Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves és hajlandóságot sem...

3 éves és hajlandóságot sem mutat a szobatisztaságra. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Márciusban töltötte kisfiam a 3 évet, és még hallani sem akar a szobatisztaságról. Hiába ültetem bilire, WC-re semmit sem produkál bele. Második gyerek, tehát már mindenféle praktikát próbáltam, ami anno az első fiamnál bevált. Van még így valaki? Emiatt nem tudunk óvodába menni és már nagyon idegesít a dolog.
2013. ápr. 1. 23:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
levetted már a pelenkát? mennyi időre?
2013. ápr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, volt már olyan, hogy levettem, igaz, hogy rövid időre. Kértem, hogy szóljon, hogy pisilni kell, de ő nem szólt. Én magamtól kb. fél óránként elvittem pisilni, de soha nem sikerült. Amint újra felöltöztünk szinte azonnal bepisilt.
2013. ápr. 1. 23:24
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
A kisfiad nagy valószínűséggel szobatiszta, csak dacol. A szobatisztaság egyébként az, amikor a gyerek már érzi, hogy mikor kell pisilnie, kakilnia, és szándékosan vissza tudja tartani. Ha leveszed a gyerekről a pelenkát, és addig tartogatja a pisit/kakit, amíg vissza nem teszed rá, akkor igenis szobatiszta. Az már teljesen más dolog, hogy hova hajlandó vagy sem elvégezni a dolgát.
2013. ápr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

akkor holnap vedd le 2 hétre a pelust róla...

múltkor is volt itt egy anyuka akinek 3 éves múlt a fia és nem volt szobatiszta. nagy nehezen meggyőztük, hogy vegye le a pelust és tartson ki. és mit ad isten, 1 hét múlva magától elkezdett kijárni a wc-re...

amúgy nem is értem :) mire vársz? pelusban nem lesz szobatiszta a gyerek és balesetek nélkül se megy ez az egész.

igen, nehéz, 1-2 hét arról szól, hogy folyamatosan takarítani, átöltöztetni, mosni, szárítani a ruhákat, de aztán rájön a dolgokra, feladja a kis dacát és belátja, hogy nem kapja vissza a kényelmes pelust...

2013. ápr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted mit csináljak?
2013. ápr. 1. 23:40
 6/20 anonim ***** válasza:
52%

Annak azért örülök hogy nem csak az én gyerekem ilyen!:( Kísértetiesen egyformák mert a lányom ugyan ez,és ő is márciusban lett 3éves. Az óvoda nálam is nagy bosszúság,mert simán mehetett volna amint betöltötte a hármat,de e miatt csak szeptemberbe mehet,feltéve ha addig leszokik a pelenkáról!


Ez pedig az én kérdésem,de azóta sem változott semmi!:((( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2013. ápr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Azért nem vettem le még a pelust, mert a nagyobbik fiammal is úgy csináltam, hogy reggel megbeszéltük, hogy estig maradjon száraz a pelenka és apa milyen büszke lesz rá, ha hazajön. Mindig én mondtam, hogy menjünk pisilni, elmentünk, pisilt és tényleg száraz maradt a pelenka. 2-3 nap után levettem a pelenkát, és soha nem pisilt a kisgatyába sem, de magától még nagyon sokáig nem szólt, mindig én mondtam, hogy menjünk pisilni. Ha nyár lenne, nem érdekelne, hogy összepisili magát, de azért még nincs meleg, és félek, hogy megfázna.
2013. ápr. 1. 23:45
 8/20 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

A lányomat abszolút nem hatja meg ha pisis vagy kakis a ruhája. Kb 2hétig próbálkoztam hogy pelenka nélkül volt,de ez időt alatt semmit nem haladt!

Akkor megkaptam hogy még nem érett rá,ne erőltessem,pedig már majdnem 3éves volt.

Belepisil a bilibe ha ráteszem,de ő maga nem szól és a kakát csak pelusba hajlandó intézni!:(

2013. ápr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Engem az idegesít nagyon, hogy nemhogy nem szól, hogy pisilni kell, de még akkor sem produkál semmit, ha ráültetem a bilire, vagy WC-re. Még fürdés előtt sem, bezzeg amint beteszem a fürdőkádba azonnal odapisil. Már megőrülök!
2013. ápr. 1. 23:51
 10/20 anonim ***** válasza:

Nézd, ami az egyik gyereknél bejön, az a másiknál nem. Mi hónapokig csináltuk a kisfiammal, hogy itthon kisgatyában volt, utcára viszont pelenkáztam, mert mindig pisisen vettem le róla. Egy szép napon megelégeltem, mondtam neki, hogy mától nincs pelus az utcára sem, figyeljen oda, hogy ne pisiljen be. Az első héten kétszer bepisilt, azóta többször nem.

Lehet, hogy a nagyobbik gyerekeddel meg lehetett beszélni, hogy maradjon száraz a pelus, de a kicsi ettől még simán lehet kényelmesebb típus, és akkor neked kell a kezedbe venni az irányítást. És még az is lehet, hogy kezdetben sokszor át kell majd öltöztetni, nem mindenkinek megy ez egy nap alatt, de nem hiszem, hogy egy 3 éves ne fogná fel viszonylag hamar, hogy mi is a feladat.

Sok sikert!

2013. ápr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!