Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Na, erre most azt mondom...

Na, erre most azt mondom esélytelen! Murphy törvénye? összejöttek a dolgok?

Figyelt kérdés

így pórul járni!

imádtam szoptatni, aztán 3 hónapos lett a fiam és vége lett egyik napról a másikra... akkor még nem értettem, minden részletet, utólag összeraktam!

mindezek napok alatt történtek:


- csökkent a tejem, hormonális változás miatt, megjött a vérzésem

- a kisfiamnak fejlődési ugrása lett

- esküvőt szervezünk, azért van izgalom, augusztus végén házasodunk. szóval izgalom (stresszmek azért nem nevezném)

- kisifam elkezdett fogzani ( ez a korábbiakhoz képest 2 héttel később történt)

a fogzás azért lényeges, mert lett volna esélyem talán visszahozni a tejem, elmúlt a vérzésem, de a nyugtalanság miatt előbb nem szopizott a fiam, csak ha tele volt a mellem, ez naponta kétszer volt, aztán már akkor sem, aztán a tápszert is csak nehezen lehet odaadni neki, mert sokat sír. tejszaporítás mellett/helyett most ez is nehezíti a napjainkat...


totál készen vagyok!!!!!!!!!!!!!!

hetekig azt hittem van remény, hogy visszálljunk, de ennyi mindent nem bírt el ez a dolog...


ma este úgy döntöttem, elapasztom azt a kis tejemet is ami van, mert hosszas szenvedés után tudom csak kipréselni a mellszívóval és nem látom értelmét, hogy a mostmár (egyre kevesebb szopi hatására egyre kevesebb tejem termelődik)

csak napi 150-200 ml tejjel szórakozzak.... hangsúlyozom! ez az egész napi adag! már két napja egyáltalán nem tudtam megszoptatni...

nagyon szomorú vagyok.... :(


sokmindent megpróbáltam, mégsem jött össze....


2010. júl. 25. 21:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy így alakult, de a 3 hónap is klassz, gondolj erre!!!


Gratulálok a babádhoz és az esküvőhöz és fel a fejjel, legközelebb megy majd tovább is! :)

2010. júl. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom,hogy igy alakult,megértelek,mert én is imádok szoptatni,ami most 5 hós kisfiammal megy is,de a lánykáimmal nekem se ment.Én a mennyiségre reagálnék.Unokatesóm a kisfiát 6 hós korától már csak reggel tudta szoptatni,mérte a szopikat,8 hós koráig 60!ml-t szopott reggel,még 9 hónapos koráig 20-30!ml-t még kiszippogatott a drága.Én biztos nem csináltam volna 30-60 ml-ért,pedig tényleg nagy szopipárti vagyok én is.Bocs,hogy visszakérdezek,de tuti,hogy 200 ml tejcit nem lehetne szaporitani?Pl.sok-sok fejés,ciciretétel,ha még elfogadja a babád.Hátha!Szoritok és sok boldogságot a házasságkötésetekhez!
2010. júl. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

köszi!

fejek, mint őrült, de cicire nem tudom tenni, mert mindig sír

2010. júl. 25. 22:26
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, a szopi nálam is kényes kérdés (volt), az elejétől fogva küzdöttem a mennyiséggel.

Amikor a fiam 3 hónapos lett már nem tudtam szoptatni, de még fejtem, mert "még" összejött napi 40-50ml. Én addig fejtem, míg gyakorlatilag nulla nem lett. Én úgy gondoltam, hogy amíg fél adagnyi összejön a babának, nem hagyom abba.

Nálad ez most (még több), én biztatnálak a fejésre, de nem akarlak rábeszélni sem, mert te érzed, mennyit bírsz még el.

Nem szeretem a szoptatással kapcsolatban a "kategórikus" kijelentéseket,fizikailag is nagyon összetett dolog, lelkileg meg még inkább és sokan nem tapasztalják meg az árnyoldalát. Úgyhogy azért ne keseredj el, a babád így is nagyon szépen fel fog nőni, nem ezen múlik a "jó anyaság".

2010. júl. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatod szoptanítból adni neki a tápot a szopi mellett, ezzel vissza is tudod hozni a tejed, nekem is így sikerült, a fejés sajnos nem segített, de azóta is szopik, ez 6 hetesen volt, most 10 hós

[link]

egy link, ha nem ismered a készüléket

2010. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el az anyatejes taplalasnak minden napja aranyat er.Neked sikerult 3 honapig.

Szeretnem egy par dologra felhivni a figyelmed.

Cumisuvegbol ne adj potlast soha,kiskanal ,pohar,es van olyan eteto amit patikaban lehet kapni en nem ismerem de rakerdezhetsz.

Ha napi 150-200 tejet tudsz lefejni ez azt jelenti hogy a babad ennek a kb. 2x ki tudna szivni.

