Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves és hajlandóságot sem...

3 éves és hajlandóságot sem mutat a szobatisztaságra. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Márciusban töltötte kisfiam a 3 évet, és még hallani sem akar a szobatisztaságról. Hiába ültetem bilire, WC-re semmit sem produkál bele. Második gyerek, tehát már mindenféle praktikát próbáltam, ami anno az első fiamnál bevált. Van még így valaki? Emiatt nem tudunk óvodába menni és már nagyon idegesít a dolog.
2013. ápr. 1. 23:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

4 vagyok.

hát igen, ez az egyszerűbb út. már ha a gyerek mutat hajlandóságot erre. de a tied nem. vagyis a kicsi.

neked kell eldöntened, hogy bevállalod az 1-2 hetes takarítást vagy pelusos marad még egy ideig.

én 2 éves kora után kicsivel vettem le a pelust az enyémről, tavaly márciusban. szóval tudom milyen hidegebb időben öltöztetni 20 percenként a gyereket :)

de áprilisban már stabilan szobatiszta volt. én se gondoltam volna, mert el volt maradva, fejlesztésekre jártunk vele, nem is beszélt még, stb, de gondoltam megpróbálom. megérte, és tényleg azt gondolom, hogy 2-2,5 éves kor után már csak az anyukán múlik, hogy megpróbálja-e, elég kitartó-e.

persze próbálkozhatsz úgy is, hogy pelus van a fenekén csak értelmetlen ahogy írod

2013. ápr. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot, kipróbálom és reménykedve várom az eredményt!
2013. ápr. 1. 23:56
 13/20 anonim ***** válasza:
hajrá :)
2013. ápr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

6.vagyok.

Bocs hogy belekérdezek,de az nem zavar be a gyereknek ha bent pelus nélkül van kintre meg még kénytelen vagyok ráadni,mert ilyen hidegben nem hiszem hogy jó lenne ha összepisili magát?!

2013. ápr. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

ÉN is úgy csináltam,ahogy itt sok anyuka írta.Az én kisfiam májusban lesz 3. Mindig mondtam neki,hogy oviba csak úgy mehet,ha szobatiszta lesz és akkor nem kell pelus.nem értem el vele semmit azon kívűl,hogy néha pisilt a bilibe,ha éppen úgy tartotta kedve.Kaki meg csak a pelusba.

Januárban elmentünk az ovi előtt egy pénteki napon és közölte,hogy nem kell pelus.Levettem a pelust róla, délután 4 órakor (ekkor értünk haza). 2x bepisilt,2x a bilibe, csak ugye én nem adtam rá kis gatyát ez kicsit bezavarta később.Hétvégén még volt sok baleset,napi 2-4x.A többi ment bilibe.A következő héten napi 1-2 volt.A végén ez ritkult napi 1-re,de soha nem teljesen pisilt be,csak egy kevés becsorgott.Kb 1,5 hét telt el hogy levettük a pelust, eltelt megint egy hét de már éjszaka is mindig száraz volt a pelusa és szólt,ha pisilni kell.Most áprilisban tartunk ott,hogy szobatiszta stabilan, és 2 hónap alatt 1x pisilt be éjszaka, nappal meg 1 hónapja csorgott be 2x,de akkor beteg is volt.Alig volt ereje a biliig elmenni.Megérte annyiszor mosni,nehéz télen,de nem lehetetlen!A kisfiam jó pelust hordott (libero) így gondolom azért is elhúzódott ennyi ideig,mert abba a pelusba elveszett egy kis pisi.A kakit meg ugyanúgy intézi a bilibe,mint a pisit.már ovis a kisfiam 1 hete ott is pisil a wc-be,néha itthon is.Tegnap,hogy locsolkodni voltak az apukájával egy ismerősünknél (ritkán látja,de nekünk jó ismerősünk) szólt,hogy pisilnie kell.Pedig ugye még sokszor a felnőttek sem végzik el a dolgukat máshol csak otthon.

