Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan, akinek a babája...

Van olyan, akinek a babája nem szopizta ki az előírt 150 gr/testkilogramot, mégis gyarapodott?

Figyelt kérdés
2010. okt. 8. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem soha nem szopizta ki:) A mi dokink azt mondta, nem kell erre a mennyiségre adni, az átlagfogyasztás 400-1200 ml között van, hiszen van olyan gyerek, aki 400 ml-t eszik egy nap, és gyarapszik, meg olyan is, aki 1200ml-t.

Rá kell bízni a gyerekre:)

A fiam maximum 5-700ml-t szopizott egy nap, mégis hozta a "papírformát". 5 és fél hónaposan duplázta a súlyát.

A kedvencem a duplázásnál volt, aszerint neki egy evésre 175 ml-t kellett volna ennie, ehelyett 90-120ml-nél több sosem ment le a torkán:) (mindig mértem)

Úgyhogy ne parázz, bízd rá a kicsire, ha gyarapszik, akkor mindegy mennyit kéne ennie:)

2010. okt. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást! Nekem sem eszi meg az előírt mennyiséget, de szerencsére gyarapodik. CSak még nagyon pici (7 hetes), ezért aggódom, hogy a jövőben nem lesz-e baj, hogy kevesebbet eszik, és továbbra is nőni fog-e.
2010. okt. 8. 22:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém sem eszik annyit, jelenleg 825 g körül kellene, ehelyett jó, ha megvan a 700 g. Én nem aggódom, mert folyamatosan nő a súlya, 3150 g volt, amikor hazahoztuk, most 11 hetes és kb. 5500 g.
2010. okt. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:
100%

1. probléma: a képlet a tápszerre vonatkozik.

2. probléma: a gyerek nem robot, amit kalibrálni kell/lehet.

3. probléma: soha nem nő egyenletes tempóban.

4. probléma: lesz majd olyan is, amikor nem hízik, de éppen hosszában nő. Sőt, olyan is, amikor egyiket sem teszi, hanem más történik: okosodik. ;)

Nem írnám tovább...

2010. okt. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

így van, rossz a képlet, mint ahogy egyébként a súlygarapodás is (fél éves korra dupláz, 1 éves korra tripláz- ez meg nagyon-nagyon rossz)

Egyébként az enyém amíg mértem olyan 60 millit evett és egy kilót hízott havonta.

A kicsi százat, százhúszat és gyarapodott fél kilót havonta.

És mindegyiket szoptattam kizárólag 5 és fél hat hónapig, majd még 16-23 hónapos korukig.

2010. okt. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De még mennyire!! 3,5 hónapos koráig heti 10 dkg hízott úgy, hogy 600gr evett naponta. Ekkor már 5,5 kg volt, tehát a napi adagja kb. 800 gr lett volna. Tápszert nem adtam soha, mert igaz, hogy keveset, de végül is egyenletesen hízott. És centire meg úgy nőtt, mint a gomba!

Azután több tejem lett egy jól sikerült szaporítás után, és azóta jobban gyarapszik...

2010. okt. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én babám fél évesen is 60-70 gr-ot szopott. Persze néha többet, de ez volt az átlag. Igaz, nem is nőtt, csak heti 100 gr-ot, de a doki szerint az elég volt neki. Éjjel aludt.
2010. okt. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!