Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem hizik úgy mint...

Miért nem hizik úgy mint eddig? Mit tegyek a nézelödés ellen? (állandóan nézelődik szopi közben)

Figyelt kérdés

2600grammal született,most 5110gramm. Eddig 200-220 grammokat hizott hetente.De mostanában kevesebbet eszik.(Pár napja)Jó esetben csak 100at,azt is csak 4-5 alkalommal egy nap.Az elmult héten a 100grammot is alig hizta meg:(De nem sír hogy éhes lenne vagy valami. Csak anyatejet eszik, semmi mást. 22-én lesz 4hós.

Akik lefejik szopik után MIND2 cicit azok hogy csinálják? Amig jön addig vagy adott ideig?


2010. aug. 8. 19:08
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtatást:) Azt hittem már azért csinálja mert kevesebbet ittam.De akkor minden oké:) Ő is csipked,meg csavarhatja inkább a mellbimbót... Aranyos:D

Egyébként ezek a "kis"evések után ha lefejem a maradék tejet mindkét ciciből akkor az megszaporíthatja a mennyiséget?

2010. aug. 8. 22:10
 12/31 A kérdező kommentje:

22:08as: Ez nagyon rosszul esett! Nekem 3 évig,páromnak is ennyi ideig le volt ragasztva a bal szemem,neki meg a jobb.Tudom milyen szem nélkül... Nagyon rossz.:((((

S hogy szép egy anyuka vagyok. Lehet hogy rosszul csinálom,de első gyerekem soha nem volt baba se a közelemben.S tesóm se,ugyhogy igy nagyon nehéz "jó" anyának lenni.Igyekszek mindent megtenni hogy NEKI jó legyen és ne kelljen tápszert adni,mert a tejet se fogadja el üvegből.(Nem tej-tápszer vita elinditást szeretnék ezzel elérni) Szeretem is,játszok is vele. Egy valami nem megy nekem.De az nem az én hibám.Csak az apánál hajlandó büfizni..

Még barbi babám is csak 1 volt,én inkább autóztam,meg íjászkodtam kis koromban. Még pelenkázni is ugy kellett megtanulnom. (Igy legyek jó anya? Én mindent megteszek. Most is alszik a kis csöppségem:) )

2010. aug. 8. 22:19
 13/31 anonim ***** válasza:
Ne is foglalkozz senkivel:)Az én babám is visszavett az evésből 2 hónapos, volt hogy heti 400g-ot is hízott, de most a 3 hét alatt hízott ennyit.Ő tudja mennyi kell neki, és ha nem elég, úgyis sírni fog.Ha nem kelted éjjel, reggel annál többet fog enni.Szerintem ne szoktasd hozzá, hogy felkelted, mert csak hozzászokik, és neked lesz rossz később.Szóval fel a fejjel.Tejből meg mindig van annyi a ciciben, ami a bébinek kell.Nem kell feleslegesen fejegetni.Én egy kicsit be szoktal félhomályosítani a szobában, és mindig ugyanott szopiztatok.Szóval,ne aggódj, fel fog nőni babód, minden gond nélkül:))))
2010. aug. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Én eddig se keltettem fel éjjel.Amikor lefekszünk megsimizem,meg betakarom aztán még egy puszit kap és fekszünk mi is le.Elötte este8kor meg 100at, Ma reggel 130at evett 7kor,most 11kor meg 200at.Ugyhogy remélem csak tegnap volt ilyen rossz napja. Azért gondoltam hogy lefejem mindkettőt mert azzal jobban tudnám szaporítani.
2010. aug. 9. 11:41
 15/31 xStefix ***** válasza:

Ha ő most ilyen nézelődős korszakban van (igen valószínű, mert az pont ebben a korban szokott lenni), akkor felesleges túlzottan szaporítgatni, mert nem a tejmennyiséggel van a gond. Egyszerűen csak jobban érdeklik őt most a külső események. Próbáld ki azokat a tippeket, amiket a többiek írtak (nyaklánc, félhomály, fal felé fordulás, csend, külön szoba, ilyesmik), hátha segít valamelyik. De ha nem, az sem vészes. Idővel ő is meg fogja tanulni, hogy először (gyors) szopi, utána játék. Addig viszont legyél vele türelmes és hagyd, hogy a saját tempójában csinálja a dolgokat. Picit lehet bíztatni erre-arra, de úgyis ő dönti el, mi tetszik neki. De amíg nem esik át ezen az időszakon, számíts rá, hogy lehet, hogy többször fog szopni, mint eddig.