Kitartást!Vedd le a pelust!Sokat fogsz takarítani,de megéri!

2013. ápr. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

én nem is értem ezt.hogy lehet attól félni,hogy a meleg lakásban megfázik a gyerek,ha bepisil.nem fél napig hagyja az ember a pisis cuccban,hanem azonnal átöltözteti.ennyi erővel fürdés közben is megfázhatna,amikor az egész teste pucér.

az én fiam télen lett szobatiszta egyik napról a másikra.itthon maradt,mert beteg lett,így megbeszéltem vele hétfő reggel,hogy mától nincs pelenka,szóljon,ha pisilni kell.első nap én is azt csináltam,amit te,csak óránként vittem pisilni,mondjuk ő pisilt.aztán rájöttem,hogy ezzel frusztrálom a saját gyerekem,hogy egész álló nap csak kérdezgetem,meg wc-re hurcolom.így kedden egyszer sem kérdeztem meg,egyszer sem vittem el.érdekes módon szépen tudott szólni,egyetlen egy baleset sem volt.hét végére már alváshoz sem adtam délben,két hét múlva éjszakára sem

egyszerűen ne adj rá pelenkát,ne kérdezgesd,ne hurcold szerencsétlent fél óránként.eleinte 2 óránként elviheted,ha nem szól.ha meg bepisil,ne szidd le,csak mond meg neki,hogy legközelebb szóljon,és akkor nem kell átöltözni.nem fog megfázni két perc alatt

2013. ápr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Próbáld meg jutalommal. Nem a legjobb dolog, de adhatsz neki egy kis darab csokit jutalomként. Pl már akkor, amikor ráülteted a bilire/wc-re. Akkor lehet hogy megszereti.
2013. ápr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 krisztivan ***** válasza:

Leírom,hogy nálunk hogy történt a leszokás 1 hét alatt.

Levettem a pelust,mondtam neki nincs rajtad pelus szóljál ha pisilni kell.Odapisilt a szőnyegre:-)) Feltakarítottam,közben mondtam neki itt a pisid,idecsurgott.Nem baj,majd legközelebb.Következőre pont láttam,hogy pisil a parkettára.Nem kiabáltam,hanem kérdeztem,most pisilsz.Mire a fiam megértette egyáltalán mit is akarok tőle.Hiszen azt kell tudnia,hogy én mit kérek,milyen érzés ha azt mondom,pisilni kell.Következő nap már akkor szólt amikor elkezdett csurogni és megállította.Ráültettem a bilire és belement a többi.4.nap már előre szólt de az eleje(2-3 csepp)még a gatyába landolt.6 nap szobatiszta lett:-) Lehet dacol,de meg kell értenie,hogy pisilni kell érzés az egyáltalán milyen érzés.Mert nekünk egyértelmű,de nekik még nem:-))Szerintem ne kérdezgesd,ne vidd pisilni.Hagyd hogy maga jöjjön rá.

2013. ápr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és tanácsokat, megfogadom és keményen ráállunk a dologra! Mindenkinek további szép napot!
2013. ápr. 2. 18:21
 20/20 anonim ***** válasza:

Mi újság azóta? Sikerült valami?

Nálunk is úgy volt "szobatiszta" előbb a fiam, hogy simán tudta már tartani, de nem volt hajlandó sehova csinálni, csak pelusba. Ha nem volt pelus rajta, akkor tartogatta, néha még sírt is, vagy próbálkozott felvenni a pelust.


Neki van egy "barátnője", nagyon szereti azt a kislányt, aki 1 évvel idősebb. Egyszer mikor megint csupasz volt és pelust kért, mondtam, hogy adok, de nem tudom, hogy a kis barátnője mit fog szólni, hiszen ő már nem pelust kér.

Na rögtön kellett neki a bili.

2013. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!