Ugy nez ki egy kicsit besztrajkolt a babad,ilyenkor felalomba probalkozhatsz a szoptatassal,altalaban ilyenkor elfogadjak.

Ha sir mikor mellreteszed semmikeppen ne eroltesd,mert rossz elmeny lesz neki.

A cicit es a cumisuveget mas teknikaval kell szivni ez megzavarja a babat.

Hogy jobb legyen a szopis teknika kiprobalhatod a nyelvtornat.



" A saját, nagyon rövidre vágott körmű, tiszta mutatóujjaddal simítsd körbe a baba száját. Amikor kinyitja, akkor dugd be az ujjadat ujjbeggyel fölfelé úgy, hogy a kemény- és a lágyszájpad találkozásáig érjen be, ez a szopizás reflexpontja (saját szájadban előtte kitapinthatod, hogy az hol van, milyen - és vigyázni kell, mert a babánál már közel van hozzá az öklenedezés reflexpontja is). Hagyd, hogy így szopizza kicsit az ujjadat, és figyeld meg, hogy mit csinál a nyelvével: körülöleli vályúszerűen az ujjadat? ki van nyújtva annyira, hogy alul túlér az íny vonalán? nem púposítja föl?Utána fordítsd meg az ujjad, hogy az ujjbegy legyen a nyelvecskéje felé, és próbáld finoman lefelé nyomni picit a nyelvét. hagyd, hogy így is szopizza kis ideig, aztán húzd ki az ujjad, és próbáld meg mellretenni.Kipróbálhatsz különféle testhelyzeteket is, pl. jó lehet a kereszttartás vagy a hónaljtartás.A másik, amire érdemes figyelni, az a sok-sok-sok testkontaktus, ezen belül is a közvetlen bőrkontaktus, ha van rá lehetőségetek.A pohárból itatás jó módszer, ha nagyon nem szopik a babád. Ilyenkor érdemes egy picit függőlegesebben tartani a babádat, mint amikor szopik, és akár bele lehet bugyolálni egy kis textilpelenkaba... "


"A cumisüveg kiiktatása valószínűleg segíthetne a problémán. Phárból remekül tudnak inni az újszülöttek is már, noha igaz, hogy egy kicsit más technika szükséges hozzá, mint a nagyobb gyerek itatásához. Érdemes a babát kicsit függőlegesebben tartani, és a kicsit megdöntött poharat csak az alsó ajkához kell érinteni. Ő erre kinyújtja a nyelvét, és szopó mozgással kiszopogatja a pohárból a folyadákot. Ha megpróbáljuk "megitatni" a babát, akkor tényleg az történik, hogy a nyelvkilökő reflex aktiválódik, és a fele a baba nyakában fog kikötni."


Lenyeg hogy meg semmi nincs veszve.

2010. júl. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

09.18-as válaszoló!!!

minden érdekelne a szoptaníttal kapcsolatban!

hogyan is kell használni? közben szopizza a mellemet??

segítenél abban is, hogy melyik átmérőjű csövet érdemes használni táphoz és anyatejhez is??


amúgy ugyanúgy fejek tovább, mint eddig... nem bírnám abbahagyni. ha csak 1-2 étkezésre való is akad, az is több, mint a nulla.

volt nálam a védőnő reggel és úgy bíztatott, hogy ne adjam fel, azt mondta,adjak még egy hetet magamnak. hát még adok.


mennyi idő után tudtad elhagyni a szoptanítot? mennyi idő alatt éreztél változást, hogy gyarapodik a tejed?


írnék privit, de nem tudok. segítenél?

2010. júl. 26. 13:35
 8/16 xStefix ***** válasza:

Kedves Kérdező, én is szívesen segítenék, de én nem a Szoptaníttal (ami tényleg szuper, nekem is van itthon egy elfekvőben), hanem szakember ajánlásával. Szerintem nagy szükséged lenne most pontos tanácsokra és bíztatásra..! Én is hiszem, hogy akadhat még visszaút.

Ha gondolod, küldj egy privit.

2010. júl. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
szia! én a legtágabb csövet használtam, körülbelül 3-4 hét volt, mire elhagytuk a tápot, méghozzá úgy, hogy még cumiból sem kérte. egy darabig kínálgattam így utána, de csak sírt, hogy "minek ez nekem, hagyd már". Nem volt egyszerű időszak, de nagyon örülök, hogy nem hagytam annyiban., Nemsokkal később viszont el is kezdtem a hozzátáplálást, hogy tuti eleget egyen. Én egyébként annó a gyártót hívtam fel a használattal kapcsolatban, és nagyon kedvesek voltak. A lényeg, hogy mindig legyen annyi táp a tartályban amennyit szokott enni. Nekem egyébbként még megvan a készülék, ha nem akarsz újat venni 12000ér, mondjuk 8000ér elküldöm postán, ha gondolod!
2010. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogya alakultak a dolgok?

2010. júl. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!