Az óvoda milyen vizsgálatokra/felmérésre kötelezhet?
Sajnos teljesen elvesztem a vizsgálatok,bizottságok,kódok tengerében.
Óvodás gyerekem jelenleg is jár a pedagógiai szakszolgálathoz,pszichológushoz hetente.Ide még másfél éve az óvónő javaslatára én jelentkeztem.
Járunk ezen túl is fejlesztésekre,tornára magán úton,a gyerek magához képest szépen fejlődik.(pszichológus,óvónők,család szerint is)
Az óvodából most valamilyen felmérésre, vizsgálatra szeretnének küldeni.(A vezető javaslatára)
Nem magyarázták el ennek a pontos menetét,én pedig az olvasottak alapján már teljesen belekavarodtam.
Megkérdeztem, hogy a beleegyezésem nélkül is elindíthatják e a folyamatot,amire azt a választ kaptam, hogy nem.
Illetve azt is megkérdeztem, hogy a vizsgálatok elvégzése után a gyerek milyen plusz segítséget kapna az óvodában.
Mert ha lenne fejlesztő pedagógus,vagy ottani torna,stb akkor látnám értelmét a hercehurcának, de így nem, mivel az óvónénik foglalkoznának vele továbbra is, csak most már "javaslatok" alapján.
Ebből a folyamatból hol lehet még kiszállni, hogy ne kapjunk kódot, vagy diagnózist?
Szülőként milyen választási lehetőségem van?
Tudom, hogy megosztó téma az, hogy szükséges-e a diagnózis,vagy nem.Akik átmentek már hasonlókon, leírnátok a tapasztalataitokat?
Egyébként nálam is ez volt a probléma gyerekként, csak a repkedés.Iskolás koromban éreztem, hogy gáz, és nem csináltam mások előtt már, csak otthon.
Később otthon se.Nála is ezt látom, már nem bárhol bármikor repked,csak pl itthon, oviban ebéd után,stb.Ezen túl nincs vele kirívó probléma, a mozgása kicsit darabos,ezért a torna.Vannak barátai,figyelme jó, versel,bevonható,korának megfelelő.Öltözésnél,evésnél bambul,de ez is javul
58%-os válaszoló!
Sajnálom, hogy ti is ilyeneken mentetek keresztül.Nincs jól kitalálva ez a rendszer.
Csak a repkedés van? Akkor én biztos nem mennék bele.
Az egyik kódmentes kislány idegrohamot kap, ha nem jó helyre kerül a törölközője, egy másik pedig nem hajlandó idegen felnőtt előtt megszólalni, egy kisfiú meg lenyomja a gyerekeket fejét, ha mérges. És mind tipikus gyerek besorolással él. Ehhez képest ti sehol sem vagytok, egy darab furcsaságotok van csak, önmagában pedig egy autusztikus tünet nem kellene, hogy ijesztő legyen. Én a helyedben megpróbálnám más megoldással levezetni az örömét/izgatottságát. Pl nyugilabdával.
Én nem vinném, pláne, hogy hamarosan jön az iskolaválasztás..
Kedves 7-es válaszoló!
Gondolom, hogy jó szándékból írtad a válaszod.
A gyerek problémái miatt szerintem a szülők a legtöbb esetben saját magukat szokták okolni,hogy mit nem csináltak elég jól,vagy miért nem vettek észre valamit hamarabb,mit lehetett volna máshogy.Csak segítő szándékkal voltak jelen a szakemberek eddig az életünkben, és hálás is vagyok nekik ezért, pláne nem okolok senkit.
Elfogadtam eddig MINDEN tanácsot,javaslatot, még ha tudtam is, hogy felesleges, pl elvinni neurológiára.De,ez a mostani helyzet szerintem az intézmény javát szolgálná maximum.Nem vagyok ebben
sem jártas, hogy 2 gyereknek számítanánk e, vagy emelt pénz, vagy mi jár egy speciálisabb gyerek után az intézményeknél.
Autisztikus 5 évesnél a pervazív esélyes, arra ti kapnátok valami havi 30 párezret, de asszem pont most volt egy cikk az indexen, hogy 100ra emelnék a sérült gyerekek után járó gondozási díjat.
Az intézmények kapnak utánuk pluszpénzt, de a legtöbb szülő frászt kap az integrálástól, és igyekszik nem odairatni a gyerekét..
Szerintem kedvesen, de határozottan el tudod kerülni a vizsgálatot követő kódot azzal a szöveggel, hogyha szeretnék, újra elviszed a vadaskertbe vizsgálatra, felsorolod, mennyi mindent teszel érte és kiemeled, hogy nem álltok olyan rosszul anyagilag, hogy rászorulnátok arra a 2 óra állami fejlesztésre. Ha jól tálalod és rendes embert fogsz ki, akkor nem lesz gond. Majd suli előtt úgyis megnézik mégegyszer. Erre is hivatkozhatsz, hogyha magánúton nem megy iskolaérettségig a fejlesztése, akkor majd jöhet a vizsgálat és a kód.
Egyébkent a legtöbb rendes, akivel én találkoztam, de rendkívül túlterheltek és azalatt a pár perc alatt tudják ők is, hogy nem lehet rendesen megítélni egy gyermek viselkedését, sem a rászorultságát.
Amikor nekünk írták ki a 2 óra fejlesztést, az ottlévő gyógyped szörnyűlködött, hogy minek neki két óra hetente, a gyerekeknek játszaniuk kell elsősorban. (A fejlesztésen is játék ment)
Szóval jófejek, különböző módszerekkel, de mind segíteni akar. Ezekből kell neked kiválasztani a megfelelő módszert, és mivel te vagy a gyerekkel a legtöbbet, te tudod, melyik passzolna hozzá legjobban.
Az én gyerekem a több foglalkozást és élményt igényelte, pedig én szabad játék/majd felfedezi magától típusú szülő voltam.
Most is eljátszik, amíg ezt gépelem, de ezerszer jobban élvezi, ha konkrét játékokat konkrét szabályokkal játszunk akár napi több órát képes így eltölteni.
Utolsó válaszoló!
Attól félek, hogy a vizsgálatot követő kódot nem tudnám elkerülni, ezért inkább a vizsgálatot hagynám ki.Ha nem fejlődik kellő mértékben/vagy nagyon el lenne maradva bármilyen területen középső csoport végére,nem halogatnám a kivizsgálást/kódot, de így korainak,feleslegesnek érzem.
Remélem a pszichológusával holnap meg tudom beszélni, mert eddig ő nem erőltette a kódot/további vizsgálatot,sőt...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!