Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem értem miért teszik a...

Nem értem miért teszik a lányomnak egy vele egy főiskolára járó lány?

Figyelt kérdés

A lányom 20 éves és a kereskedelmi főiskolára jár Budapestre. Eddig csak tagadta, de most már végre bevallotta, hogy együtt jár egy másik lánnyal. (Úgy értsétek, ahogy írtam!) Hát majdnem a mentő vitt el idegembe, egyszerűen nem tudom felfogni miért kell már leszbikusnak lenni? Divatbó? Mert ez folyik a tévéből is?

Annyi becsülete azért van, hogy most merte felvállalni, hogy az azonos neműekhez vonzódik. Régebben volt barátja, de valahogy eltávolodott a fiúktól, s folyton a lányok társaságát kereste. Én akkor sem tudom elfogadni, ha ez neki így jó. Mit szólnak a rokonság? Mit szólnak a faluban? Ez kész kudarc számomra is. Én nem tudom elég diszkréten kezelni. Mi lesz ha az apjának elmondom? Azon nyomba felpofozná, legalább is ahogy ismerem. Padhelyzetben vagyok. Mi jó van ebben?


2010. jún. 16. 19:02
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
97%

A homoszexuális identitás kialakulásának szakaszai

Számos kutató egyetért abban, hogy a homoszexuális identitás kialakulása több szakaszban megy végbe. A főbb szakaszok a következők:

Szintetizáció, Különbözőség érzése

Amint a homoszexuális egyének visszatekintéseiből kiderül, sokuknak iskoláskorukban olyan társas tapasztalataik voltak, mely azt az érzést keltette bennük, hogy ők mások mint a többi gyerek, főként a saját nemüktől érzik különbözőnek magukat.

Felismerés, identitáskrízis

Nemi érés idején észlelik, hogy a saját nembeliekhez vonzódnak. A serdülőkor középső szakaszában ezek a fiatalok kezdik elhinni, hogy ők talán homoszexuálisok. Sok homoszexuális felnőtt úgy idézi fel a serdülőkort, mint a magány és a kiközösítettség időszakát.

Az identitás felvállalása

Elköteleződés az integrációra

2010. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
98%

Vegyél egy mély levegőt és ne kezeld ilyen tragikusan.

Ha divatból csinálja majd elmúlik ha nem ugyse tudsz semmit tenni. Azt meg hogy mások mit szólnak tök mindegy 5 percig a lányod lesz a szenzáció aztán lesz más beszéd téma. Az apja meg ha szereti majd megbékél.

2010. jún. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
98%

Most,a XXI.században élnek még olyanok,akiket a falu meg a rokonság véleménye érdekel?

Ki vagyok akadva...

2010. jún. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
62%

Nincs mit tenni, egyszerűen a punci izgatja a lányodat.


Unokád attól még lehet.

2010. jún. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
83%

a homokossák nem divat hanem pont olyan mint a heteróság...hajlam kérdése. amúgy az agyonajnározott antik világban pl.a görögöknél nagy divatja volt....sőt, előrébbvaló volt , mitn a hagyomásnyos nő-férfi kapcsolat. azt gyakran csak arra valónak nézték, hogy legyen gyerek és slussz. az igazi értéke a férfi-férfi szerelemnek vagy női-női szerelemnek volt. olyannyira, hogy maga a leszbikus szó is innen ered: szapphó görög költőnő volt Leszbosz szigetéről való, és ő bizony a lányokat szerette.

ennyit arról, hogy ez csak a mai szar liberális világban fordulhat elő.

a m,ásik: neked nem fontos, hogy a lányod mitől boldog? én akkor vagyok boldog, ha a gyerekem az. azért mert te unokát szeretnél, meg a faluban majd mit szólnak, a lányod erőszakolja meg a természetés, a vonzalmait tagadja meg? szerintem ez nem helyes gondolkodás. ha a faluban azt mondják, hogy ezért majd nem beszélnek veled, meg kiközösítenek, hát tudod, én ezt is evisleném a gyerekemét. valószínűleg te azért nem tartod ezt elfogadhatónak, azért rettgesz tőle, mert hasonló helyzetben te is elítélnál mésokat, és kiközösítenéd őket, meg pletykálnál róluk. azért ha így is van, egyetlen dolgot ajánlok figyelmedbe: ő a te gyereked akármiylen is, és ez nem lehet oka, hogy ne tudd őt elfogadni. amúgy sincs senkinek smemi köze ahhoz hogy más ember a hálószobában mit csinál, fiúval is csinálhatna olyat, amitől a hajad égnek meredne, ha látnád, az biztos.

