Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A folyás mennyisége változik...

A folyás mennyisége változik a terhesség előre haladtával?

Figyelt kérdés
Mindig is volt folyásom ,terhesség előtt is,és most is.Pár napja azt vettem észre,egyre több van,hol vizes ,hol sürübb sárgás szinü.Panaszt nem okoz,csak csúnya a betéten.A dokinak mindig emlitem,azt mondja ha nem okoz panaszt,nem gond.Most hogy több lett,ez természetes?1 hét múlva kell mennem majd terhesgondozásra.15 hetes vagyok.
2009. nov. 25. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Változhat a mennyisége.

Gond, ha túl sok és nem fehér, esetleg bűzös is. Ekkor már hamarosan viszketést és gombát okozhat. Erre figyelj oda.

Ellene tehetsz: gyakoribb fehérneműváltás, intim törlőkendő használata, helyes tisztálkodás (nem szappanos, csak sima vizes lemosás, semmi irrigálás).

2009. nov. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Változhat a mennyisége,állaga, színe is, bár jó szólni róla a dokinak, nehogy fertőzés legyen.

Az ilyesztő meg az, hogy sokakánál az utolsó hetekben teljesen vízszerü folyás van, amire mindneki azt hiszi hogy magzatvíz, de nem.)

2009. nov. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mennyisége változhat. Ha marad fehér és szagtalan akkor oké. Ha sárgás vagy más színű az nem jó. Nekem is sárgás volt és a doki rögtön írt fel hüvelykúpot meg gyógyszert.

39+2km

2009. nov. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem a sárgásra eddig sosem irt fel semmit,mimdiig azt mondja ha nem csip,viszket,akkor nem kell.Amúgy most is sárgás.Na mindegy,majd a jövő héten megint megkérdezem.
2009. nov. 25. 16:14
 5/5 anonim válasza:

Remelem igy 2 honap lauffal sem keso... mert ha jol szamolok most vagy 7 honapos :)



*** Idezessel nyitnek (">"[KI IRTA] "[szoveg]") ***


>> VALASZOLO: "Ha sárgás vagy más színű az nem jó. Nekem is sárgás volt és a doki rögtön írt fel hüvelykúpot meg gyógyszert."


*** __ellenben__ Te/On erre ezt irta ***


> KERDEZO: "Nekem a sárgásra eddig sosem irt fel semmit(...)"


Eloljaroban egy megjegyzes:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Konkret, egyszeru valaszom ugyan nincs (nem vagyok orvos es se szemelyes, se kozvetett tapasztalatom nincs), viszont a fent idezett hozzaszolas-darabkak okan felmerult bennem egy gondolat, az orvosokat ugyanis nagyon jol ismerem... Ezert nem tudom szo nelkul hagyni ezt a kerdest.

Artottak nekem is, csaladomnak is nem keveset azzal, h rengeteget hibaztak, tul sok mindenben tevedve... (tobb halaleset is volt emiatt... :/, furan hangzik, de en is haltam bele rutinmutetbe - csak mazlim volt mert ugy sikerult ujraeleszteniuk, h nem lett maradando karosodas...).


Diohejban: Hosszan irtam, sok mindent - de megtiszteltetesnek veszem ha elolvasod es orulok ha hasznat veszed (is bocs, h letegezlek ismeretlenul; de igy konnyebb irni + rovidebb a valasz. Pedig ugye, meg tegezve is baromi hosszu lett... :P).



SZOVAL. IME!:

_!SZVSZ!_ ( == SZereny Velemenyem SZerint) :: Latva a fenti ket idezetet es ismerve a kopenyeseket azt gondolom, h megeshet, h csak nem elegge gondos/alapos/elovigyazatos/figyelmes/stb az orvosod.

(Vagy epp nem paranoid, mig valaszoloe az?)


Ugyhogy _szerintem_ hasznos lenne mas orvost is meglatogatni. Megkerdezni azt a dokit is, meg ha ilyen jellegu vizsgalatnal felteszem nem szivesen mennel el egy idegen dokihoz... de ha van olyan aki adna ra gyogyszert lehet, h neki van igaza es komolyabb problemat eloz meg / szuntet meg azzal a szerrel; es ha igy lesz, orvos cseren is erdemes elgondolkozni (FYI: szemelyes tapasztalat -> a 'megszokott' dokink kiirtotta a fel csaladot, ahogy fent is irtam... lassan, de annal biztosabban... ilyesmivel nem viccelnek vagy esnek vele tulzasba... sajnos *valoban* *egesz pontosan* ez tortent...)


Ha paranoianak tunik a bogyo a betegtajekoztatot erdemes olvasgatni + es neten megnezni, h adott nevu gyogyszeres kup okozhat-e barmilyen bajt. Mellekhatasok le vannak irva mindig a dobozban, erdemes atfutni hasznalat elott, keresobe beirni a motyo nevet es elolvasni velemenyeket (pl. WHO, vagy epp wiki... azaz hiteles forrasok velemenyeit) es aszerint donteni.

[Ha csak angol talalatod van es a kornyekeden senki nem birja a gaz angliusok nyelvet kuldj privat levelet a linkkel, leforditom neked ahogy idom engedi es kuldom a kicsit ugyan ponyva-szagu, de jol ertheto magyar forditast :)]



VALASZOLO: mar nem emlekszel a kapott kup 'hivatalos' nevere veletlenul?

KERDEZO ugy talan megemlithetne azt a gyogyszer nevet is a masik orvos(ok)nal (vagy akar a mostaninal is). Persze csak akkor ha az is annyit mond, h 'nem gond, jo az ugy, szokjon hozza'.

SZVSZ ilyenkor nekik kell szegezni a kerdest, h mit gondolnak az emlitett gyogyszerrol es miert kellhetett 'tavoli ismerosodnek' :) azonos gondra, neked meg miert nincs ra szukseged, _szerinte_...



Nnnna. Ha elkestem a valasszal es megoldodott a bajod + meg koveted/figyeled a kerdesed: leirod ha megkerlek, h mi lett az eredmeny? Pl. lett-e gyogyszer vegul felirva (es mi volt a neve? segitett/hasznalt? okozott barmi egyeb gondot mashol/massal?).

Valamint: mi lehetett volna a bogyo nelkul es mi volt az elszinezodott folyas oka? Esetleg milyen osszetevoju nedv folyt? (viz es vizelet okan tortent szinezodes, feherversejt tartalom, protein, meglepoen epe folyadek, vagy meg lehetetlenebb: cseppes testzsir... avagy mi?)


[Esetleg altalanossagban is leirhatnad, h jellemzoen mik/mik lehetnek az okok (ha elmondta az orvos) - felteve, h tul intimnek erzed leirni, h nalad mi volt az ok]



Egy csepp jokivansag, erdemben mar nem a kerdeshez ugyhogy ha unod a litaniat, ez mar nem resze a "kotelezo olvasmaynak: :) ::

Ha meg nincs meg a baba, de akkor is ha mar meg van (bar ugy koraszulott szegenyke, ez esetben meginkabb drukkolok erte, h minden rendben menjen!) ->

Remelem egy csodas es *makk egeszseges* bebi jon/jott a vilagra. Jo egeszseget, szeretteli legkort es kovetkezetes, szigoru neveltetest kivanok neki, h ha felno, azon kevesek egyike legyen aki elegedett es hatarozott - igy konnyebben boldogulva es tisztabban latva a nagy K-betus eletben :P


Tudom, szentimentalizmus, offtopic is, de nezzuk el nekem szombat hajnal fel ketto korul, faradok is, oregszem is :)



Udv,

Mark

2010. febr. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!