Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hol lehet leadni felesleges...

Hol lehet leadni felesleges anyatejet?

Figyelt kérdés
2010. aug. 14. 07:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyatejjel olyan súlyos betegségek is átadhatók, mint pl a Hepatitis B, aminek nincs tünete. Édesanyám is hordozó, pedig egyáltalán nem tartozik a kockázati csoportba, valószínűleg vérátömlesztéssel kapta, és akkor derült ki, amikor vért szeretett volna adni. Ennyi erővel akár te is lehetsz fertőzött...


A mellkasröntgen nem veszélyes a szoptatásra, ha az lenne, nem engednék. Az összes vizsgálat egy nap alatt elintézhető, és utána ráadásul több pénzt kapnál a tejért, mint ha így árulnád.


Én nem kérnék bevizsgálatlan anyatejet a babámnak. Ha találsz olyat, aki igen, akkor jó neked.


egy anyatejleadó anyuka

2010. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is adtam le gyűjtőbe tejet és ott mesélték + védőnő is, hogy sokszor "pozitív" a tej. Azért mert az előzetes vizsgálatok mind negatívak és semmilyen tünete nincs anyukának, attől még kerülhet bármi a tejbe. Ezért is vizsgálnak be minden egyes leadott üveget a gyűjtőbe!

Nem véletlenül van ez így kitalálva, ez nem játék.

2010. aug. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!

13:52-es vagyok! Nem akartalak leszólni, csak nekem furcsa volt, hogy tőled így is megveszik a tejet. Anyatejleadó vagyok, és ott mondták, hogy van, aki nem is tud a betegségéről, csak akkor derül ki, amikor a vizsgálatokat megcsináltatta. Így nem is adhatott le tejet. Lehet, hogy a te babádnak nincs baja tőle, én azért mégsem kockáztatnék ilyennel. Sőt, már olyat is hallottam, hogy valakinek csak pozitív (vagyis rossz) teje volt, így be kellett fejeznie a tejleadást, és ez a nő utána a neten hirdette magát úgy, hogy ő hivatalos anyatejleadó volt, minden vizsgálata megvolt. Csak éppen rossz volt bakteriálisan a teje.

Tüdőröntgen után én egy napig folyamatosan fejtem a mellem, és kiöntöttem a WC-be, másnap adtam neki. Azt mondták elég egy fejést megvárnom, de én inkább a biztosra mentem.

Még egyszer: nem akartalak megbántani!

2010. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
70%

Fagyasztóban akár a birkahús mellett tárolt tej?

Persze megveszik frissként, bevizsgálatlanul is..., mert

amíg lócitrom van, addig veréb is lesz rá.

2010. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!