Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Balcsiban 2 hós picivel?

Balcsiban 2 hós picivel?

Figyelt kérdés

Szerintetek merjem bevnni a Balcsiba a 2 hós picimat?

Lehet valami baja?

Készülünk a strandra is?

Oda bevigyem szerintetek?

Mi a véleményetek?

Ti mernétek?

Tapasztalat?


2010. júl. 14. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Hát valahova mi is majd bevisszük, mi majd aug.-ban leszünk két hósak, és akkor megyünk.Azt nem tudom, hogy melyiket válasszam, mert a Balcsi elég koszos, de még lehet, hogy mindig jobb, mint az agyonklórozott és fertőtlenített strandvíz.Szerintem kérdezd meg a védőnőt, vagy a gyerekorvost, melyik a jobb választás, és aztán írd meg mit mondtak!Jó pancsolást:)))
2010. júl. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én elég "laza" vagyok az ilyen dolgokban, de egy ekkorka babát sem a Balcsiba, sem a medencébe nem vinném be.
2010. júl. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vinném! Legalábbis a fiamat biztos nem fogom, pedig ő 6 hónapos lesz mikor megyünk a Balatonra. Strandra meg végképp nem vinném. Ennek több oka is van:

- még nagyon érzékeny a bőre, nem tudhatod mivel kezelik a vizet, bármilyen fertőzést, bőrbajt összeszedhet

- ő még nagyon messze van az üléstől, a gyerek pancsolókba pedig csak a gyerekek mehetnek, szülők nem. Hogy akarnád tartani a medencében?

- a felnőtt medencékbe pedig számomra egyértelmű, hogy nem viszek pici babát.

De a legfontosabb indok, akkor is az, hogy ő még csak 2 hónapos!

Lehet, hogy én aggódom túl a dolgot, de én a helyedben biztos nem vinném!

2010. júl. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
A lábát megmosnám neki a balatonba tuti!
2010. júl. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2,5 hós a lányom, itt lakunk a Balatontól egy köpésre, de a vízbe biztosan nem viszem be! Legfeljebb a strandon az árnyékban hűsölünk míg a többiek fürödnek.

Medencébe se viszem az biztos, ott rengeteg bacit el lehet kapni! A fiam mindig lebetegedett a medencés fürdőzés után, szerintem nem véletlenül, pedig 1 éves kora után vittük csak be.

2010. júl. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 xStefix ***** válasza:
100%

Én se vinném be.

Én még a 2,5 éves lányomat se engedem be az itteni Duna-leágazásba, hiába kitűnő a vízminőség papíron. Igaz, mi ekcémásak is vagyunk.

Általában igaz, hogy jobb a természetes víz, mint a mesterségesen tisztított, de szerintem ilyen pici korban még egyik se annyira megbízható..

2010. júl. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem vinném, nem is vittem ilyen pici korukban egyiket sem, sem Balcsiba, sem strandra. Először 8 hónapos korukban voltak a Balatonban. Túl pici még a babád szerintem!
2010. júl. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom viszont, hogy leginkább azt a marha sok elökészületet nem éri meg, ami a Balcsizást jelentené. Kb 5 percre vinnéd be a babádat és mindezért:

1. tetotöl talpig be kell kenni fenyvedovel (tetotol!!!!)

2. pelust lecserelni uszipelusra

3. torulkozot partkozelbe kesziteni

4. valakit beszervezni, hogy segitsen neked felallni vagy mozdulni (mert a gyereket nem teheted le, vizbol gyerekkel a karodon kiemelkedni nagyon nehez)

5. lemosni a gyerekrol a medence/Balcsivizet (zuhannyal-nem biztos, hogy dijazza!?)

6. megtorolni a gyereket

7. pelust cserelni vissza normalisra

8. ujrakremezni a gyereket


Egyszerubb egy felfujhato "medence", amit megtoltesz neki csapvizzel (pl. tusolobol). Ide mehet pelus nelkul, ugyanaz, mint az otthoni furdes, csak a szabadban. Ja es raadasul beallithatod az arnyekba es nem kell aggodni, hogy napszurast kap vagy leeg a gyerek.

2010. júl. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vinném én sem szegénykét...ő még egyáltalán nem élvezné!

Szerintem te sem,mert pihenni nem lehet egy ilyen pici mellett!!!

2010. júl. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

mi szombaton voltunk a balcsin egy 21 hónapossal és egy majdnem 6hetes babával.

hiába volt ott apa,nagyapa nagyon kevés volt a nagy fiam mellé.nekem ott volt a pici.de eszembe sem jutott hogy bevigyem,vagy csak lelocsáljam a balcsi vizével.igat ő jóval kisebb mint a te babád.de 2hónaposan sem vinném bele.

jó ötletnek tartom a legkisebb felfújható medencés megoldást.Azt mi itthon is csinálni szoktuk(mikor a nagy ilyen kicsi volt)

2010. júl. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!