Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért változik folyton a tej...

Miért változik folyton a tej mennyisége?

Figyelt kérdés
4 hós babám idáig csak anyatejet kapott. De nagyon sokszor éreztem azt, hogy éppencsak elég neki. Igény szerint szoptatom, ennek ellenére is van, hogy egyik napról a másikra lecsökken a mennyisége, és olyankor jön a többnapos kínlódás, hogy eleget eszik e a gyerkőc. Bizonyos időnként ez újra és újra előjön. Mint éppen most. Ilyenkor aggódom, hogy sikerül e még tovább szoptatni, vagy már kevés lesz neki?
2008. nov. 25. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ezzel én is mindig így vagyok, gyakorlatilag én sem értem hogy miért változik ez így, de még eddig mindig elég volt. 7 hónapja szoptatok, igény szerint.
2008. nov. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Elöször is ne aggódj, mert ez is kihat a tej mennyiségére. A tejtermelés szinte minden dologra érzékenyen reagál. Ha egy kicsit kevesebbet pihensz, éjszaka többet kell kelned, ha valami miatt mérgelödsz stb. Szóval ne stresszelj, pihenj sokat, sok folyadék bevitel...

A másik ok, amiért változhat a mennyiség, a kereslet-kínálatra vezethetö vissza. A babádnak sincs mindig azonos étvágya, mint ahogy nekünk se. Ha valami visszamarad a ciciben, ehhez a mennyiséghez igazodsz automatikusan. S ha a kicsi váratlanul megint belendül, eltart egy pár napig, míg újra elegendö tejed lesz.

2008. nov. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!