Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan jobb pisilni egy...

Hogyan jobb pisilni egy kisfiúnak a nagy vécén? Ülve vagy inkább állva?

Figyelt kérdés
2013. dec. 13. 20:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Most szoktatom le a bilizésről, hiszen már három éves elmúlt.
2013. dec. 13. 20:57
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamat állva tanítottam, de nem ment neki, mindig mellé csorgatta, ezért ráhagytam melyik kényelmes neki... most hét éves, és inkább ülve szeret pisilni.
2013. dec. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Ülve. Legalább felnőtt korában is így fog pisilni.
2013. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Én azért ragaszkodom az állva pisiléshez, hogy ha nyilvános mosdóba kell mennünk, ne kelljen amiatt aggódnom, miket szedhet össze, ha ráül az ülőkére.
2013. dec. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Mivel nálunk a fiúk állva pisilnek, meg sem fordult a fejemben, hogy ülve pisiltessem. Ő is még a bilibe is állva pisilt, nekem kellett fognom a bilit. Ha meg a természetben intéztük el a dolgot, akkor is az állvapisilés az egyszerűbb.
2013. dec. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol így, hol úgy. Jó, ha mindkét módot ismeri, így idegen helyen állva tud pisilni, otthon meg ülve.
2013. dec. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem és a két fiam ülve pisilnek,mint én vagy a lányom. Pedig nem szóltam volna, ha éppen lepisilték volna az ülőkét.
2013. dec. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából egészségügyileg és ezt nemrég hallottam, sokkal jobb, ha ülve pisilnek. Még felnőtt férfiaknak is egészségügyileg jobb lenne, ha ülve pisilnének.

De egyébként a fiam nagy wc-re és bilire egyaránt pisil, mikor melyikhez van kedve, ő a bilin ugye ülve pisil, viszont a nagy wc-n állva. És az oviban is állva pisil.

Szerintem úgy jó, ahogy a kisfiadnak is jó. Ahogy meg tudjátok oldani és ahogy kényelmes.

2013. dec. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Attól, hogy ülve pisil a vécén, még egyéb helyeken, ahol nem igazán a tisztaság a legfőbb jellemző, pisilhet állva. Egyik nem zárja ki a másikat. Nem kell ezért állva pisilésre szoktatni, hogy a nyilvános mosdókban is állva pisiljen. Az ember elég értelmes ahhoz, hogy koszos helyen ne üljön le. A fiam itthon ülve pisil, iskolában állva. Állva a piszoárt használják, mert az van úgy kialakítva. De a vécé nem állva pisiléshez van tervezve, azért fröcsög összevissza mindenhogy. Sokkal higiénikusabb ülve. Mindenkinek. Nyilvános mosdóban én sem ülök le, pedig nő vagyok. De bilibe állva? Azt aztán lehet ám takarítani.

Amúgy a gyereken múlik, hogyan kényelmesebb neki. Talán az ülés azért jobb, mert könnyebben rászokik arra, hogy a nagydolgát a vécén végezze. Állva pisilni is meg kell tanítani, hogy amikor nyilvános mosdóba megy, tudjon úgy is. De otthon kényelmesebb ülve. Viszont mondom, gyereke válogatja. Ha valaki azért nem megy vécére, mert nehezen hagyja abba a játékot, nem akar elszakadni a dolgától, akkor jobb állva, mert gyorsabban végez.

Szerintem bízd rá. Úgyis ülve végzi a nagydolgát...a többi kialakul.

2013. dec. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiúnak szerintem könnyebb ülve, hiszen állva fel sem éri a wc-t, hacsak nem valami sámliról. Nálunk bilin is, wc-n is ülni szokott (3,5 éves), mikor épp melyikhez van kedve, azt használja. Kint az udvaron meg állva, nyilván.

Amúgy a férjem is ülve szeret pisilni, persze közwc-ben állva intézi.

2013. dec. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!