Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek szellemileg sérült...

Akinek szellemileg sérült gyereke van, az mikor vette észre, hogy vmi nem stimmel?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szellemileg sérült? Ezt csak tippeled, vagy esetleg már bebizonyosodott a kicsidről??? Az én kisfiam 4-es fokú agyvérzést kapott a születése után. Elsoroltak minden rosszat ami visszamaradhat, de most 1 évvel az események után azonkívül, hogy sutább a bal keze nem látok egyéb eltérést. (persze a neurológusa sem - én ehhez kevés lennék megállapítani) Figyelmes, érdeklődő. A szellemi sérült gyerekeken hamar kijön a baj, mert nem figyel,nem követi a dolgokat, nem keresi a szemkontaktust. Voltatok már vele ez miatt valahol kivizsgáláson? Ha kétségeid vannak, szerintem keress fel egy neurológust, aki tud neked felvilágosítást adni.
2010. júl. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem, szerencsére az én babám ép. csak most láttam a Sorstársak műsorát, amiben ilyen gyerekek voltak.

Szimplán kíváncsi vagyok.

2010. júl. 7. 17:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Akkor szerencsés vagy! Egyébként amiket leírtam tüneteket azok szerintem már a súlyosabb sérültekre vonatkoznak. Sajnos én főleg ilyen picurokkal találkozom. (gyógytornán) Az enyhébb szellemi fogyatékosság nem tudom mikor "derül ki"...
2010. júl. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban mindenben "le van maradva" a kortársaihoz képest. Megkésett beszéd-, vagy mozgásfejlődés, de sok más tünet is lehet, egyéni dolgok.

Egy gyógypedagógus

2010. júl. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
Legjobb tudomásom szerint olyan nincs, hogy "szellemi fogyatékos" csak olyan, hogy értelmi fogyatékos.
2010. júl. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
15-20 éve még volt, de egyébként, ha már elnevezéseknél tartunk, jelenleg "értelmi fogyatékos" sincs, csak "értelmileg akadályozott". Ez részletkérdés.
2010. júl. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy szellemileg sérült. de nem ez a kérdés.
2010. júl. 9. 09:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
17:45 és az előbb is írtam. Még annyit, hogy ha van idősebb testvér, akkor könnyebb észrevenni. De sokszor csak a bölcsiben, oviban szólnak az óvónők, hogy gond van. Ilyenkor előfordul, hogy sejt valamit a szülő, csak esetleg hárít, nem akaraja látni (teljesen érthető módon). Sok szülő viszont arról számolt be, hogy amikor a gyanúval orvoshoz fordult, elhajtották azzal, hohy "ne aggódjon, anyuka, kinövi!". De ez sajnos nem visszafordítható folyamat, ellenben fontos lenne a korai felismerés és fejlesztés.
2010. júl. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Szia


Nekem szellemi sérült kisfiam van/utálom a fogyatékos szót, kikérem magamnak és a gyerekemnek/ egy gyerek sem fogyatékos! Szóval a fokától függően nagyon hamar észre lehet venni, lemarad mozgásban és a mozgás lemaradása hozza magával a szellemi fejlődés lemaradását is. Az én kisfiam pl. 14 hónapos nem jár nem beszél nem kúszik. Most már nevetgél, de nem humor herold gyerek. Szóval nem olyanok, mint a többi gyerek, sokkal több törődést és odafigyelést igényelnek, mint egy mentálisan egészséges gyerek.

2010. júl. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó. Orvosi diagnózisod van arról, hogy beteg a gyermeked?

Tudod hány kisgyermek nem jár, nem kúszik és nem beszél 14 hónapos korában?

Egyéb jel is van?

2010. júl. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!