Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan csinaljam? A kisfiam...

Hogyan csinaljam? A kisfiam oktoberben lesz 4 eves es semmi hajlandosagot nem mutat a szobatisztasagra.

Figyelt kérdés
Tegnap megbeszeltem vele,hogy ma leveszuk a pelust. Reggel ota 4 nadragot aztatot el,egyszer sem szolt. Se elotte, se utana. Tobbszor is raultettem a WC-re, kerdeztem,hogy kell-e pisilni. A valasz mindig nem. Ha nincs rajta ruha,akkor elmegy a bilire (bar lehet,hogy nem mindig menne,a hideg miatt nem tudom probalgatni),de sajnos itt hideg van (kulfold),nem lehet ruha nelkul.Neztem a pelenkatlankodj honlapjat,de nagyon unszimpatikus nyomulos marketingje van.

#érdeklődés #3,5 eves
júl. 19. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Sehogy.

Nem érett.

Kínlódhatsz, moshatsz ezerrel, de nem lesz szobatiszta, csak ha agyban elér oda.

júl. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

A kislányom szeptember végén kezd az oviban, októberben lesz 3. Semmi hajlandóságot nem mutatott sem a wc, sem a bili után. Nem is erőltettem, volt, hogy nem volt rajta pelenka de mindig bepsilt, bekakilt, nem is szólt előtte sosem.

Kapott egy kis WC-t ami ugyanolyan, mint a nagy WC, csak kisebb, kivehető a része, ahova a cucc megy. Még WC tartály része is van, ami olyan hangot ad ki, ha megnyomjuk, mintha lehuznank a wct.

Rault, ücsörgött rajta. Aztán 3.nap reggel fogta magát, levetkőzött és belepisilt. Azóta minden abba megy, éjszaka sem kellett pelus. Baleset sem volt.

Nem tudom, hogy a wc miatt e vagy pont akkor érett meg rá, de pl sima bilibe azóta sem hajlandó, akkor inkabb már a rendes nagy WC-be.

júl. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
A fiam majdnem 4 éves volt, mire idegileg érett lett rá. Akkor viszont egy hét alatt megbízhatóan szobatiszta lett. Hiába döntöd el te és veszed le róla, ha ő még nem kész rá. Inkább szoktasd ahhoz, hogy 1-2 óránként próbálja ki a bilit, akár eredmény nélkül, de szokja meg a gondolatot, hogy ide kéne.
júl. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

nekem mind a 2 gyerek 2 évesen lett szobatiszta.

Én "szaranya" vagyok, fogtam nyáron, levettem róluk a pelust és had menjenek.


Fiam 2,5 éves volt akkor. Ő az első nap 14pisis nadrággal zárta a napot. Majd másnap csak 6, 3.nap 3.


Én félóránként-óránként elvittem a bilire. Ha belepisilt, megtapsoltuk, örültünk. Ha bepisilt, elmondtam, hogy nem baj, de nem kellett volna.

1 hét után totál szobatiszta lett.



A kicsi lány, ő 2 éves sem volt. szeptemberi, nyár elején lekerült a pelus ugyan így. Neki kb 1,5 hét kellett, onnan pedig 1 baleset sem volt.


(hozzáteszem, ez nappalra. Éjjelre +1-1 évig kellett)

júl. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
És még egy, a fiamnak a harmadik fajta bili jött be, az első kettőt érintetlenül hagyta. #3 voltam.
júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk a bölcsi segített. Ott megtanították, mivel a gondozóktól jobban elfogadta. Párhuzamosan itthon is elkezdtük wc szűkítővel. Fél év alatt sikerült.


Nálunk sem volt se előtte jelzés, se utána.


A lányom 3 évesen ment bölcsibe fél évre.

3.5 évesen kezdte az ovit szobatisztán.

Éjjelre még pelus kellett 4 éves koráig. Az oviban alváshoz viszont nem!

Kakihoz is kérte esténként itthon 4 éves koráig.

De ezeket is elhagytuk szépen.


A lányom autista. De az oviban már nem volt bepisilés. Szépen megtanulta.


Viszont, hozzáteszem, ment a csoport együtt pisilni. Tehát ő nem kéreszkedett önállóan.

Itthon is vinni kellett, kb 2 óránként.


6 évesen kezdte megbízhatóan jelezni, és el is ment wc-re.


Ez idegrendszeri éretlenség amúgy. Függetlenül attól, hogy autista-e a gyerek,vagy nem!

júl. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
De miért kellene szegény gyereket erőltetni, ha még nem érett meg rá keves két éves két gyerekes szaranya?
júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

7!

Kérlek írd le, hol eröltettem?

4#

júl. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Még talán egyet is értenék "szaranyával", ha nem született volna meg a fiam, aki eddig minden eddigi elveimet mindenről teljesen felrúgta.

Két lányom van akik már tinik, ők 2 és fél évesen szobatiszták lettek, nappalra és éjjelre is.

A fiam most múlt 3 éves, ugyanazt csináltam mint a lányaimmal egy az egyben, hetekig!!! a leszőnyegezett panelban összepisilt és kakilt mindent. Nem viccelek. Ágyban, szőnyegen, konyhában, folyosón, mindenhol volt pisi, soha nem szólt, én vettem észre. Szőnyegre kakilt pl. nem igazán zavarta a dolog. Aztán ezen a héten mikor már vagy ezredszerre rágtam a szájába, hogy pisilni, kakilni a bilibe kell!! akkor egyszer csak megtörtént. Nagyon meg lett dicsérve :)) Azóta rendszeresen használja a bilit, mondjuk még csak pucéran, letolni még nem tudja a nadrágot meg éjjelre kell még rá pelus, de elindult valami :)

júl. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Ne erőltesd. 10 èv múlva nem fog szàmítani, hogy mikor lett szobatiszta. De ha erőlteted, és elkezdi visszatartani, annak hosszú tàvù kàros következmènyei lehetnek.
júl. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!