Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ebéd után alszik a 3,5 éves...

Ebéd után alszik a 3,5 éves gyermeked?

Figyelt kérdés
Az enyém nem AKAR. Az ovivban alszik, itthon meg nem. Van ilyen? Éjszaka 9-10 órát alszik. Szerintem szükséges lenne az a pusz 1-2 óra. Most is bent szórakozik az ágyában, kuckót épít, olvasgat..stb. Direkt elmentünk sétálni, futott, motorozott. Megmondtam neki, ha nem alszik, nincs du. Micimackó :). Így sem alszik. Biztos nem engem akar bosszantani. (?)
2011. okt. 21. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a lányomról beszélnél. Én már nem erőltetem, ő is ennyit alszik éjjel. Nincs semmi baja. Hétvégén egyébként is később kel és így már borul a napirend. De nincs kedvem hétvégén is 6-kor kelni.

Én is próbáltam már mindent, de csak magamat bosszantottam fel, és az neki sem jó.

2011. okt. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Estére kimerült, nyűgös, sírós? Ha nem, akkor ennyi alvás elég neki. Ha igen, akkor próbálj esetleg az éjszakai szundin rövidíteni és majd elálmosodik délutánra. Eddig aludt délután? Mert ha már bevett szokás, hogy otthon nem alszik du, akkor nehezebb lesz rajta változtatni.é
2011. okt. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 3 éves lesz januárba. Ő sem szeret aludni. Mondtam neki hogy jövőre oviba kell aludni ő erre csak nemet szokót mondani.
2011. okt. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

igen alszik. sokáig én sem tudtam rávenni, de... minden lekapcs (tv, rádió...), sötétítő behúz, kap egy kis meleg tejet, mellébújok, van, hogy én is alszok vele.

Viszont hétvégén, ha itthon az apja, már nem valószínű, hogy sikerül.

Most még így elvagyunk, de ha megszületik a tesó, nem tudom hogyan lesz a napirend.

2011. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindig aludt délután. Ha nem alszik, este 7 körül már nyűgösködik, volt, hogy bármiért képes volt magát elsírni. De olyan mintha edzené magát, mert már egyre jobban bírja az estéket is, ha nem alszik du. Kb. 2 hónapja kezdődött ez a nemalvás. Az óvodai beszoktatás felborította a napirendet. 6 hét után aludt ott először.. előtte a bölcsiben már két hét után ott aludt..na ezzel csak azt akarom mondani, hogy mire ebéd után elhoztam az oviból és alvásra került volna a sor, addigra teljesen felpörgette magát. Ez az első hét, hogy ott aludt, és minden rendben van ott bent, csak itthon megy ez az állandó hiszti és nyűglődés, amit már nagyon nehezen viselek, persze biztos ezt is érzi, de próbáltam és szépen is, úgyse ment.
2011. okt. 21. 14:20
 6/9 anonim ***** válasza:

nálunk ugyanez van.1re érünk haza az oviból (még nem alszik ott) és itthon azt állítja,hogy nem álmos.és hisztizik ha elküldöm aludni.kénytelen vagyok mellé feküdni,és simogatni-és így 20perc múlva elalszik.

próbáltam hogy kihagyjuk a délutáni alvást,de akkor meg 6kor már alig bírok vele olyan fáradt..

2011. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már egy órája bement a szobájába, és most végre, talán elalszik. De ebbe az órába, most úgy érzem, mintha 1 évet öregedtem volna.. Mit csinálok rosszul?????
2011. okt. 21. 14:29
 8/9 A kérdező kommentje:
Most meg alszik majd 4-ig, este meg 10 után alszik el. Nem akarom hogy alvásokról/nemalvásokról szóljon a napunk. Bocsánat, de jelenleg KO vagyok.
2011. okt. 21. 14:32
 9/9 anonim ***** válasza:
A 4 éves és a 6 éves is alszik délután itthon is igaz 6:30 körül már felébrednek. Múlt vasárnap 5:20 kor jöttek majdnem elsírtam magam.
2011. okt. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!