Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 3 éves lányom tényleg...

A 3 éves lányom tényleg nagyobb az átlagnál?

Figyelt kérdés
A kislányom 18kg és 104cm mindenki 5 évesnek nézi.Kicsit már kezd zavarni mert pl játszóházban mikor leült rajzolni láttam a melettem lévő anyukán hogy szörnyülködve nézte az én picim krix krax kis rajzát míg az ő kislánya 5.5 évesen (akkora termrtű mint az én lányom) nagyon szép királynőket rajzolt.Még a végén én szabadkoztam hogy az enyém csak 3 éves kicsit fura érzés volt.
2011. jún. 30. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen egy kicsit magasabb az "átlagnál"de szerintem nem extrém nagy.A 3 éves fiam 100cm és 14,5 kg.A baráti körömben kb ekkorák a 3 évesek +- 5cm,és 1-2 kg.Az egyik barátnőm fia ő 3 évesen 110 cm olt,na ő már nagynak számít!

Szerintem az 5 évesek azért nagyobbak mint 104 cm.

2011. jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Igen, kicsit valóban nagyobb az átlagnál, de ugye ebben ngy szerepet játszanak a gének is. Ebben a táblázatban láthatod, hogy a magassága alapján 4-4,5 éves szinten van. De ezen változtatni nem tudsz :) A mások hitetlenkedése ne zavarjon, főleg, hogy a gyerekek sosem egyformán fejlődnek :)

2011. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ilyen érzésem már nekem is volt. A kislányom most lesz 2 és fél éves és a 100 cm-éhez 16 kg. Ruhákban én is már a 4 évesekét nézem és mikor kimegyünk a játszóra olyan kicsik mellette a hasonló korúak. A gyerekek nem egyformán fejlődnek, nőnek. Később biztosan megáll, mikor a másik kezd el nőni. Már csak azért is gondolom, mert mi átlag, sőt talán kicsit kisebbek is vagyunk! Nem kell vele törődni, inkább ilyenek legyenek, mint kisebbek és fejletlenebbek! Addig meg "szabadkozunk".
2011. jún. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, nagyobb az átlagnál.

Ha ez vigasztal: az én lányom pont ma 3 éves, 103 cm és 17,5 kg. :)))

2011. jún. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 104 cm volt, de ő csak 16 kg. Igen, mindenki idősebbnek nézte, dehát miért baj ez? Engem pl. 13 évesen 15-16nak néztek és 20 éves koromig mindig idősebbnek mint amennyi voltam. 20 évesen 20-nak néztem, most meg (túl a 30-on) általában max 25-nek néznek, de legutóbb egy nő azt hitte, 18 vagyok.
2011. júl. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!