Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tényleg ne értsem meg a...

Tényleg ne értsem meg a gyermekemet?

Figyelt kérdés
Januárban tölti be a lanyom a 3-at. Idén tavasszal kezdődött az utanajárás miert nem beszél. Fülorrgége, dévény torna (arcizom) szeptembertől fejlesztés a nevtanban. Közben sokat fejlödött állathangokat utanoz és van jó pár szo is amit használ, de jócskán el van maradva és az zavar hogy sokat mutogat. Már sokszor sokan mondták hogy ne értsem meg! Pl ha szürcsöléssel kér inni addig ne adjak míg nem kér rendesen. Hát az agyam eldobtam. Nem akarom elhinni hogy zsarolással vagy azzal hogy játszom a hülyét, mikor a gyerek tudja hogy tegnap megértettem, bármit elérek! De bevallom kételyek fogtak el. Tenyleg jatszam a hülyét hogy nem értem meg? Nyilvan nem mondjuk az ivásos esetre gondolok! (Ne menjünk bele abba hogy pont elég amennyit beszél meg máse is és stb. )
2018. okt. 20. 12:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mit vársz de őszintén,leirták többen is hogy marhaság ha adod a gyereknek az értetlent,hogy nem érted amit mond. Ovoda érett,add be hogy legyen esélye a többi gyerekkel felvenni a tempót,ne azt nézd hogy a 4 éves még nem beszél ovi hatására se,hanem azt hogy az enyém is 1,5 lemaradásban volt és megtanult beszélni.
2018. okt. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocs szóval 1,5 évnyi lemaradásban volt.
2018. okt. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nagyon jó válaszokat írtak és meg is köszönöm! Sokszor mondom helyett a dolgokat nemcsak némán kiszolgalom pl ha inni kér. Továbbra is így fogom és erre rágyurok egy kicsit!
2018. okt. 20. 21:29
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Három évesként 20-25 szavas szókincset használtam. Aztán oviban elkezdtem beszélni( igaz, mellette jártam az ovis logopédushoz, meg a kórházba logopédushoz) szerintem nem kell játszani a hülyét, a gyerek tudja, hogy megérti ő az ember. Arra kell figyelni, hogy a későbbiekben a beszédhibákat kijavítsák

16/l

2018. okt. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A kisebbik fiam 3 évesen kezdett beszélni. 1 éves korában már mondott pár szót, szótagokat, ez 2 éves korára teljesen leállt. Két és fél éves korában már nagyon aggódtam, elvittem logopédiára (ott közölték, hogy nincs kapacitásuk ilyen kicsikkel foglalkozni), magán logopédushoz (aki ugyanazokat csinálta vele, mint én otthon, és csak késő esti időpontjai voltak), TSMT tornára (nem volt hajlandó a csoporthoz csatlakozni, így abbahagytuk). 2 éves korától bölcsis volt, mégsem indult be a beszéde, pedig még a cumit is elhagytuk a siker reményében. Ovi előtti nyáron egyszer csak elkezdett szavakat mondani, igaz, az első egy évben csak azok értették meg, akik gyakran voltak vele. Én utólag úgy gondolom, valamiért nem tudott artikulálni, hangokat képezni, pedig mindent megértett, a hallását is megvizsgáltattam, rendben volt. Otthon beszédfejlesztő könyvek alapján igyekeztem foglalkozni vele, sokat meséltem neki, sokat beszéltem hozzá (igyekeztem nagyon egyszerűen, jól artikulálva, úgy, hogy lássa a számat). A testvére már másfél éves korától beszélt, 2 évesen már hosszú összetett mondatokban, tisztán, ezért sem értettem, mi lehet vele a gond.

Úgyhogy a közösségbe járás nálunk nem jött be, bár sok jó dolgot tanult a bölcsiben (öltözködés stb. terén sokat fejlődött), és úgy tűnt, jól is érezte magát, ezért nem bántam meg.

Ami valószínűleg segített, bár nem tudhatom biztosan, az az omega 3 kiegészítő és vitaminok, az étrendjére is nagyon odafigyeltem.

4 éves kora óta fejlesztő tornára jár (nyaki hipotónia és mozgáskoordináció, egyensúly fejletlensége miatt, pedig babakorában minden mozgásforma rendben, időben megvolt). 5 éves kora óta járunk logopédiára, már érthetően beszél, de pár hang képzése még nem megfelelő. Most 6 éves.

