Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dundi gyermeked csecsemő...

Dundi gyermeked csecsemő korában is nagyobb volt az átlagnál?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én "dundi" gyermek, husisabb csecsemő, és kövér felnőtt vagyok.

A fiam is dundi volt 1.5 éves koráig kb, aztán elkezdett mozogni..

Ha dundi a gyermeked, segíts neki, és ne úgy, hogy sajnálgatod, vagy eteted, hogy ő így jó, adj neki kevesebb édességet, 6kor vacsizzatok, hagyd el a cukros lötyiket. Az én 2 éves fiam pl imádja a vizet! Egy almát ugyanolyan örömmel eszik, mint csokit, vacsira pedig alig fogy kenyér.

Ne engedd, hogy meghízzon, sokkal könnyebb most szűkebbre húzni a határt, mint 10-15 év múlva egyedül lefogynia, hidd el, jót akarok!

Évek óta küzdök a fogyókúrákkal, és nagyon haragszom a családomra, amiért folyton tömtek, nem parancsoltak még akkor megálljt!

Ugye nem szeretnéd, hogy a kamasz gyermeked magába roskadva üljön otthon a gép előtt barát/barátnő híjján? Az iskolában szörnyűek a gyerekek, csúfolódnak, ahol tudnak.

Ez hatalmas lelki, maradandó törést okoz, sokkal nagyobbat, mint hogy nem kap édességet a gyerek.

Ha csak általánosságban kérdezted, akkor bocsi a kifejtésért:)

Ha valóban magad miatt, akkor max eldöntöd, hogy megfogadsz-e belőle valamit, vagy nem:)

2009. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az őszinte és kimerítő válaszod!

Hát ettől tartok én is!

Azért tettem fel a kérdést, mert 7 hós "kisnagy" fiam több mint 10 kg. Elég husis. Félek, hogy kövér gyerkőc lesz és nem szeretném ha csúfolnák emiatt. Már most azon gondolkodom, hogy nem iratom be majd oviba emiatt. Odafigyelek az étkezésre, semmi cukros cuccot nem adok neki, a jövőben sem tervezem. Rengeteg gyümit kap, próbálom az étkezések számát visszaszorítani ( 5x). Az adagokat nem emeltem már régóta, úgy tűnik elég neki. Nem éhezik. Mégis havi fél kilót hízik. Mondjuk eleve nagy súllyal született. 1,5 hónappal korábban jött a világra 3300 grammal. Alig fért el az inkubátorban:D

Köszi mégegyszer! Azért remélem felnőttként boldog vagy?!

Minden jót neked!

2009. máj. 20. 12:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 4400 gramm/57 cm született.

7 hónaposan 9 kiló volt, most 9 éves és több mint 40 kiló, 145 cm magas.

De ha azt nézzük, hogy mostanság 3 hós babák vannak 7-8 kilók, akkor már nem lenn olyan nagy, 9 éve még nagy babának számított.

Egyébként nem eszik több édességet, mint az átlag, eszik gyümülcsöt, zöldséget, egyszerűen szeret enni és jó az étvágya születése óta.

Pl. imádja a kígyóubit csak úgy magában enni.

Chipset, cukros-szénsavas löttyöket nem veszek neki.

2009. máj. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Akkor még nincs miért aggódnod! Most fog elkezdeni csak mozogni, járni, futni, akkor lemegy majd a fölösleg!

Megnéztem neked, az én fiam 10 hósan 10280 gr és 78 cm volt.

Ha gondolod írj privit és elküldöm a képtárunk címét, ott megnézheted:)

Ha sok gyümit eszik, s nem csokiztatod, szörpizteted, kap meleg ételt, mindent megteszel az egészségéért, amit most megtehetsz! Csak így tovább! :)

2009. máj. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na hát igen ilyesmitől én is tartok néha. A lányom

2 éves és 17 kg, de a gyerekorvos azt mondta hogy nem baj. De mostanában hogy elkezdett ugrálni, motorozni, stb. úgy igazán, így most hirtelen elkezdett nyúlni. Van még husis combija, meg pocija, de nem vészes. Úgyhogy én is most azzal próbálom súlyban tartani, hogy egészséges ételeket teszek elé, bár amennyire tudok, és sokat viszem szabadba mozogni, vizet kap legfőképp, a gyümölcsöt imádja, de kap csokit is, csak mértékkel. Azért még egy gyereknek minden tápanyagra szüksége van! Persze ha már két termék közül az egészségesebbet és megfelelő időpontban eszi már az is jó! Így belenő ebbe az evési szokásba és felnőttként ez lesz neki természetes! csak hát ugye ehhez az is kell hogy a család is így étkezzen, így alakuljon minden otthon. De család szempontból én is úgy érzem hogy van még javítani való! Mert ugye még kicsi, azért kicsit másabb is az étrendje, vagy vannak benne pluszok amik esetleg a felnőttébe nincsenek, mert a gyereknek úgy is megveszi, még ha neki nem is jut, de ahogy nagyobb lesz és egyre jobban azt eszi amit mi és egyre értelmesebb lesz és azt látja amit mi otthon csinálunk, eszünk ezért muszáj alakítani rajta, hogy jót lásson otthon!

2009. máj. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az én lányom most 77 kg és 15 éves. Amikor megszületett, 2.666 kg volt, olyan pici, hogy elfért az apja tenyerében!

A babaruha is nagy volt rá.Ahhoz képest, most nagydarab, erős csontozatú.

Szerintem ez nem függ össze.

2009. máj. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!