Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az ovi kezdete óta a kislányom...

Az ovi kezdete óta a kislányom kifordult önmagából. Másnál is van ez így?

Figyelt kérdés
Alapból cserfes, nyílt és barátkozó, de emellett akaratos is. Amíg külön laktunk anyósoméktól, nem volt vele különösebb gond, "kordában lehetett tartani", de amióta itt vagyunk, megváltozott a kétféle nevelés miatt. (Anyósékkal lehetetlen megbeszélni ezt.) Na de amióta oviba jár, olyan "rossz" itthon, hogy csak nézek. Szemtelen, folyton butaságot csinál. Az ovit szereti, egy nap alatt beilleszkedett, és az óvónők szerint igaz kis óvodás, azaz ott nincs vele probléma. Itthon ellenben... És nem azért, mert a 35. hétben vagyok, és kevesebb a türelmem, mert más is mondja, hogy "kifordult". Nem tudom, mit csináljak, hogy ne legyen ilyen hisztis. A "nem törődök vele" dolog most már nem jöhet szóba, mert ez nem a "hagyományos" dackorszaki dühkitörés, hanem rosszat csinál, felesel; ha vendég jön, szemtelen vele és még oda is legyint neki. Nekem és a férjemnek szót fogad ugyan, de már azt is úgy, hogy előtte pattanásig feszíti a húrt. Beszélni lehet vele, de amikor rájön a heppje, mit sem ér, elfelejti, mit beszéltünk meg. Gondolom, ez csak rosszabb lesz, ha megszületik a testvére. Jó lenne valami tanács, mert az agyam lassan elszáll valamerre. :(
2008. okt. 2. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én is így jártam a nagyobbik fiammal.Az anyosómék udvarára építettünk egy kis lakást ott éltünk néhány évig.Mikor jött a második baba a 8-dik hónapban elköltöztünk.sajnos annyira kijött a gyereken az óviba nem volt semmi baj,de mikor itthol eljött a 6óra és kezelhetetlen lett a helyzet.Rá egy hónapra megszületett a kisöcsi jött a féltékenység pedig a nagy volt a középpontba állandóan.Kítartás mi úgy csináltuk míg nem szültem meg az apukája munka után elvitte sétálni.Amikor megszültem én vittem el sétálni nekem is jó volt.Nehéz lesz,de le kell kötni valamival és kítartás.Szép lassan meg fog változni a gyerek.Sok sikert!
2008. okt. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. :) Az bánt a legjobban, hogy amikor rászólunk, mert rosszat csinál, apósom egyből a védelmére kel azzal, hogy "ne bántsd azt a kislányt, az anyja szentségit". Azért szép, hogy így beszél, engem meg ledorongol... :( Egyébként a két nagy fia magasról tesz rá, a legkisebb, 10 éves se fogad neki szót, a fejére nőtt. És akkor ő szól be. :( Jó lenne elköltözni, de egyelőre lehetetlen. Egyre gyakrabban sírok is, mert nem bírom ezt a következetlen, semmilyen valamit, amit ők nevelésnek neveznek. Mintha direkt tennének nekünk keresztbe. :"(
2008. okt. 3. 11:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó vagyok!Nekem is ez volt a probléma nagyon jó anyósóm van olyan mint egy barátnő,de mikor ott laktunk mindenér szólt.még a ruhákér is szólt már féltem mikor a gyerek fel ment náluk,hogy mit fog szólni.A férjem megpártolt!Mindig adta a tanácsot ami persze nem nagyon vált be ,mert a nagy gyerekem 3.5hónaposan végig ordította a nappalt és az éjszakát mert a tanácsokat betartottam ami a gyereknek nem volt jó.fordult a kocka megelégelte a férjem és megmondta,hogy a gyereket mi neveljük úgy neveljük,hogy a gyereknek legyen jó és nekünk ne nekik felejen meg.Ez 3éves koráig ment így.Amióta elköltöztünk nagyon jó.Nem kell megfelelni senkinek.A gyerekeket csak én nevelem senki nem szól bele.Nehéz volt a hisztit kinevelni a gyerekből,de egy rendszert kellett felépíteni megunknak és a gyerekeknek.Sokat köszönhetek a férjemnek.Beszélj a férjeddek.Mond meg neki beszéljen a szüleivel,hogy a gyereket ti neveljétek.És mondja meg nekik,hogy neszoljanak rád ha rászólsz a gyerekre ,mert így nem fog rátok halgatni.Ennyit tudok tanácsolni!Sok sikert!
2008. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A férjem is ezen a véleményen van. És már többször beszélt velük, de mintha a falnak mondta volna. Nem igaz, hogy ennyire be vannak gyöpösödve?! :(
2008. okt. 4. 12:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!