába, hogy após a kiságyánál a szájába nyomta a cumit, s amikor odamentem a kiságyhoz akkor láttam, hogy tiszta hányás az egész arca a szája körül, s azóta nagyon furán veszi a levegőt, szuszog s olyan röfögő szerű hangot ad ki. Próbáltam kézi orrszívóval, de nem sokat javult a helyzet. Ti jártatok így, mit csináltatok, ami bevált?
2011. márc. 19. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Orrszívó porszívó, vagy keress valami csövecskét és szívd ki szájjal.
2011. márc. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Látszani nem látszik, hogy tej van-e benne, az orra meg mindig olyan mintha be lenne dugulva, s mivel száraz, így nem tudtuk kiszívni, védőnő arra azt tanácsolta, hogy azzal nem kell csinálni semmit, ha nem zavarja, de tejre gyanítok, mert eddig nem volt gond vele, s az egész arca tejes lett. Orrszívó porszívó vásárlása még tervben van, mert kézi orrszívót ajánlottak, azt is vettünk, de semmit nem ér. Csővel nem merem kiszívni neki, s nem tudom van e itthon olyan amit felhasználhatnék úgy, hogy a babám orrába beletegyem.
2011. márc. 19. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát egyszer nekem éles volt a helyzet, mert fuldoklott a babám a bukástól. Szétkaptam egy golyóstollat, oda illesztettem és azzal próbáltam. Aztán a szélcsővel, majd végül a rotaoltás fecskendőjével sikerült rendesen.

Esetleg kis Sterimart felspriccelni és utána szívni...

2011. márc. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is jártam így, hogy az orrán száján hányt. 8 hetes volt. Én orrszívó porszívóval szívtam ki az orrát, minden kijött neki.
2011. márc. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szegénykém, ez ismerős probléma.

Nekem a védőnő azt tanácsolta, hogy ha már száraz ami a nóziban van, akkor csavarjak fel egy gézlapot, vagy használjak baba fülpálcikát, és pici olajat rácseppentve tisztítsam ki a nózit. Így is teszek, és legagyobb meglepetésemre az olajos pálcika tényleg minden szutykot szépen összeszed. Ami túl mélyen van, az meg majd kijön, ha eljön az ideje... Amúgy ha orrán bukik a baba, én mindig rögtön vállra veszem, hogy kifolyjon a cucc, aztán hason altatom ismét.

2011. márc. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Orrcseppel próbálkoztam, majd szívtam, s azóta nem szuszog a fiam, s a levegőt is szépen veszi. Utolsó a Te tanácsodat meg lehet én is kipróbálom. Az én védőnőm annyit mondott, hogy nem kell csinálni semmit, ha nem zavarja a picit. A Tiédet zavarta levegővétel során, amikor a fülpálcikával próbálkoztál?

Amúgy én is rögtön felveszem s vállra teszem, ha bukik, elég gyakran szokott. Nagyon mohón eszik, így gyakran ciciről is le kell vennem, s olyankor vállra teszem, simogatom a hátát, aztán visszateszem cicire. S etetések után mindig hasra fektetem, ha nem vagyok a közelében. Csak hát sajnos én nem voltam bent, após meg ezek szerint nem nagyon foglalkozott vele. Egy kicsit ki is akadtam, bár nem szóltam neki, mert ha nincs itthon a párom mindig nekem áll, ha valamiért merek szólni. Sőt párom előtt is, aki fél az apjától, így nem igazán áll ki mellettem.

2011. márc. 19. 23:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Gyakran hallottam, ill. hallom a kisfiaimat, hogy turtyognak sírás közben, ettől először megijedtem, hogy talán megfáztak-e. Gondolkodtam én is az orrszívón, de a védőnő lebeszélt, azt mondta, azt csak akkor vegyem elő, ha tényleg folyik a nózijuk, s inkább alkalmazzam a fentebb leírt módszert.

Szóval igazából nem tudom, mennyire zavarta őket a légzésben, de gondolom azért érezték, hogy nem teljesen szabadok a légutak. Evésnél nem vettem észre, hogy fulladnának emiatt.

2011. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!