2010. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
79%
A fajfenntartás szempontjából, avagy ahogy a temrészet kitalált minket, ez rendellenes. Mondjuk, mint egy hátrányos kromoszóma mutáció. A lányod is "rendellenes" ebbe törődj bele. De a társadalom már egyre jobban tolerálja ezt, és amiatt ne aggódj, hogy boldogtalanabb lesz. Lehet ő is olyan boldog, mint a heterok, igaz saját gyereke csak akkor lesz, ha erőt vesz magán és összeáll egy pasival, vagy milliókat perkál lombikra.
2010. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
86%
utolsó előtti vok. igen, rendellenes, tehát a természettel ellenkezik. igazából eliminálni kéne őket. csakakkor mondjuk az összes teszem azt koraszülött babát is, mert a természetben úgysem maradnának életben...vagy a fogyatékosokat, mert a természetben nincs kerekesszék, és elkapnák vadállatok....emberek vagyunk, nem állatok, ez a jó benne. amíg másnak kárt nem okoz, azt csinál mindenki amit akar, ez benne van az alkotmmányban is, nagyon helyesen. ha meg éppen nem lesz boldog a lányod, és megbánja hogy nem szült gyereket....hát azzal se tudsz mit tenni, emrt a saját életét mindeki csak maga élheti, más nem élheti helyette!
2010. jún. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
98%
Kedves anyuka! Nagyon sajnálom, ha úgy érzed a lányod nem felelt meg az elvárásaidnak, de felháborít a viselkedésed, hogy a falu és a rokonság véleménye jobban érdekel, mint az ő boldogsága. Nézz a szívedbe, ilyet egy anya hogy tehet? Ő a kislányod most is! És nem rossz ember, szeret egy másik emberi lényt, aki szintén nem bűnöző, vagy bármi ilyesmi! Képes a szeretetre, adni és kapni. Az unokáról sem kell lemondanod, valószínüleg ő is akar majd! Nem is biztos, hogy örökbe kell fogadnia, megoldható spermadonor révén is! Ne fogd fel ennyire tragikusan a helyzetet, mert nem az! Okos, biztosan szép, intelligens lányod van, egyetemet végez és kapcsolata is van, és nem utolsó sorban végletekig őszinte hozzád, amit sok más szülő nem mondhat el magáról! Légy rá büszke, és ne szégyelld, néhány gyöpös gondolkodású szomszéd miatt. Amúgy ez nem olyan dolog, amit kinő a gyerek, vagy "Mélyen gyökerező lelki problémákra vezethető vissza a másik nemhez való vonzódás." - ahogy mások írták! Ahogy egyes emberek szőkék, barnák, vörösek, heterók és homoszexuálisok... mások, mindenki más valamiben! Nem történt semmi tragédia, ez az én véleményem! L27
2010. jún. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
98%

kit érdekel a falu és a rokonság?az égvilágon semmi közük ahhoz hogy a lányod kivel BOLDOG!érted?BOLDOG! ez neked semmit nem számít? ha őt nem érdekli a falu és a rokonság akkor téged se érdekeljen..

azért legyen már mindenkinek magán élete, és boldogságot vegye előre ne azt hogy más mit szól ehhez

2010. jún. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
96%
Ez az a helyzet, ami családban marad. Nem regéled el se a falunak, se a rokonoknak, se az apjának. Ha pedig rákérdeznek nálad, miért nincs még unoka/házas/stb., majd azt mondod, hogy ez az ő dolga, Te/Ti nem szóltok bele. Amúgy meg, lehet, hogy csak óriásot csalódott egy fiúban, és most a lányoknál próbálkozik. Ne könyveld el biztosan, hogy meleg. Még változhat (igen, 20 évesen is!). Amúgy meg, ha valóban meleg, de nem viselkedik botrányosan, nincsen semmi gond. Ő ilyen, a Te gyereked, és nem szabad, hogy a szexuális beállítottsága miatt megtagadd.
2010. jún. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!