Mivel most duplázza a súlyát, innentől már nem fog annyit hízni, mint előtte, de ez normális. Nem kismalacot nevelünk, hanem gyerkőcöt! :) Olyan is lehet majd, hogy akár hetekig egy tapodtat sem hízik, de ettől sem kell padlót fogni, mert nem a hízás mutatja meg egyedül, hogy jó ütemben fejlődik-e. Lehet, hogy közben épp az idegrendszere érik ugrásszerűen vagy épp a hosszában növekszik.

2010. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Szia! Neked is köszönöm a választ. Én még a fogára is gyanakodtam,mert nagyon gyöngyözik a szája(Védőnéni mondta igy),s ha megsimizem neki aztán folytatja. Egész nap egyedül vagyok itthon,párom 6körül ér haza tehát nem kell külön vonulni mert igy is egyedül vagyunk.Holnap bemegyünk a gyöngyboltba s veszek valami szép gyöngyöt és csinálok egy nyakláncot:) Ez nagyon jó ötlet:) Épp az a bánatom hogy tegnap csak 4szer evett.Most ma voltunk a védőnéninél,mondta hogy beszéljük meg a dokinénivel a Sinlacot (nem tudom mi az) mert lehet hogy kevés a tej és azért nem hizik annyira.(600-700 körül eszik egy nap s 900körül kellene) De nyugi nem stresszelem ezen magam. Megmértük ott s 5130 gramm volt,tehát majdnem megduplázta a sulyát s ez nagyon jó:) Főleg ügyes:)61,5 cm volt a hivatalos mérlegelésnél.EGyébként védőnő szerint már hozzátáplálhatok.De dokinéni még nem javasolja.Szerintetek? 22-én lesz 4hónapos. Doki néni 29én jön legközelebb,addig megnézzük hogy hizik,mi meg lemegyünk 19én a védőnénihez szopi ellenőrzésre.


Egyébként párszor már hasra fordult,de nem gyakorolja mindennap. Amikor a kezemben van már emelgeti a fejét.

Szóval ügyes kislány csak félek,nehogy elfogyja itt nekem amit meghizott:)

2010. aug. 9. 18:49
 17/31 anonim ***** válasza:

Szia!

A Sinlac rizs-és szentjánoskenyér alapú pép,a Nestlé gyártja.A mi védőnőnk nem nagyon foglalkozik azzal,hogy az én kislányom is nagyon keveset eszik,de még a gy.orvos sem.Azt mondták,biztos jó a tejem,ennyi elég neki.napi 400-450 ml és 6000 gr.Mondjuk lassan gyarapodik de vmiből csak felhízott eddig:)

2010. aug. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon korai a hozzátáplálás és a sinlac is. Ez utóbbi pedig ráadásul teljesen indokolatlan is.


Mi az a szopi ellenőrzés? Ugye nem méritek meg a védőnőnél, hogy mennyit eszik egy adott szoptatás alatt? Lécci lécci lécci ne menj bele ilyen butaságba...

2010. aug. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Én se szeretném a pótlást se, én a hozzátáplálást sem.Mondta még adjam neki hami után a másik cicit amiből könnyen eszik.Vagy fejjem le ugyanazt,de Őnagysága úgyse fogadja el.Eddig nagyon szépen hizott egyébként,s az esetek 95%ában átalussza az éjjeleket. Ma is 6kor kelt. 8tól aludt.

Én mondjuk minden evésnél megmérem,meg este fürdinél. Én se szeretnék ilyen szopi ellenörzést. Szerinte 30perc alatt kéne megennie amit kell.Közte egy büfi.Egyébként tündéri kiscsaj:)Holnap telik le a doki nénink által nézett hét majd kiderül.

Lehet a foga szerintetek?

2010. aug. 10. 10:01
 20/31 A kérdező kommentje:

Nézzétek meg a kiscsajt: [link]

[link]


Imádom egyszerűen:)

2010. aug. 10. 10:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!