Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Na, erre most azt mondom...

Na, erre most azt mondom esélytelen! Murphy törvénye? összejöttek a dolgok?

Figyelt kérdés

így pórul járni!

imádtam szoptatni, aztán 3 hónapos lett a fiam és vége lett egyik napról a másikra... akkor még nem értettem, minden részletet, utólag összeraktam!

mindezek napok alatt történtek:


- csökkent a tejem, hormonális változás miatt, megjött a vérzésem

- a kisfiamnak fejlődési ugrása lett

- esküvőt szervezünk, azért van izgalom, augusztus végén házasodunk. szóval izgalom (stresszmek azért nem nevezném)

- kisifam elkezdett fogzani ( ez a korábbiakhoz képest 2 héttel később történt)

a fogzás azért lényeges, mert lett volna esélyem talán visszahozni a tejem, elmúlt a vérzésem, de a nyugtalanság miatt előbb nem szopizott a fiam, csak ha tele volt a mellem, ez naponta kétszer volt, aztán már akkor sem, aztán a tápszert is csak nehezen lehet odaadni neki, mert sokat sír. tejszaporítás mellett/helyett most ez is nehezíti a napjainkat...


totál készen vagyok!!!!!!!!!!!!!!

hetekig azt hittem van remény, hogy visszálljunk, de ennyi mindent nem bírt el ez a dolog...


ma este úgy döntöttem, elapasztom azt a kis tejemet is ami van, mert hosszas szenvedés után tudom csak kipréselni a mellszívóval és nem látom értelmét, hogy a mostmár (egyre kevesebb szopi hatására egyre kevesebb tejem termelődik)

csak napi 150-200 ml tejjel szórakozzak.... hangsúlyozom! ez az egész napi adag! már két napja egyáltalán nem tudtam megszoptatni...

nagyon szomorú vagyok.... :(


sokmindent megpróbáltam, mégsem jött össze....


2010. júl. 25. 21:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szia! Javult a helyzet?
2010. aug. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy érdeklődtetek!! mostanában nem voltam itt.


szoptatni már egyáltalán nem tudok, nem volt sívem elapasztani a tejem, annyi van, hogy fejek és reggel-este ezt kap. és amíg lesz tejem, így is marad. elkezdtük a hozzátáplálást és imádja a répát, a krumplit, almát és barackot. a tízórait már ki is váltottuk, most dolgozunk az uzsonnán. édes, ahogy eszik, olyan szépen fejlődik. azóta nem küszködünk a kakilással és egyáltalán nem fáj a hasa. a tápszerekkel is sokat küszködtünk, kész rémálom volt az összes etetés.

már fehérlik az ínye, remélem hamarosan kidugja a fejét a kis fogacskája is :)


pozitív vagyok annak ellenére, hogy vége a szoptatásnak.

a következő gyerkőcnél viszont már oda fogok figyelni és nem fogom elrontani pánikkal, cumisüveggel és nem evéssel a dolgokat.

(és talán nem fogok férjhez sem menni akkor :D )

szóval rajtam ne múljon a dolog. sokat megtanultam a szoptatásról (RENGETEG A TÉVHIT!!!!!) és ha néhány dolgot másképp csinálok, talán másképp is alakul.


új élmény az "igazi" etetés és élvezzük mindhárman. (apa a baba és én).


szóval összességében így állunk.

a tejem úgy elég reggel és este egyébként, hogy szaporítót szedek és többször fejek, rengeteget iszok.

2010. aug. 6. 20:38
 13/16 anonim ***** válasza:
Örülök a sikerednek! További sok boldog evést kívánok nektek :-)
2010. aug. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 xStefix ***** válasza:
Csak annyit tennék hozzá, hogy még a csak tápszeres babáknál sem javasolt 6 hónapos kor előtt elkezdeni a hozzátáplálást...
2010. aug. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
másfél hónap múlva már 6 hós lesz, és az orvos javasolta, hogy kezdjük el a hozzátáplálást. és írtam, hogy csak segített, már tud szenvedés nélkül kakilni és egyáltalán nem fáj a hasa. de azért köszi.
2010. aug. 9. 20:36
 16/16 xStefix ***** válasza:

Őszintén kívánom, hogy ez ne csak látszatsiker legyen.

(De azért az orvosnak illene tudni az általános ajánlást..)

2010. aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!