Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy én vagyok az oka,...

Lehet, hogy én vagyok az oka, hogy sírósabb az átlagnál?

Figyelt kérdés
A terhességem nyugodt, kiegyensúlyozott időszak volt.Kislányom most 10 hónapos, és igazi kis mimóza, a legkisebb dolog képes kihozni a sodrából.Volt, hogy idegen arcoktól is félt, bár ez már múlóban van.Akaratos kislány, de ez nem is baj..Én tiszta ideg vagyok folyton.Gondok voltak a hízásával, januártól májusig tartott, mire egy kilót felszedett. (előtte már duplázott, szépen gyarapodott)Jártunk magán rendelésre, volt labor, széklet vérvizsgálat stb. Szerencsére egészséges, csak ilyen alkat.Kap egy rakás gyógyszert: vasat, enzim pótlást, magas energia tartalmú port, folsavat, multivitamint stb.Ez a gondunk megoldódott, összeszedte magát.De enyhén hypoton, ezért tornára járunk fél éves kora óta.Nem mászik, nem ül még rendesen, és nem áll.Egy újabb ok, ami halálra rémít..és állandóan ezen agyalok.Ráadásul most lábadozik egy vírusos torokgyulladásból,ami miatt ment a hasa, lázas volt.Felborult az evés, az alvás, az egész jól bevált napirendünk, és még fogyott is:(( Nem lehet, hogy azért sírósabb, mert én állandóan ideges vagyok miatta?Nem szándékosan, de sajnos van is rá okom.Tudom, hogy megérzi, de mit csináljak?Nekem nem nyugodt a babázás, egyáltalán nem.Ha megoldódik valami, jön a következő gond:((A múltkor vártam az orvosi rendelőben vele.Feszült voltam, mert egy beteg babával vártam ott 40 percet.Volt ott egy anyuka a 6 hónaposával.Ők vigyorogtak, mindketten, oda ültek szembe velük a többiek.Átültek mellőlünk.Ennyire negatív vagyok?Én megértem az aggodalmam, csak nem akarom, hogy a babám ezt megszenvedje..
2011. aug. 4. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg valahogy kikapcsolni, lazítani. Ha teheted, akár rövid időre is, szakadj ki otthonról, sétálj egyet, vegyél magadnak vmi finomságot, vagy máshogy kényeztesd magad, hogy egy kicsit feltöltődhess. Sokkal jobban fogod élvezni utána az anyaságot.
2011. aug. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint érzi a babád az aggodalmat rajtad. Ami egyrészt érthető, másrészt eltúlzott. Persze ezt én, mint kívülálló könnyen mondom.

Kislányom is picit hypoton volt, jártunk mi is Dévényre 6-12 hós koráig. 9 hónaposan kezdett hasra fordulni hátról, akkor elkezdett kúszni hátrafelé (pedig sokat feküdt előtte is hason, mégis csak akkor kezdte csinálni. Azt mondta a gyógytornász, hogy ebből látszik, hogy később érő típus.), 10 hónaposan ült fel egyedül tolatásból, 11 hónaposan kezdett mászni, egy éves volt, amikor felállt. Most 16 hónapos oldalazva megy szépen, de egyedül még esze ágában sincs elindulni, amit nem is bánok, mert a bokája szerintem elég csúnyán befelé dől. Szóval szerintem a mozgásban egyáltalán nincs ok az aggodalomra, főleg, hogy látja is szakember.

Az evés pedig mint írtad megoldódott. A betegségtől való félelemhez szerintem mindenkinek hozzá kell szokni, már amennyire ez lehetséges. Senki nem szereti, ha beteg a gyermeke és szenved esetleg, de a te energiád rengeteget tud segíteni a gyógyulásban.

Szerintem kicsit próbálj a pillanatnak élni. Örülj felhőtlenül, ha éppen sikerül valami produkciója a babádnak és ne várd a következőt. Az úgyis fog jönni. Lehet, hogy egy hatalmas kacagás és tapsikolás a mutatványa végén és megtetszik neki, hogy te ennyire örültén annak, amit ő csinált és rögtön újra produkálja.

Én kicsit általában úgy állok a dolgokhoz, kicsit képletes megfogalmazásomban (persze nem biztos, hogy ez a jó), hogy egy lépcsőre csak akkor tudok fellépni, ha ott állok a lépcső előtt. Nem 5 méterrel korábban. És persze mindig csak egy lépcsőfokot szeretnék menni, mert így biztosan célba jutok.

Hogy lefordítsam a dolgokat: Amíg a babád izomzata nem elég erős, ne várj tőle felállást, mászást (ez kb az 5. lépcső), gyakoroljon csak a saját tempójában és jusson el a lépcső aljába, hoyg megtehesse az első lépését a nagy úton.


Egyébként van valaki akivel tudsz erről a témáról beszélgetni? sokszor az is sokat segít, ha az ember csak kimondja, ami benne van, amit érez. A feszültségek sokat oldódhatnak egy jó beszélgetéssel. A negatív kisugárzásod így talán meg változna és könnyebb lenne minden.

2011. aug. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!És igazatok van, én is érzem, hogy ez nem jó így..A gyógytornász szerint már csak hajszál híja van a mászásnak.Lehet, ha nem görcsölnék rá erre ennyire, már rég mászna.Lehet, hogy én vetem vissza a lendületben, mert a babák ösztönösen éreznek mindent.
2011. aug. 4. 13:01
 4/5 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem te veted vissza a mászásban, csak egyszerűen még nem jött el az ideje, hogy másszon. Legfontosabb, hogy ne hibáztasd magad mindenért! Hidd el, hogy jól csinálod a dolgokat, és minden úgy jó,ahogy van, nem szabad korlátokat felállítani, hogy most aludnia kell, most ennie kell, most másznia kell, ők nem gépek, nem mindig megy minden terv szerint és ebbe bele kell törődni.Mindent adj meg neki, amit tudsz, a többit bízd rá az életre.Ez életed legszebb időszaka, próbáld meg minél jobban élvezni a vele töltött időt, hogy később mikor visszagondolsz, szép emlék legyen.Akivel ennyit törődnek, az biztos megkap mindent,ami fontos! Boldog babázást!
2011. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is, aranyosak vagytok! Én is minden jót kívánok Nektek!
2011. aug. 4. 15:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!