Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akiknek lassabban...

Anyukák akiknek lassabban fejlődött a babájuk valami miatt az átlagnál, miket tudott 11 hónaposan?

Figyelt kérdés
kislányom elég súlyos izom hypotoniával született és levan maradva 2-3 hónappal.Kíváncsi lennék másnál hogy volt,miket csinált?nem csak mozgásra gondolok hanem bármire!
2011. febr. 9. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz, kislányomnak fizikailag nem volt semmi baja, soha nem találtak nála semmit (sem gyógytornász, sem neurológus stb.), mégis később csinált mindent, mint az átlag. 11 hónaposan fel tudott ülni úgy, hogy hason fekvésből a karjaival felnyomta magát először mászó poziba, aztán kiült oldalra. Viszont nem mászott, hanem csak féloldalasan kúszott, a bal oldalát nem használta, legalábbis a lábát/csípőjét, csak a karjaival tolta magát. Ezért Én aggódni kezdtem, és elkezdtem ha kell, ha nem alapon Dévényes szakemberhez hordani. 1 évesen kezdett mászni, és 16 hónaposan járni.
2011. febr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

fiam is hypotóniás,11 hónaposan kezdtük a gyógytornát.addig nyugtatgatott a neurológus,hogy nincs baj,pedig 11 hónaposan még nem mászott,nem állt négykézlábra,nem ült fel,csak felállt kapaszkodva,féloldalasan kúszott,és ült,ha felültettem.Aztán két hét heti háromszori torna után egy nap négykézlábra állt,felült,és elkezdett mászni.A kutyázás kimaradt,azonnal mászott.Aztán elkezdett oldalazva lépegetni.Aztán 15 hónapos koráig ment a mászás,oldalazva lépegetés,séta ha fogtuk a kezét majd egyszer csak felállt egyedül,és elindult.Ez volt mikuláskor,Karácsonykor már csak ment és ment és ment.Azóta 17 hónapos,teljesen behozta a lemaradást.Szellemileg nem volt lemaradva,sőt előrébb tartott,mint kortársai,és előrébb tart a mai napig.Ez köszönhető a gyógypedagógusnak,aki előbb heti kétszer,most már csak egyszer jár hozzánk és fejleszti.

A kismozgások,mint csippentés meg hasonlók is hamarabb ment neki,mint az ismerős gyerekeknek,ő csak a nagymozgásban volt lemaradva

2011. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lányom most 11 hónapos. Semmi gond nem volt vele, szépen támasztotta magát, de valahogy nem akart fejlődni és még 6 hónaposan sem forgott. Elkezdtünk Dévény tornára járni, kisebb nagyobb megszakításokkal, persze nem miattunk. Jött a nyári szünet, majd ismét 2 hónap kényszerpihenő. Amikor járunk, szép, látványos a fejlődése.

Rögtön elkezdett forogni, de nem gurul, szerintem most sem tud hasról hátra fordulni, csak ha nagyon begyakoroljuk, akkor egyszer egyszer kényszerből. Hátról hasra az egyik oldalra jól megy, de a másik oldalra nehézkes. Hason fekve az egyik oldalra nem nagyon tudja letenni a fejét, kötött a nyaka még.

Kúszni furcsán kúszott, a tenyerével húzta magát előre, páros kézzel, a lábait nem nagyon használta. A mászása majdnem jó, kicsit terpeszes. A felülése négykézlábról sarka közé beül, oldalra nem tud kiülni. 8 és fél hónaposan kezdett mászni, majd pár hét múlva felállt kapaszkodva,egy hét múlva oldalazott. Most ott tarunk, hogy tologatja a székeket, de nagyon csúnyán rakja a lábait. Biztosan be fogja hozni a kortársait, de lehet, hogy nem mindent fog tudni hibátlanul csinálni.

Én még a gagyogásánál látok lemaradást, nem nagyon mond semmit, tud brümmögni, mondja, hogy hamma, hamm, nyanyanya..., de nem az a szószátyár típus, inkább egy szótaggal : hő, he, hú...rácsodálkozások.A pofija is feszes. Integet, tapsol és engem fésül.

Ja, ő nem hypoton, hanem spasztikus, pont az ellenkezője mint a kislányodnál.

Azért azokat nem csinálja amiket itt olvasni a "szuper" gyerekekről. Szerintem egyikőnknél sincs nagy baj, ne izgulj!

2011. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is hypoton volt, kb ő is 2-3 hónappal le volt maradva a mozgásfejlődésben. 15 hónaposan kezdett el járni. 11 hónaposan mászott és kapaszkodva próbált felállni. Mutogatott tárgyakra, ha kérdeztem 1-2 dolgot megmutatott a lakásban és néhány állatot a kedvenc könyvében. Integetett, puszit dobott, megmutatta a fejét, pocakját.
2011. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam pont ma 11 hónapos, mi 9,5 hós korától járunk Dévény tornára, heti 1 alkalommal. Minket senki nem küldött, magamtól mentem, mert minden "szakember" azt mondta, hogy semmi baja nincs a gyereknek, csak lusta. Amikor elkezdtük (6 hete) nem tudott önállóan ülni, kúszni, mászni, csak forgott, elgurult mindenhová, hason fekve kezével kinyomta magát, ennyi. Mostmár turbó üzemmódban kúszik, ülni még mindig nem ül stabilan, mászni pedig eszében sincs, mert szerintem mindenhová eljut kúszva.

A beszédben semmi elmaradása nincs, egyfolytában jár a szája, szótagokat mondogat, és sok mindent leutánoz, ha kérdezzük (hogy csinál ez, meg ez stb.), integet és közben mondja pá-pá.

Hát nagyjából ennyi, de fogalmam sincs, hogy mikor fogunk majd önállóan járni. Pedig már azt hittem, hogy 1 éves korára menni fog, mint a bátyja, de ez mostmár kizárt.

2011. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!