Az alap kérdéseddel kapcsolatban: én is örültem, ha valahogy ki tudta fejezni, mit szeretne, lehetőleg nem sírással. Eszembe se jutott, hogy úgy csináljak, mintha nem érteném, így utólag értelme se lett volna.

2018. okt. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A közösségről: van, akinek segít a beszédfejlődésben, van, akinek nem. Ez gyerekfüggő. Ha talál barátokat, akikkel szívesen játszik, nyitott a közösség felé, esetleg várja, hogy ovis lehessen, akkor segíthet. Ha a közösségben nem nyit a gyerekek felé, esetleg nem alakulnak jól a kapcsolatai, esetleg más ok áll a megkésett beszédfejlődés hátterében, akkor magában a közösség nem fog segíteni. Viszont ha nem próbálod ki, nem is fog kiderülni. Nem kell rögtön oviba adni, de nem tudom, megteremtetted-e a lehetőséget, hogy kortársakkal is töltsön időt, kapcsolatokat alakítson ki. Nagyobb városokban rengeteg olyan babás, kisgyerekes program van, ahová hordhatnád, akár a kistesóval együtt, pl. tücsöktorna, tücsökzene, ringató. Egyébként még a zene, éneklés segíthet, mert a zene a másik (jobb) agyféltekéhez kötődik, míg a beszéd a balhoz, így lehet, hogy ha szereti a zenét, énekelni előbb fog tudni, mint beszélni. (Baleset miatt beszédsérült emberek van, hogy beszélni akadozva tudnak, míg énekelni folyékonyan.)
2018. okt. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Míg a kisteso nem jött babauszasra jártunk. Nagyon sajnaltam de nem tudtam megoldani kettővel. Szeptember óta mondokázni járunk, bár ott is ő a legidösebb. Ezen kivül fejlesztés is kiscsoport keretén belül zajlik. Ezen kivűl gondolkodom még programon ahová mindkettőt tudnám vinni. Vagy ringató vagy gyerektorna. Sajnos azt veszem észre hogy a kicsi sokkal jobban utanoz minket mindenben mint anno a nagy! Teljesen meglepődöm rajta és lelkiismeret furdalásom van hogy ezt akkor nem vettem észre, pedig sajnos úgy tűnik nem túl jo az utánzási készsége. Mondokázunk itthon is. Idén márciusvab panikolta be addig szinte bem is mondott semmilyen szót! Azota voltunk tsmt, devény foglalkozasokon lassan es keveset fejlödött de nagyon messz van a kortársaitól.
2018. okt. 30. 13:55
 18/18 anonim ***** válasza:

Érdekes.


Én, és édesanyám is 3,5 éves korunkban kezdtünk el beszélni.

Pedig én pl 1,5 éves koromtól bölcsödébe voltam adva (édesanyám egyedülálló, nagymamám akkor még dolgozott).

3,5 éves koromban pedig már rég ovis voltam.



Első osztályban jártam logopédiára (az iskolaihoz, mert magánra nem volt pénzünk), de sok haszna nem volt, ugyanis a beszédemmel úgyis "csak" annyi volt a gond, hogy nem tudtam kiejteni az "r" hangot rendesen. Pörgetni ma sem tudom, de nem is érdekel. Az évek alatt rájöttem, hogy a kiejtési problémáimat az okozta, hogy egyszerűen rövid a nyelvem... Ugyanis 3,5 éves korom után (szinte egy villámcsapásra) folyékonyan beszéltem.



A pedagógusok állandóan azzal riogatták Édesanyámat, hogy még magyarul sem tud megtanulni, mi lesz vele később, amikor idegen nyelveket kell...


Ami azért vicces, mert tavaly a 4. idegen nyelvet kezdtem el tanulni (angol, latin, német, orosz).

Az oroszt abba kellett most hagynom (időhiány), a latint meg leginkább azért tanultuk 5./6.-ben, mert mi voltunk a "nyelvi osztály" ...


Egyébként ez a "fogyatékosság" mindig benne lesz a gyermekben. Velem is előfordul sokszor, hogy pontosan tudom mit akarok mondani, de egyszerűen nem jut eszembe a szó... Ez ilyen.

2018. dec. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!