Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet az oka hogy lassabb...

Mi lehet az oka hogy lassabb az átlagnál? Tud számolni, ismeri a betűket csak mindenhez több időre van szüksége.

Figyelt kérdés
A nővérem kisfia 6 és fél éves, elsős. Már az oviban fejlesztésre szorult mert lassabb a többi gyereknél. A gondolkodása a járása a tempója. Az IQ-ja 105 mégis a félévi értékelőben csak megfelelt lett. Az iskola nem foglalkozik vele külön csak heti egy fejlesztésre jár. Ha valakinek van hasonló tapasztalata kérem írjon a nővérem nagyon el van keseredve mit lehet tenni, hogy jobb legyen a gyerek eredménye?
2010. jan. 28. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez még javul.Vagy sajátos nevelésű tanuló ő is.Mert az egyik évfolyamtársam is ilyen,ő is lassú...
2010. jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy még ráért volna az a suli. Nálunk az oviban, sok szülő, odavan, mert ő már 6 évesen suliba küldi a gyereket. Kislányom évvvesztes, szeptemberben született, idén lesz 6 éves, én csak jövöre küldöm suliba, sokat számít az az egy év. A mai elvárásoknak nehéz megfelelni egy ennyi idős gyereknek. Én úgy vagyok vele, hogy akkor sem engedném suliba, ha az óvónő azt mondaná, hogy érett rá.az sem megoldás, hogy állandóan nyektesse a szülő, met csak rosszabb lesz. korán kezdte az iskolát szerintem.....
2010. jan. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem is értem,mit keres az iskolapadban?!Én is visszatartottam mind a 2 gyerköcömet,pedig mehettek volna.Ilyen esetben ez meg nem is lett volna kérdés.Az óvonő hol volt?Nem tanáncsolta a maradást?Hihetetlenek a mai pedagogusok.(tisztelet a kivételnek,mert szerencsére vannak)Véleményem szerint,alapjában lassú,megfontolt a kisfiú.Vannak ilyenek,de ez nem baj.Biztos változni fog a helyzet,ne aggódjatok,ha meg 2.oszt-ban is ilyen marad,kérjetek segítséget a nevelési tanácsadónál.Ja,és ha van ideje az anyukának,akkor szerintem üljön le vele tanulni,gyakorolni.Csodákra képes egy kis törödés,bíztatás.
2010. jan. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk hasonló gondunk volt. Mi abban az évben kértük a magántanulóságot, ami annyit jelent, hogy naponta kapott egyéni felzáróztató fejlesztést és ezáltal érettebb lett és a következő évben már sikeresebben vette az első évfolyamot. Próbáljátok meg kérvényezni a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottságnál ezt a módszert, ők adhatnak rá engedélyt.
2010. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a gyerekekkel van baj, hanem ezzel a rohanó világgal. Nincs idő semmire, mindent siettetünk, siettetnek...
2010. jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát és bocsánatot is kérek egyben, elírtam a korát a gyerkőcnek. 7 és fél éves, vagyis év vesztes, júliusi. Még egyszer bocsi. Az utolsó válaszadótól kérdem, hogy ha magántanuló a gyerek pontosan ki tanul vele. Meg lehet oldani munka mellett is hogy magántanuló legyen.
2010. jan. 30. 22:08
 7/10 A kérdező kommentje:
Már megint bocs, az utolsó előttitől kérdem.
2010. jan. 30. 22:09
 8/10 A kérdező kommentje:
Az anyuka lelkiismeretesen foglalkozik vele otthon, de ott is lassan megy és az iskolában nincs rá több idő mint a többi gyerekre. és már az oviban is fejlesztésre járt, eddig nem sok eredménnyel.
2010. jan. 30. 22:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én az utolsóelőtti vagyok. Nálunk úgy zajlott, hogy én csak 4 órában dolgoztam éppen azért, hogy őt tudjam még munka mellett hordani fejlesztésre. Mert amúgy nem lett volna időm rá. Talán először érdemes lenne nevelési tanácsadóba elvinni, ahol valószínű javasolni fogják, hogy sajátos nevelési igényű tanuló legyen, amihez viszont pszichiátriai papír kell és azt elfogdják a Tanulási Képességet Vizsgálóban és így lehet a magántanulóságot kérvényezni. Kicsit bonyolultnak tűnik, de ez az eljárás.

Nálunk egy fejlesztőpedagógus foglalkozott vele nap mint nap az iskolának egy külön erre a célra fenntartott helyiségében. A fiam nagyon szerette, hiszen ott abszolút az ő tempójához igazodva tanították és csak vele foglalkoztak. Ám ez csak átmenetileg javasolt, hiszen közösség kell a gyerkőcnek. Ha gondolod, felveheti a nővéred a kapcsolatot velem, írj a privát e-mail címemre, ha tudok, segítek, most végzek szociálpedagógusként egyébként.

2010. jan. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos azért ez nem ilyen egyszerű. Az SNI-t csak nagyon komoly vizsgálatok után tudják meg állapítani. A magántanulóság sem csak szülői kérésen alapul. Először az of-höz kell fordulni,mert ezeket a vizsgálatokat az iskolán keresztül lehet kérni. A tanító jellemzést küld a gyerekről,leírja a problémákat,stb. De még ha megkapja,akkor sem biztos,hogy az iskola tud biztosítani tanítókat,tanárokat erre a célra a mai gazdasági helyzetben,sajnos(: Esetleg mivel még elsős,szóba jöhet egy "kislétszámú osztály".amelyek manapság sokszor 20-nál több gyerekkel dolgoznak. Szomorú,de így van. Ha szerencsétek van,jó helyen laktok,akkor hátha lesz rálehetőség.Ja és ezek a vizsgálatokl hosszú ideig tartanak,több alkalommal kell vinni a kicsiket,és általában sok gyerek vár ilyen és hasonló vizsgálatokra.
2010. jan. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!