Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem fejem le a maradékot,...

Ha nem fejem le a maradékot, mi lesz?

Figyelt kérdés

Mindenki mást mond: most a maradék tej elapad, vagy beáll a kereslet-kínálat.

Azért kérdezem, mert sajnos az állandó büfiztetés és bukás törölgetéstől, miközben órákig tartani kell a babát, nincs idő lefejni a mellem.

De attól is félek, hogy így kevesebbet fog a cicim termelni...12 hetes a Baba


2010. szept. 17. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ne fejj.

Annyi fog termelődni amennyi kell a babának.


Ha ugyanúgy eszel és iszol mellette mint eddig akkor nem lesz kevesebb a tej.


akkor kell majd -esetleg- fejni ha beteg a baba és nem szopik annyit tehát sok marad a mellben vagy ha később akarsz eltenni anyatejet a főzelékhez.

de még ráérsz.

2010. szept. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pont emiatt nem fejtem, mint Te, és így is bőven elég a tejem. Amúgy tényleg beáll a kereslet kínálat. Csak éjjel szoktam egyszer fejni, mert nagyon bedurran és nem bírnám ki reggelig.

2010. szept. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A melled mindig annyit termel, amennyit a babás kíván. ha még fejsz is utána, természetes, hogy mindig több termnelődik, mint amennyit a kicsi kiszív. én csupán az első hetekben fejtem, és ha valamiért nagyon feszült a mellem szoptatás után is. a kislányom fél évig csak szopizott, de még most, hogy 2 éves, még napi 3-4 alkalommal minimum... Ha a babád igényei szerint szoptatsz, pihensz eleget, akkor fejés nélkül is megmarad a megfelelő tejtermelés, főleg, hogy a babád szopizása a legjobb tejserkentő, a legjobb fejési módszer, a legjobb "fejőgép" se tudja az ő általa kiváltott ingert utánozni.
2010. szept. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:

Annyival egészíteném ki az előzőeket, hogy az első hetekben azért (is) szoktuk ajánlani a fejést, mert ezzel is járatódnak a tejcsatornák, fixálódik a tejtermelés menete.

Ez inkább akkor lehet fontos, ha a baba gyengén vagy ritkán szopik és önmagában a szopás talán nem lenne elég a stabilizáláshoz. Ha viszont a tied erősen, ügyesen szopik és jól ki tudja üríteni a mellet, akkor nem hiszem, hogy szükséges csak ezért fejegetni. (De ha naponta 1-2x mégis van időd, az biztos nem árt meg. Legfelejebb nem jön semmi - akkor viszont beállt a kereslet-kínálat, ami egyéként a kívánatos.)

2010. szept. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6,5 hónapos a kisfiam és még mindig fejek.Hogy miért?Abból az okból,mert a fiam az utóbbi idöben napközben nem ér rá szopizni.Sokszor csak párat belesziv,éppen csak ingerli és elfordul,nézeget,nem köti le a cicizés.(persze emiatt éjszaka pótol,3-4 alkalommal szopik) Én is megkérdeztem anno,mikor ez az új szokása kialakult,hogy fejjek e,azt mondták nem kell,de nekem apadt a tejmennyiség,ha nem fejtem.És ez igy van a mai napig.Ha valamiért nem fejek,pár nap alatt érezhető a csökkenés.Nem minden alkalommal fejek,csak ha érzem,hogy sokat hagyott benn.Lehet,hogy én nem csinálok valamit jól,de nekem fejnem kell.
2010. szept. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De azért az is megfontolandó, hogy az első időszakban van, akinek begyullad a melle, ha nem feji ki a maradékot. Én így jártam, nagyon rossz volt, iszonyúan fájt.
2010. szept. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

21:37-nek:

Szerintem se lenne szükséges fejned! Amit a babád mostanában csinál, az teljesen normális :) - és ha nem fejnél, a tested akkor is alkalmazkodna az új helyzethez! Azaz, gyakrabban és kisebb mennyiségeket termelne, úgy, ahogy a babád újabban szopik.

Nyilvánvaló, hogy ezzel az újfajta viselkedéssel megváltoznak a szopási szokásai is és ez magával hozza a tejtermelés módosulását is. Ezt te kívülről úgy érzékeled, hogy csökken a tejed. A valóságban viszont, (néhány nap után) a szervezeted erre az új rendszerre állna át, egészen addig, amíg megint nem változik majd valamilyen irányba.

Szóval összességében továbbra is megkapná a szükséges tejmennyiséget (ha igény szerint szopizhat), csak nem olyan "leosztásban", mint eddig.

Hidd el, nagyon jól ki lett ez találva. Ha eléggé bízol önmagadban és a természetben, akkor megpróbálhatod újra fejés nélkül is, de mostmár hosszabb távon. Nagyon valószínű, hogy működni fog, ha el tudod engedni az aggodalmad. :)

2010. szept. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!